Azet dokázal ve třetí třetině přetlačit Medvědy i potřetí v sezoně!

Josef Nudera | 08.01.2014

První třetina nenabídla moc pohledný hokej, čehož využili hosté z Berouna a po brance Babky se ujali vedení. Havířov ale zbraně na domácím ledě nezabalil a ve druhé třetině po přesné střele Honzy Maruny vyrovnal. V polovině třetí třetiny se dokázali domácí dostat do vedení, které zařídil přesnou tečí Antonín Pechanec. To dokázal ještě potvrdit přesnou střelou Mikuláš Rimmel. Havířov si tak pohlídal i další zápas na svém ledě a opět slavil vítězství před svými fanoušky, které zvýraznil Antonín Pechanec brankou do prázdné sítě.

1. liga - 38.kolo st 8.1.18:00
AZ Havířov - HC Medvědi Beroun 1933
4:1
(0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 34. Maruna (Jakúbek, Šlahař), 50. Pechanec (Klimíček, Škumát), 57. M.Rimmel (Klimíček, Pechanec), 60. Pechanec (L.Daneček) – 18. Babka (Divíšek, Petruška). Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 864. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko "A", Punčochář, Krisl "C", Graca, Koma, Roupec, Klimíček – J. Daneček, Šedivý, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna "A" – Říčka, Marosz, Klimša – Škumát, Pechanec, M. Rimmel.
HC Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Gutwald, Kužel, Sklenička, Špelda "C", Chalupa, Šenkeřík – Marek, Hrdel "A", Vrdlovec – Divíšek, Babka, Petruška – Půlpán, Matějka, Markulinec – Malý, Šteiner, Tverďák

Úvod první třetiny zápasu příliš dramatických situací nepřinesl. Hned v první minutě se sice, po zazmatkování brankáře Danečka za vlastní brankou, dostal ke střele na prázdnou branku berounský Petruška, ale trefil jen konstrukci posunuté branky. Pak AZ ubránil Šlahařovo vyloučení a v polovině 5. minutě zahrozil tečovanu střelou Bezušky, ale ta skončila těsně vedle.

Na další šance se muselo počkat až do druhé desetiminutovky. V ní i AZ dostal možnost přesilovky, ale Klimšu ve 13. minutě v ideální pozici vychytal hostující gólman Šimboch. Pak ukázal svou pohotovost v zakončení Škumát, ale i proti němu Šimboch vytáhl zákrok lapačkou včas. V minutě 18. AZ zahrozil ještě Maroszovým průnikem, ale branka padla trochu překvapivě na druhé straně. Jakub Babka dostal puk do střelecké pozice a suverénně jej poslal nad ležícím Danečkem do Havířovské branky. Domácí se snažili ještě do přestávky srovnat, ale Komovo nahození tečoval Říčka jen do výstroje berounského gólmana a tak šli do kabin veselejší hosté.

Do druhé třetiny vstoupil AZ s viditelnou snahou o vyrovnání. Zatlačil hosty do jejich obranné třetiny a zasypal Šimbocha sprškou střel. Jenže berounský brankář změnu skóre nepřipustil. Další nápor Havířova přišel při přesilovce od 27. minuty, ale ani v ní se branka neurodila.

Skóre se tak měnilo až při dalším vyloučení Berouna. Přesilovka AZetu sice moc nevycházela, ale v čase 33:12 vyrazil Šimboch Jakúbkovu střelu přesně před Jana Marunu a ten neměl problém dorazit puk do prázdné branky – 1:1. Do konce druhé dvacetiminutovky mohl ještě strhnout vedení na stranu Havířova aktivní Škumát, ale jeho bombu vytěsnil Šimboch vší silou mimo.

I ve třetí třetině pokračoval na havířovském ledě hokej jen průměrné úrovně. Z počátku měli domácí trochu štěstí, protože ve 46. minutě vypal Danečkovi puk nahozený ze střední třetiny, ale proklouzal kousek od tyče vedle. Ale v 50. minutě se Havířovští za svou snahu dočkali asi zaslouženého vedení. To od modré napřáhl Klimíček, a Antonín Pechanec puk jemnou tečí poslal podruhé do berounské sítě.

V poslední desetiminutovce mohli vedení AZetu navýšit Klimša či Šedivý, ale celkem tradičně ztroskotali na hostujícím gólmanovi. Definitivní klid na domácí hokejky tak obstaral nejmladší azeťák Mikuláš Rimmel, ke kterému se u pravé tyče odrazil puk a on jej lehce doklepl do branky. V poslední minutě šel ještě na trestnou domácí Marosz. Hosté si vzali time-out na poradu, odvolali gólmana, ale Antonín Pechanec sedm vteřin před koncem zpečetil gólem do prázdné branky výhru Havířova na 4:1.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010): Zápasy s těmito mužstvy, které se chtějí zachránit, nejsou nikdy jednoduché. A s Berounem to jsou vždy těžké zápasy - my jsme poprvé vyhráli za tři body. Soupeř přijel s posilami ze Slávie a měl kompaktní obranu. Během první části zápasu však vydal moc sil a v závěru utkání na to doplatil.

Petr Novák (trenér HC Medvědi Beroun): V Havířově jsme chtěli vyhrát a dlouhou dobu jsme na to měli šance. Zápas jsme si prohráli svými tresty, jelikož kdybychom hráli v plném počtu, tak by se zápas vyvíjel jinak. Za vyrovnaných stavů bohužel nemáme hráče, který by dokázal výhru dostat na naši stranu.