V pondělí čeká AZet další zápas, tentokrát na ledě Prostějova

22.09.2019 | Jan Kudělka

V pondělí 23.9. má CHANCE liga na programu již své 6.kolo, ve kterém zavítá AZ na led prostějovských Jestřábů. Utkání začíná na ledové ploše zimního stadiónu v Prostějově v 18:00.

LHK Jestřábi Prostějov - 7 bodů, 11. místo

Začátek nového ročníku, nevychází prostějovským Jestřábům úplně podle představ. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě 7 bodů za 2 výhry proti Chomutovu a Vsetínu a jeden bod získali po prohře v prodloužení proti Frýdku – Místku. V zápasech proti Porubě a Přerovu nezískali ani jeden bod.

V minulém soutěžním kole se utkali proti Frýdku–Místku a to na ledě frýdeckých Rysů. Do utkání nevstoupili špatně, ale ani frýdecko-místečtí hokejisté se nenechali zaskočit a po první třetině tak bylo skóre zápasu 0:0. Ve druhé třetině mohli vidět fanoušci obou klubů spoustu šancí, ale oba brankáři předvedli ve svých brankách skvělé zákroky a drželi tak dlouho čisté konto. Z první branky zápasu se nakonec radovali prostějované, když se prosadil ve 36. minutě Marek Račuk. Frýdek – Místek ale dokázal v 53. minutě srovnat zásluhou Mikulíka a poslal tak zápas do prodloužení. Tam byli opět šťastnějším týmem domácí a po výhře Frýdku – Místku si tak prostějované odvezli 1 bod.HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 53. Mikulík (Kudla), rozh. náj. D. Květoň – 36. Račuk (Březák). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1097. Střely na branku: 28:33.

Trenér Ivo Poštuka pronesl po utkání: „Myslím si, že k vidění bylo vyrovnané a kvalitní utkání. V podstatě šance byly na obou stranách. Musím vyzdvihnout oba gólmany, kteří chytali opravdu parádně, a to jak domácí Daneček, tak i náš Neužil. V podstatě měli domácí v závěru zápasu více štěstí.

Sestava Prostějova v posledním utkání:

Neužil – Březák, Mrázek (A), M. Novotný, Muška, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Nouza (A), Kafka – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – M. Novák.

Lídry bodování týmu po 5 odehraných utkáních Prostějova jsou útočníci Marek Račuk (1+7) a Lukáš Žalčík (3+4). Nejproduktivnějším obráncem prostějovských Jestřábů je Jakub Březák (0+2).

AZ RESIDOMO Havířov - 10 bodů, 5. místo

Havířovští hokejisté mohou být se svým umístěním v tabulce letošní CHANCE ligy prozatím spokojeni. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě celkem 10 bodů, které získali po výhrách nad Sokolovem, Litoměřicemi a Vsetínem v základní hrací době. Jeden bod získali proti Frýdku–Místku, kterému podlehli v prodloužení 2:1.

V posledním soutěžním kole přivítal AZet na svém ledě sokolovské bruslaře, kteří jsou nováčky po postupu z 2. hokejové ligy. Do zápasu proti AZetu vstoupil Sokolov velmi aktivně a hned v 6. minutě šel do vedení. AZet poté opět zvýšil své tempo a dokázal srovnat stav utkání. Sokolov ale opět nezaváhal a v jedné z posledních šancí dokázal v poslední minutě první první třetiny převzít utkání na svou stranu. Ve druhé a třetí třetině ale ukázali naši hokejisté svou herní sílu a dokázali otočit utkání na svou stranu a získali tak zasloužené 3 body.

AZ Residomo Havířov – HC Baník Sokolov 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. F. Seman (Kotala, Chroboček), 22. R. Veselý (L. Bednář), 54. Bambula (F. Seman, Kotala), 55. Fridrich (L. Rutar, Maruna) – 6. Čurda (Kadeřávek, Vrána), 20. Kovařík (Vracovský). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.244. Střely na branku: 30:14 (6:8, 10:3, 14:3). Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Trenér Patrik Rimmel hodnotil utkání těmito slovy: „Za tři body jsme moc rádi, protože soupeř hrál výborně, bruslil a dodržoval taktiku. Přirovnal bych to k situaci, kdy my jsme byli nováček a nadšením jsme trápili soupeře. Sokolov vstoupil do zápasu lépe, my jsme se s tím postupně srovnali a sice vyrovnali, ale ještě do přestávky šel Sokolov opět do vedení. Postupně se náš výkon ale lepšil, a nakonec jsme stihli skóre strhnout na svou stranu. V závěru jsme sice soupeři ještě nabídli jednu příležitost, ale výhru už udrželi.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Mrowiec, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Danielčál, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C).

Lídři bodování v týmu AZetu jsou po odehraných pěti kolech Radek Veselý (4+2) a Lukáš Bednář (2+3). Mezi obránci jsou nejproduktivnější Alex Rašner (1+3) a David Chroboček (1+1).

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Čeká nás hodně těžký zapas. Prostějov má zkušeny kvalitní kádr. Pokud budeme hrát v pěti, zodpovědně a aktivně, tak můžeme uspět. Věříme, že body přivezeme."

Stejně to vidí i zkušený útočník Filip Seman: "V Prostějově se nám sice v poslední době nedaří, ale my se pokusíme nějaké body získat. Pro nás se nijak nemění taktika z předchozích utkání. Na soupeře určitě máme, jen musíme nastoupit bez přehnaného respektu."

Zápas AZetu s Jestřáby začíná na zimním stadionu v Prostějově pondělí 23.9 v18:00. Sledovat jej můžete prostřednictvím tradičního textového online přenosu.