AZ Havířov

FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin.

AZ v Přerově prohrál fotbalovým výsledkem

Jozef Valenčík | 10.08.2017

Ve svém čtvrtém přátelském zápase se hokejisté AZ Havířov poprvé utkali se soupeřem, se kterým se budou utkávat také ve WSM lize. Utkání s Přerovem rozhodla jediná branka, o kterou se postaral přerovský Jiří Goiš. Družina trenéra Janečka se tak do Slezska vrací bez vstřelené branky a s těsnou porážkou, jaký to obrat oproti předchozímu zápasu s Trenčínem, kde padlo branek hned jedenáct. Další zápas sehraje AZ v úterý 15.8. v Nových Zámcích, které jako trenér vede Štefan Mikeš.

Přípravné zápasy - Příprava 4 čt 10.8.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Goiš (Sýkora, Novotný). Rozhodčí:Obadal, Held – Dočkal, Klvač. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 623. Průběh utkání: 0:0, 1:0

HC ZUBR Přerov: Klimeš – L. Malina, Adamík, Furch, Chmelíř, Pala, Běhal, Novotný, Padrnos – Plášek, Sýkora, Goiš – Procházka, Pšurný, Kovařík – Dvořák, Berger, Koblar – Fryšara, Karafiát, Václavek
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Drtil, Chroboček, Petran, Postnikov, Spurný, Dudek, Peterka, Cihlář – Pořízek, Sikora, Beránek – Kurovský, Jáchym, Stránský – Bednář, Maruna, Kanko – Gřeš, V. Malina, Kafka

První šanci utkání si vypracovali Zubři. Sýkora obral u pravého mantinelu o puk svého ještě nedávno spoluhráče Sikoru a najel si s ním před branku. Havířovský gólman Matoušek si místo u své levé tyče pohlídal. Záhy se hostům naskytla možnost přesilovky, ve které se však nebezpečnou akcí prezentoval pouze Kanko. Drtil pak z pravé strany střílel nepřesně. Ve čtvrté minutě uvolnil Goiš prostor pro Pláška, jenž si najel mírně na střed a švihem rozezvonil pravou tyč.

V 13. minutě vyniklo otřepané úsloví nedáš - dostaneš. Vlastimil Malina nejprve nepotrestal nedůslednost Padrnose před Klimešem a z protiútoku udeřili Přerovští. Sýkora přihrál Jiřímu Goišovi, který udělal s kotoučem dva kroky a nasměroval ho nad Matouškovo rameno. Krátce před první pauzou projel po levém křídle Plášek a jeho dělovka z nápřahu se zastavila o horní konstrukci havířovské klece. Gólem neskončilo ani nebezpečné dotírání Maliny s Kafkou poblíž pravé strany Klimešovy svatyně, první třetinu tak vyhrál Přerov poměrem 1:0.

Druhé dějství začal lépe Havířov. Pořízek těsně minul prudký pas z levé strany a s nahozením Gřeše z pravé strany si i přes clonu Maliny poradil Klimeš. Pár momentů nato vystřelil z levého kruhu Beránek a za přerovského muže s maskou musela zaskočit bližší tyč. V 24. minutě se do obrovské šance dostal ruský bek v havířovských službách Postnikov, jenž se mohl rozhodnout, jestli zkusí střelecké štěstí, nebo osloví vlevo zcela volného spoluhráče. Zvolil první variantu a ztroskotal na Klimešově betonu, načež se mu dorážka nepovedla. Na druhé straně se před Matouškem zjevil nekrytý Goiš, strážce hostující brány ale neprostřelil.

V 28. minutě odebral Kovařík puk Petranovi, narazil si s Procházkou a pak hledal před brankou Pšurného. Ten se snažil prosadit mezi dvojící soupeřů, což se mu v podstatě povedlo. Totéž se už ovšem nedalo říct o překonání Matouška. Havířov měl v prostřední třetině více ze hry a další nebezpečí dovezli před Klimeše Gřeš s Beránkem. Prvně jmenovanému však v klíčové chvíli nesedlo zakončení, druhého výborným obranným zásahem bruslí kousek před brankovou čárou vychytal obránce Furch. Dobrou příležitost nevyužil v 32. minutě Dvořák, který nedokázal zvednout puk nad levý Matouškův beton. Skvělým zákrokem se pak blýskl Lukáš Klimeš, když u pravé tyčky zneškodnil pokus osamoceného Cihláře. Za svá záda poté krátce před druhou sirénou nepustil ani pokus z hole Tomáše Gřeše.

V 42. minutě se po nahrávce Pšurného uvolnil Lubomír Kovařík, svou střelu ale ve vyložené šanci poslal nad, stejně jako vzápětí při pokusu z levé strany. Nebezpečnou ránu od modré čáry předvedl Radomír Pala, Haviřov zachránila pravá tyč. V 47. minutě vystihl Běhalovu přihrávku napříč pásmem Gřeš a řítil se sám na Klimeše. Běhal se svou chybu pokoušel na poslední chvíli hasit, místo toho ovšem hostujícího útočníka při zakončení fauloval a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Tomáš Gřeš si nabruslil doprava a zkusil Klimeše přelstít mezi betony, ty však přerovský brankář sklapl včas. V 52. minutě přiťukl Kovařík puk Pšurnému, který z mezikruží pálil nad Matouškovu branku. Změnu skóre už nepřinesla ani závěrečná havířovská početní převaha a hra bez brankáře. Slezané pak alespoň ovládli doplňkovou soutěž v samostatných nájezdech, jediným úspěšným střelcem se stal Dominik Cihlář.

Autorem reportáže: Petr Komárek (hokejprerov.cz)

Ohlasy k utkání


Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme udávali tempo hry a byli jsme lepší bruslařsky. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel jsme využili jen jednu. I přes dvě nastřelené tyčky jsme tak soupeři neodskočili větším rozdílem. Do druhé třetiny jsme vstoupili lehkovážně. Havířov nás přebrusloval a dostal se do utkání. Tuto část hry jsme i přes upozorňování o přestávce hrubě zaspali. Musí to pro nás být ponaučení. Naštěstí nás stejně jako v celém zápase držel výborně chytající Klimeš. Třetí část byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Utkání navíc nabídlo plno osobních soubojů.


Martin Janeček (AZ Havířov): Zápas se mi líbil. První třetinu jsme sice spali, byli jsme všude později a soupeř byl jednoznačně lepší – klidně mohl vést vyšším rozdílem. Ale myslím si, že od druhé periody jsme hru více než vyrovnali. Kdybychom měli trochu štěstíčka a povedlo se nám překonat výborně chytajícího domácího gólmana, mohli jsme skóre vyrovnat nebo i otočit.

Instagram Youtube