AZet ukončil domácí neporazitelnost Prostějova

Petr Bortlík | 23.09.2019

​Domácí Prostějov sice vstoupil do utkání lépe, když se dostal již v desáté minutě do vedení, ovšem od té chvíle převzal otěže utkání hostující AZet a postupně překlopil utkání na svou stranu. Po nerozhodné první třetině skórovali již pouze hráči Havířova a utkání skončilo nakonec jednoznačně, 4:1. Následující klání sehraje Havířov ve středu 25.9. na domácím ledě proti Třebíči.

CHANCE LIGA - 6.kolo po 23.9.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Chlán (L. Krejčík, Ouřada) – 14. Bambula (F. Seman, Rašner), 37. Baláž (Žiak), 45. Maruna (Cihlář, Pořízek), 54. Žiak (Fridrich, Baláž). Rozhodčí: Kašík, Vrba - Polák, Gančarčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1430. Střely na branku: 24:35 (11:13, 4:15, 9:7). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Březák, Mrázek, M. Novotný, Muška, Brančík, P. Krejčí, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – L. Krejčík, Nouza, Kafka – M. Novák, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Kachyňa, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Pawliczek – Maruna, Pořízek, Cihlář – Fridrich, Baláž, Žiak.

V úvodu duelu byli aktivnější hosté, kteří také jako první dostali přesilovou hru po faulu Václava Meidla. Prostějovská obrana byla pozorná a oslabení ubránila. V 7. minutě se dostal do samostatného úniku Lukáš Žalčík, ale horní růžek netrefil. O dvě minuty později šli havířovští do čtyř a Jestřábi měli svou první početní výhodu. Uběhlo pouze 15 vteřin a Jestřábi šli po střele Petra CHLÁNA do vedení – 1:0. Ve 14. minutě přišla první šance hostí a hned skončila gólem. První střelu Neužil vyrazil, ale na dorážku Jana BAMBULY už byl krátký – 1:1. Po zbytek první dvacetiminutovky se hrál velmi urputný hokej a další vzrušení přišlo až v 18. minutě, kdy musel na trestnou lavici obránce Brančík. Havířov si ale nepočínal nijak slavně a přesilovou hru nestačil využít. Po 1. periodě tedy 1:1.

Ve druhé třetině Havířov převzal iniciativu a nepříjemně dotíral na prostějovskou branku. Z tlaku se domácí vymotali ve 25. minutě, kdy dostal dvě minuty za sekání hostující Bambula a kapitán Račuk své formaci ihned rozděloval pokyny k přesilové hře. Moc střel se ale ke Stezkovi nedostalo a Slezané se v pohodě ubránili. V polovině utkání se hra přelévala ze strany na stranu, ale šance k vidění nebyly. V 35. minutě fauloval prostějovský obránce Martin Novotný a od rozhodčích vyfasoval 2+2 minuty za faul vysokou holí. A to ho muselo mrzet, protože Jozef BALÁŽ z velkého úhlu překvapil Neužila střelou do horního rohu – 1:2. Minutu před koncem 2. třetiny se objevil opět Bambula nikým nehlídaný před Neužilem, ale ten ho vychytal.

Do poslední třetiny Jestřábi nevstoupili špatně, ale Havířov byl čím dál více na koni a nepouštěl domácí k jakékoliv kombinaci. V 45. minutě ujížděli dva na jednoho hosté, ale střela na lapačku Neužila nijak nepřekvapila. Ovšem o pár vteřin později už prostějovský gólman musel ze své sítě lovit další puk. Dominik Cihlář objel bránu a nahrál na druhou tyč Janu MARUNOVI, který se nemýlil – 1:3. V 47. se v oslabení dostal do samostatného úniku Berger a byl faulován. Následné trestné střílení jel Nouza, ale Stezka si jeho střelu mezi betony pohlídal. Už to vypadalo, že Jestřábi by mohli pomýšlet na snížení stavu utkání, ale Neužil se špatně domluvil s domácím obráncem za bránou a přišel o kotouč, který Fridrich zcela snadno předložil volnému Lukáši ŽIAKOVI a ten zvýšil na – 1:4. Zbytek zápasu se už pak spíše dohrával a Havířov si díky neškodné hře Prostějova odvezl všechny 3 body.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): V Prostějově se nám dlouhodobě nedaří, ale dnes to byl jiný zápas. Kluci hráli od začátku dobře a od druhé třetiny jsme soupeře přehrávali a byli lepší. Pro nás to je velice cenná výhra u tak silného soupeře.