Havířov dokázal vybojovat proti Popradu první výhru přípravy po nájezdech

Josef Nudera | 02.08.2018

Po vydařeném utkání proti Vítkovicím, nastoupil AZ RESIDOMO Havířov proti dalšímu extraligovému celku, tentokráte ze Slovenska. Havířov začal zápas dobře a ještě ve třetí třetině utkání vedl 3:2. Hosté ale dokázali srovnat z trestného střílení a zápas tak musel opět do prodloužení. V něm, ale na rozdíl od minulého utkání, rozuzlení nepřišlo a rozhodnout musely nájezdy. V 7. sérii nájezdů dokázal utkání rozhodnout havířovský patriot Jan Maruna! Havířov si tak v přípravě připsal první vítězství.

Přípravné zápasy - 2.kolo čt 2.8.18:00
AZ Residomo Havířov - HK Poprad
4:3sn
(1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Seman (Maruna, Ševěček), 42. Kafka (Pořízek), 49. Chroboček (Pořízek), rozh. náj. Maruna – 23. Abdul (Martančík, Zagrapan), 25. Bondra (Abdul, Zagrapan), 57. Bondra (TS). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Čaja, Gančarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec, Chroboček, – Seman, Kotala, Veselý, Maruna, Haas, Bednář, Kafka, Pořízek, Pawliczek, Macuh, Cihlář, Bambula
HK Poprad: Vošvrda – Petran, Česanek, Romaňák, Brincko, Erving, Krempaský – Václav, Paukovček, Macík, Paločko, Heizer, Koyš, Bondra, Zagrapan, Abdul, Olejník, Bjalončík, Martančík

Na AZ RESIDOMO Havířov čekal ve čtvrtek druhý přípravný zápas. Na led Gascontrol arény zavítal účastník slovenské extraligy HK Poprad.

Prvním, kdo v utkání zahrozil, byl Filip Seman, jeho střela ale jen rozvlnila boční síťku hostující branky. Začátek utkání žádnou výraznější šanci nepřinesl.

V 10. minutě se do dobré příležitosti dostali hráči Popradu, ale ani jeden z nich nedokázal prostřelit bránící hráče před odkrytou havířovskou brankou. V 17. minutě už byl první důvod k radosti. Jan Maruna našel Filipa Semana, který dostal vedení na stranu Havířova – 1:0.

První polovina druhé třetiny toho nabídla poměrně hodně. Nejprve se dokázal po pěkné souhře prosadit hostující Jindřich Abdul1:1. Tím srovnal vývoj utkání.

Ve 25. minutě už slovenský účastník extraligy vedl. Dávid Bondra dokázal propálit brankáře Bláhu – 1:2. V polovině druhé třetiny se do dobré šance na vyrovnání dostal Jan Maruna, jenže jeho střela na levý horní růžek skončila v lapačce Vošvrdy.

Ve 31. minut dokázal Bláha vyrazit puk špičkou svého betonu! O necelé dvě minuty později zahrozil na druhé straně Marek Haas, ale ve velké šanci netrefil branku soupeře.

Ve 33. minutě dostali popradští hokejisté možnost přesilové hry. V té se jim, ale nedařilo, a naopak to byl Havířov, který zahrozil. Veselý se dostal ke tvrdé ráně od modré, ale beton brankáře Vošvrdy byl na svém místě.

Do konce druhé třetiny se už nic výrazného na ledě nestalo a Havířov tak prohrával po dvou třetinách s Popradem 1:2.

Druhá třetina začala zostra. Nejprve prověřil Bondra Bláhu dobře mířenou střelou, následně dokázali domácí vyrovnat! Ve 42. minutě poslal puk Radek Pořízek na Dominika Kafku, který dokázal protlačit puk z prostoru před brankovištěm Vošvrdy do branky – 2:2.

Ve 49. minutě se dostal Havířov do dobré šance 3 na 2. Pořízek našel Davida Chrobočka, který vrátil Havířovu ztracené vedení – 3:2.

O chvíli později šli hostující hráči ve vlastním oslabení do úniku, ale nepřesná přihrávka je stále šanci na slibné zakončení. V 57. minutě se dostal do samostatného úniku Dávid Bondra, byla sražen na led a následovalo trestné střílení. Dávid Bondra trestní střílení proměnil a utkání opět srovnal – 3:3.

V závěru třetí třetiny měl Poprad velkou šanci utkání rozhodnout, ale početní výhodu nevyužil a Havířov tak i ve druhém přípravném utkání na domácím ledě okusil pocit prodloužení.

Hned na začátku prodloužení 3 na 3 byl ve velké šanci domácí Veselý, ale brankáře Vošvrdu, který si střihl v minulosti i několik utkání za Havířov, nepřekonal. Ve 4. minutě prodloužení musel vytáhnout Bláha nejkrásnější zákrok utkání! Vleže se dokázal přesunout a zachytit puk ve svém lapačce.

Utkání na rozdíl od zápasu s Vítkovicemi po prodloužení nenašlo svého vítěze a o osudu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy přinesly velké drama, které rozhodl až v 7. sérií domácí Jan Maruna, který tak získal první výhru v přípravě na straně Havířova! Havířov vyhrál 4:3 po nájezdech.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Hra dnes byla z obou stran nervózní s hodně nepřesnostmi. Ve druhé třetině jsme zaspali začátek, kdy jsme během dvou minut dostali dva góly. Poprad byl prvních 7 minut 2. třetiny lepší. Dali dvě branky a měli tlak. My jsme ale vyrovnali, začali jsme hrát do těla, důrazně jsme je napadali a ve 3. třetině už jsme hráli výborně. Poprad jsme k ničemu nepouštěli, dali jsme dva góly a otočili výsledek. Pár minut před koncem pak přišla zbytečná hrubá chyba v útočném pásmu, kterou soupeř potrestal. Prodloužení a nájezdy, to už je pak takový vabank.

Roman Stanien (HK Poprad): Pro nás to dnes byl první zápas přípravy, zatím jsme jen trénovali a je tedy těžko hodnotit hru. Žádný systém, přesilovky nebo oslabení zatím nemáme natrénované. Myslím si, že zatím to je o poznávání hráčů, které jsem ještě v zápasovém tempu neviděl. V tom dnešní utkání svůj účel splnilo. První dvě třetiny byly vyrovnané, druhou jsme ze začátku měli navrch. Ale teď je to klasický začátek soutěže, v teple a na ledě, který je takový, jaký je. Havířov si dobře vedl ve svých oslabeních a my jsme zase měli velkou šanci, kterou bravůrně chytil havířovský gólman.