AZ vyhrál i na ledě Popradu, Kamzíky porazil 1:3

Petr Miklas | 14.08.2018

Havířovu vyšel vstup do zápasu, kdy měl víc šancí, ale nedokázal je proměnit. Začátek druhé třetiny naopak vyšel domácím Kamzíkům, ale první branku dal Havířov. Domácí hráči po obdržené brance přidali, vytvářeli si šance a vyrovnali. Ve třetí třetině byl k vidění otevřený útočný hokej s šancemi na obou stranách, oba celky trefily tyč. Prosadili se pouze hráči AZetu, kteří využili chybu soupeře ve vlastním pásmu a pak své vedení pojistili při přesilovce. Dobrý výkon celého týmu podpořil spolehlivý gólman.

Přípravné zápasy - 4.kolo út 14.8.18:00
HK Poprad - AZ Residomo Havířov
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Svitana (Ťavoda) – 25. Hilšer (Pořízek), 43. Bednář (Maruna), 55. Veselý. Rozhodčí: Jonák, Korba – Bogdaň, Smrek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HK Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Česánek, Erving, Ťavoda, Karlsson, Krempaský – Takáč, Mlynarovič, Svitana – Koyš, Heizer, Paločko – Bondra, Zagrapan, Abdul – Václav, Bjalončík, Olejník
AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Šendera, Chroboček, Korím, Mrowiec – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Hilšer – Macuh, Cihlář, Bambula

Začátek utkání patřil hráčům AZetu, i díky přesilovce, kterou si mohl zahrát už po patnácti vteřinách. Jenže nabídnutou výhodu využít nedokázali, dobré zákroky předvedl Vošvrda, který si poradil s ránou Maruny i s tečí Macuha, jenž šikovně vložil hůl do Mataiovy rány.

Ve 4. minutě si gólman domácích poradil i s příležitostmi obránců Koríma a Šendery. Velkou šanci skórovat měl v 7. minutě po přečíslení Branislav Rehuš, ale nová akvizice v dresu AZetu pálila jen do připraveného Vošvrdy.

Ve 13. minutě přišla další gólovka Havířova, když Macuh při přesilovce hledal Bednáře, ale tomu rána z první nevyšla. Na druhé straně našel Paločko výborně Bondru, kterému se ve vyložené šanci zamotal puk mezi brusle a tak z toho nic nebylo. Bondra měl šanci ještě těsně před koncem třetiny, ale Bláha jeho střelu zneškodnil. Po dvaceti minutách tak stále platil stav 0:0.

Vstup do druhé části měli naopak lepší domácí hráči, ale ani oni své šance nevyužili. Největší z nich měli na konci 24. minuty, když přečíslení třech proti dvěma zakončil střelou z pravého kruhu Heizer, jenže Bláha předvedl výborný zákrok.

Uplynula minuta a přišla první branka zápasu. Tu dal Adam Hilšer, který dostal parádní nahrávku od Pořízka a zakončoval do odkryté Vošvrdovy branky, čímž poslal AZet do vedení. Ve 28. minutě mohlo být vyrovnáno, když Koyš vybídl přesnou křižnou přihrávkou ke skórování Paločka, jenže ten pálil mimo tyče.

V polovině utkání mohl navýšit vedení AZetu Haas, kterého našel před odkrytou brankou Macuh, jenže netrefil puk. Ve 36. minutě přišla další šance Popradu, tu měl Paločko, jenž se zjevil před Bláhou, ale Bláha jeho rychlou ránu zastavil. O minutu později už bylo vyrovnáno, protože Patrik Svitana přebruslil s pukem na holi celé kluziště a přesnou střelou k pravé tyči překonal Bláhu.

Ve 38. minutě mohli jít Kamzíci dokonce do vedení, když Petranovo nahození dobře tečoval Takáč, ale Bláha zasáhnul ramenem a šanci zhatil. Ve zbytku třetiny už velké šance k vidění nebyly a tak byl po dvou třetinách stav 1:1.

Třetí třetina přinesla další branku AZetu, kterou se už na začátku 43. minuty prezentoval Lukáš Bednář, jenž po Marunově přihrávce prostřelil Vošvrdu. Domácí sahali po vyrovnání ve 47. minutě, kdy Krempaského střelu tečoval Paločko do tyče Bláhovy branky.

O dvě minuty později zvonila tyč i na druhé straně, když Vošvrda namazal Gřešovi. Nevyužitá šance hráče AZetu mrzet nemusela, protože na začátku 55. minuty šli zásluhou tvrdé střely Radka Veselého na lapačku do dvoubrankového trháku. Útočník Havířova tímto gólem využil přesilovku.

Závěr utkání byl bohatý na šance, nejprve mohl přidat další branku AZetu Haas, ale z první pálil mimo tyče. V 57. minutě předvedl pěknou akci domácí Salija, jenž se dostal po levém křídle do útočného pásma a našel volného Mlynaroviče, jehož ránu z první zastavil perfektní Bláhův semafor. Poslední dvě minuty třetí části už si havířovští pohlídali a dokráčeli tak k výhře 1:3.

AZet tedy porazil účastníka slovenské nejvyšší soutěže i podruhé. V úterý 21.8. nás čeká další přípravné utkání, tentokrát s celkem Cracovia Krakov, týmem z polské extraligy. Utkání začíná v 18 hodin.

Roman Stanien (HK Poprad): Bylo to takové ubojované, u nás bylo vidět, že ještě hodně věcí nemáme nacvičených. V první třetině jsme hráli skoro polovinu času v oslabení, což je naše nedisciplinovanost. O dnešní porážce rozhodl náš nedůraz před bránou soupeře, protože šance tam byly a pak take naše vyloučení, které soupeř potrestal.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli a díky tomu jsme dali gól. Pak jsme z té naši hry trochu ustoupili, začali jsme dělat věci, které vidět nechceme. Soupeř vyrovnal a začal nás přehrávat. O přestávce jsme si něco důrazně řekli a třetí třetina zase byla podle našich představ. Celý zápas jsme hodně bruslili, hráli jsme čistě a měli míň vyloučených než soupeř a z toho pramenil náš gól v přesilovce na 3:1. Vítězství nás těší, pro tento mladý tým to je důležité. Ale máme samozřejmě ještě hodně co zlepšovat a víme, že do začátku soutěže musíme ještě hodně pracovat.