Druhá výhra v přípravě. Havířov si poradil s Valašským Meziříčím

Klára Bártková | 29.08.2024

Přesně po týdnu se havířovští hokejisté postavili v přípravném utkání dalšímu soupeří, který je jim dobře znám z 2. ligy, do Gascontrol Arény totiž přijeli Bobři z Valašského Meziříčí. Začátek utkání byl sice poněkud vlažný, nicméně pak se domácí celek rozstřílel a hosty porazil 5:1.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 29.8.17:30
AZ Havířov - HC Bobři Valašské Meziříčí
5:1
(1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Bednář (Ševčík), 27. Pindel (Hrachovský), 31. Šuhaj (Chroboček), 37. Šuhaj (Bednář, Franek), 51. Bednář (Franek, Šuhaj) – 44. Turek (Finsterle). Rozhodčí: Opravil – Kapitanov, Konvička. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

AZ Havířov: Šimonů (32. Kozel) – Ščurek, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta, Ševčík, Tomiga – Klimša, Pindel, Franek – Bednář, Šuhaj, Tvrdý – Middleton, Pavlík, J. Apolenář – V. Apolenář, Kubečka, Toma
HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců – Dluhoš, Kočí, Holiš, Sviták, Korčián, Hamřík, Fojtík – Finsterle, Turek, Goiš – Kozubík, Vávra, Heinrich – D. Stodůka, Vavřík, L. Stodůlka – Urban.

Úvodní dějství moc zajímavého dění nenabídlo. Oba celky totiž bojovaly s přesností, nicméně o něco menší územní převahu měli domácí, kteří se také v desáté minutě dostali do vedení zásluhou Lukáše Bednáře, jenž se po přihrávce Ševčíka protáhl až před branku, kde zakončil za brankáře Ševců – 1:0. V závěru měl ještě velikou šanci Pindel, který se dostal do úniku, avšak skóre se už v úvodním dějství neměnilo, neboť Ševců zakončení domácího útočníka výborně vychytal.

Druhá třetina už se domácím fanouškům líbila asi o něco víc. Na začátku 27. minuty se o skvělou střelu od modré postaral Hrachovský a pro Vojtěcha Pindela stojícího před bránou už bylo snadné tečovat kotouč do brány – 2:0. V polovině hry dostal Vojtěch Šuhaj přihrávku mezi kruhy a po jeho zakončení mezi betony gólmana už to bylo 3:0. Po chvíli došlo ke střídání v domácí brance, kdy místo chytajícího Šimonů naskočil do zápasu Kozel. Havířovští i nadále pokračovali v aktivní hře. Znovu to byl Vojtěch Šuhaj, jenž si v čase 36:16 počkal na levé straně a doklepl puk nad beton – 4:0.

Zkraje třetího dějství se prosadili také hosté z Valašského Meziříčí. Finsterle totiž vyslal dopředu Adama Turka, který střelou nad vyrážečku nedal domácímu brankáři šanci – 4:1. O poslední branku utkání se postaral Lukáš Bednář. Ten si totiž zpracoval přihrávku Franka a kotouč z první trefil do brány – 5:1. Ač měl potom ještě jednu velikou příležitost Šuhaj, který mířil sám na brankáře, tak tuto šanci proměnit nedokázal, a tak už se skóre neměnilo.