Apetit havířovských borců přijedou prověřit hlodavci z Valmezu

28.08.2024 | Lukáš Jandora

V dalším, v pořadí už šestém přípravnému utkání nastoupí ve čtvrtek na ledě v Gascontrol aréně hráči havířovského AZetu. Po Opavě, se kterou jsem se střetli před týdnem, změříme síly s druhým soupeřem, se kterým se zároveň budeme utkávat v základní části druholigové skupiny Východ. Okousat čepele havířovských hokejek se pokusí valašskomeziříčský Bobr. Nebo to dopadne tak, že i zvíře, mající ke kousání holí jisté předpoklady, si na těch našich vyláme zuby?

V předchozím utkání v Kravařích, kde jsme se střetli s Opavou, jsme zaznamenali první výhru v přípravě. Docela pohodovou, ke které jsme zamířili už před zápasem, tím, že nastoupila prakticky nejsilnější možná sestava. Trenéři Pavlačka s Mikulíkem ji poskládali takto:

Sachr – Kunc, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta Ševčík, Tomiga – Klimša, Šuhaj, Franek – Bednář, Pindel, Tvrdý – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář

Trenéra Marka Pavlačky jsme se před čtvrtečním špílem proti Valmezu zeptali, zda takto silná sestava byla na výkonu mužstva v Kravařích znát. Byl s výkonem spokojený? "Po turnaji v Porubě jsme kádr zredukovali, upravili a proti Opavě nastoupili víceméně v kompletní možné sestavě, která byla k dispozici. Až na Peťu Ščurka, který odehrál celý turnaj, takže jsme se dohodli, že na zápas v Kravařích dostane volno. Samozřejmě jsou věci, které je třeba ještě vyladit, ale i tak jsme byli s odvedeným výkonem spokojeni."

Zajímalo nás také, zda bylo, byť je to jen příprava, důležité, že se proti Opavě vyhrálo a kluci se tou výhrou nějak naladili, třeba získali jakousi sebedůvěru apod., nebo výsledky prostě nejsou tím, co v přípravě sledujeme. Jak tohle náš hlavní lodivod vidí? "Prohráli jsme 4 zápasy v řadě, takže do Opavy, i když je to kvalitní soupeř, jsme jeli s tím, že nechceme jen odehrát dobrý zápas, ale chce i zabojovat o vítězství. Každé vítězství zvedá náladu, sebevědomí, na druhou stranu, i tak je to pořád "jen" příprava a my se především zaměřili spíše na předvedenou hru než na samotný výsledek."

Nechme už vítězství proti Opavě stranou, před námi jsou poslední tři přípravné zápasy, než se ligový kolotoč naplno roztočí. Bude zajímavé sledovat třeba i to, zda pro zbývající přípravné utkání ponecháme sestavu víceméně stejnou a jen ji takzvaně "dopilujeme", zda některé kluky spolu budeme chtít více sehrát apod., nebo má trenér Pavlačka v hlavě, že sestavu chce ještě výrazně měnit, hledat a zkoušet její jiné varianty? "Jsou ještě některé různé okolnosti, které nám nedovolí do zbývajících přípravných zápasů nastoupit v kompletním složení, ale nemyslím si, že by se sestava měla, až na pár malých úprav, nějak výrazně měnit."

A když bychom měli zabřednout mezi jednotlivé, konkrétní hráče, našel se v doposud odehraných přípravných zápasech plejer, a pana trenéra jsme nechtěli "trápit" konkrétními jmény, který jej zatím velmi příjemně překvapil a třeba mu, ohledně složení sestavy, i malinko zamotal hlavu? "Určitě se našli hráči, kteří nás v utkáních příjemně překvapili, ale o většině máme představu, jaké výkony jsou schopni předvádět. A my jen doufáme, že jim to vydrží co nejdéle. A pokud nás překvapí někdo ještě o něco příjemněji a zamotá hlavy, tak se určitě zlobit nebudeme", zakončuje příjemné povídání dnes docela sdílný kouč Pavlačka...

Jak již bylo zmíněno, čtvrtečním soupeřem bude Valašské Meziříčí, které je v přípravě zatím zahaleno trochu tajemnem. Bobři odehráli pouze dva zápasy, jeden spíše v rámci jakési try-out zkoušky, druhý proti Vsetínu, který však nastoupil prakticky jen s juniory. Čili AZ bude prvním soupeřem, který hráče z rodiště Tomáše Berdycha či Milana Baroše poprvé v létě pořádně prověří.

Proti Vsetínu naskočili v dresu našeho soupeře do hry také hráči jako Heinrich, Turek nebo obránce Hamřík, kteří budou v následující sezoně patřit do širšího kádru prvoligového VHK a měli by tak ve Valašském Meziříčí, v rámci užší spolupráce se Vsetínem, působit. Nejedná se navíc o jediné hráče, co se na Bobří hrázi mohou objevit, spolupráce s nedalekým Vsetínem se logicky nabízí.

Nechme se překvapit, jaké hráče přivezou Bobři do Havířova, v jakém složení se představí, jak moc si na nich AZet může, díky své veliké síly, smlsnout... V několikrát zmíněném utkání proti vsetínským juniorům nastoupili Bobři v tomto složení:

Slovák (40. Ševců) – Kočí, Dluhoš, Fojtík, Baroš, Liss, Hamřík, Velikovský – L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka – Heinrich, Martiník, Kozubík – Urban, Turek, Kuchařík

Utkání v Gascontrol aréně začíná ve čtvrtek v 17:30, pokud se na jednoho z favoritů celé 2. ligy nepřijdete podívat osobně, bude pro vás samozřejmě, jako obvykle, přichystán tradiční textový přenos na webu onlajny.com

Pokud však do Gascontrol arény zavítáte, třeba se i zchladit před stále ještě venkovními tropy, nezapomeňte, že majitelé permanentních vstupenek mají na přípravná utkání vstup zdarma. Prodej permic stále probíhá, stále je možné si sezónní vstupenku na sezónu 24/25 pořídit. Veškeré informace o prodeji naleznete ZDE.