AZ Havířov

Kompletní rozpis zápasů AZetu v Chance lize 2021/22 ZDE.

Dobře rozehraný zápas v Přerově AZ nedotáhl do konce

David Motloch | 26.09.2018

V 8. kole Chance ligy svěřenci trenéra Jířího Režnara sahali v Přerově po třech bodech, nakonec však odchází s prázdnou. Havířov si v první třetině vybudoval nadějný náskok 2:0 zásluhou branek Bednáře s Haasem, ale do přestávky se obě mužstva nakonec rozešla smírně 2:2. Domácí pak zaveleli k vedení k zápase, které sice reguloval přesně pálící Rehuš, nakonec však Zubři do přestávky přeci jen získali vedení na svou stranu, a do konce utkání se o něj nenechali připravit. Třetí třetina měla sice znamenat nápor Havířova a jeho snahu po vyrovnání, nakonec však Přerov dvěma pojišťovacími brankami jistil svou výhru v poměru 6:3. Další zápas sehraje AZ v sobotu 29.9. na domácím ledě proti Českým Budějovicím.

CHANCE LIGA - 8.kolo st 26.9.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
6:3
(2:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Navrátil (Hejcman, Goiš), 17. Popelka, 26. Pala (T. Sýkora, Rachůnek), 32. Navrátil (Zbořil), 56. Sikora (M. Novotný, Zbořil), 60. Sikora (Popelka, Pšurný) – 5. L. Bednář (R. Veselý, Haas), 8. Haas (R. Veselý, Rehuš), 29. Rehuš (F. Seman, Maruna). Rozhodčí: Veselý, Cabák – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 6:6 - navíc 25. min Bednář (HAV) za úder hlavou. Využití: 3:1. Diváci: 1.910. Střely na branku: 32:28 (11:10, 10:11, 11:7). Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 25:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, M. Pohl, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Padrnos, Malina – Rachůnek, T. Sýkora, T. Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvíl, Moučka, Mašín.
AZ Residomo Havířov: Lukáš (32. Bláha) – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Prvním týmem, který v zápase inkasoval, byl Přerov. V čase 4:20 obdržel od Veselého kotouč Lukáš Bednář a prvním ostřejším pokusem z pravého kruhu otevřel skóre. Brzy navyšoval v přesilové hře do odkryté brány Marek Haas, což bylo vhodným impulsem pro Zubry. S půlkou třetiny se začali drát do pásma a vykoledovali si přesilovou hru, kterou za necelou minutu ukončil po skvělé souhře Jakub Navrátil. Dobrý pokus vyslal i Pšurný, ale srovnání přišlo až od Michala Popelky na konci 17. minuty. Jeho výstavní střela rozezvonila horní tyč a od ní se odrazila za brankovou čáru.

Do druhé části si Havířov přenesl početní výhodu, ale bez úspěšného konce. Velkou šanci přinesla 25. minuta, ale Zbořil nadvakrát neuspěl. O dvě minuty později už šli ale Zubři poprvé v zápase do vedení. Z větší dálky vystřelil Radomír Pala, a sice tak, že nastřelil soupeřova obránce, od něhož puk zajel za brankovou čáru. Po ubráněném oslabení brzy srovnal Branislav Rehuš, kterému také do jisté míry pomohla štěstěna. Ve 32. minutě ale Přerovu navrátil vedení Jakub Navrátil, který přidal druhou branku večera po rychlé individuální akci. Lukáše vystřídal v brankovišti Bláha a začala dlouhá pasáž nahoru – dolů, která trvala až do sirény.

Start třetí třetiny by za skóre 4:3 napovídal o zvýšení úsilí havířovského celku, ale nic takového se nekonalo. Zubři zodpovědně bránili, a proto hráčům ze Slezska v útočném pásmu příliš místa nezbývalo. Až 49. minuta přinesla nějaké vzrušení, a to v podobě tyče, kterou nastřelil Hejcman. Havířovský finální nápor ne a ne přijít, a tak došlo v 56. minutě na rozuzlení zápasu v podobě trefy Marka Sikory, který ještě 17 vteřin před koncem přidal do sítě AZetu druhou branku a stanovil konečné skóre na 6:3.

Autor reportáže: Daniel Doležal, www.hokejprerov.cz

Ohlasy k utkání


Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Zaprvé musím klukům poděkovat za to, že získali tři body, protože začátek utkání nám nevyšel. Obě dvě první střely skončily v naší síti, což na psychiku mužstva určitě není to nejlepší, ale jak Klíma v bráně, tak kluci to zvládli bravurně. Sice to chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa, ale pak si myslím, že jsme hráli celkem pěkné vyrovnané utkání, kdy potom ve třetí třetině už naše mužstvo dominovalo. Bylo lepší a já si myslím, že jsme si ty tři body dnes za tu bojovnost, kterou jsme za stavu 0:2 předvedli, zasloužili.


Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Já si myslím, že zápas byl velice dobře odehraný z obou stran, i když je výsledek 6:3 trochu strašidelný. Takový je prostě hokej. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, 2:0 jsme vedli, pak jsme ale udělali zbytečný naivní faul, dostali jsme branku a tím jsme zvedli soupeře. Ten pak vedl 3:2, my jsme srovnali na 3:3, hra vypadala dobře. Ale bohužel jsme zase dostali gól a v Přerově se to těžko obrací.

Instagram Youtube