AZet drtivě porazil Uničov

Tomáš Vlček | 17.11.2010

H A V Í Ř O V - Podle papírových předpokladů skončil dnešní zápas AZetu s posledním týmem druhé ligy z Uničova. Hosté nekladli vážnější odpor a z Havířova si odváží debakl 9:4, když vzhledem k průběhu a množství šancí na straně domácích mohl být výsledek ještě výraznější.

2. liga východ - 20.kolo st 17.11.18:00
AZ Havířov - HC Uničov
9:4
(3:0, 2:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 5. Říčka (Pavlas, Balčík), 16. Sztefek (Krisl, Stránský), 20. Najdek (Klimša, Maruna), 29. Najdek (Prokop), 38. Maruna (Klimša, Zientek, L.), 42. Říčka (Sztefek, Machálek), 49. Říčka (Vydra, Pavlas), 51. Říčka (Vydra), 58. Prokop - 31. Jurča (Frieb, Trojan), 53. Diviš (Handl), 53. Zúbek (Rak, Skokan), 57. Frieb (Handl, Drábek). Rozhodčí: Škrobák - Barteček, Bělohlav. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 044 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:4, 9:4.
AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek - Stránský, Sztefek, Potočný - Říčka, Pavlas, Vydra.
HC Uničov: Vybíral (Koloušek) - Hodulák, Drábek, Trojan, Hromádka, Řezáč - Jurča, Skokan, Zúbek, Přikryl, Handl, Frieb, Sršeň, Diviš, Šnejdar, Rak, Anděl, Provaz, Brveník.

Hráči AZetu, vědomi si vlažného začátku v posledních domácích utkáních, neponechali tentokrát nic náhodě a od samého počátku na svého soupeře vlétli. V prvních šancích se sice bez gólového úspěchu objevili Říčka a Klimša, ale už v 5 min. vyšla kombinace třetímu útoku a po nahrávce Robina Pavlase si střelecký účet v utkání otevřel Robert Říčka. Domácí i nadále pokračovali v tlaku a až na ojedinělé okamžiky se hra odbývala v jejich útočné třetině, zatímco hosté zahrozili jen dvakrát na přelomu 8. a 9. min. Po mnoha šancích se skóre měnilo až v 16. min., když Michal Sztefek ukončil střelou k tyči závar před uničovskou brankou. Když pak půlminutu před koncem třetiny proměnil Robert Najdek Klimšovu přihrávku sám před gólmanem s přehledem v další gól, šlo se do kabin za jednoznačného stavu 3:0!

Úvod druhé třetiny přinesl první vyloučení a následnou přesilovku AZetu, ale kromě bomby Říčky vytěsněné hostujícím gólmanem Vybíralem se vážnější šance neurodily. Zajímavá situace nastala ve 27. min. To byli ve stejném čase vyloučeni domácí Prokop a Maruna, ale dvojnásobnou přesilovku hosté nevyužili. Po 40 vteřinách šel totiž na trestnou uničovský Frieb a navíc si hosté nepohlídali návrat vyloučených havířovských hráčů a tak mohl Prokop pohodlně poslat do samostatného úniku Roberta Najdka a ten svůj únik opět s přehledem proměnil ve svůj druhý gól. O dvě minuty později sice trochu překvapivě skórovali i hosté, konkrétně jejich nejlepší střelec Petr Jurča, ale jinak i nadále zápasu dominovali domácí. Několikrát přečíslili hostující obranu a do šancí se dostávali dokonce i ve vlastním oslabení. A tak nepřekvapilo že se skóre v jejich prospěch ještě jednou posunulo. Konkrétně ve 38. min. dokončil Jan Maruna obléhání uničovské branky a po přihrávce Klimši a Zientka upravil skóre po dvou třetinách na 5:1.

Gólově nejbohatší třetinu začal parádním číslem Robert Říčka, který v samostatném úniku ve 42. min. skóroval střelou při níž si hokejku prostrčil mezi bruslemi, čím Vybírala v uničovské brance dokonale zmátl. A domácí pokračovali v útočném tornádu. Ve 45. min. zvedal sice Michal Sztefek po své střele už ruce nad hlavu, ale rozhodčí jeho střelu do tyče jako gólovou neuznal. Přicházely však další a další šance, ale ani Klimša, ani Maruna hostujícího brankáře nepřekonali. Až ve 49. a 51. dnes mimořádně úspěšný Říčka navýšil vedení Havířova na 8:1. Pak však přišel ze strany domácích pokles pozornosti v defenzivě a ten hosté v rozmezí mezi 53. – 57. hned třikrát potrestali, když se postupně trefili Diviš, Zúbek a Frieb. Gólovou tečku v utkání přece jen ale udělal Azet. V 58. min. totiž proměnil parádním blafákem obránce Petr Prokop trestné střílení, nařízené za faul na něj v samostatném úniku. A i když se tradičně skvělé domácí publikum vyvolávané desítky v brance hostí nedočkalo, závěrečnou děkovačku si fandové opět i s hráči skvěle užili.

Utkání s jednoznačným výsledkem i průběhem, v němž byli nejlepšími hráči vyhlášeni havířovský Robert Říčka a uničovský Martin Diviš, tak opět nejen potěšilo rekordní více než dvoutisícovou návštěvu na havířovském zimním stadiónu, ale znamená také prodloužení vítězné série AZetu už na 8 zápasů.

Jan DANEČEK (HC AZ Havířov): Utkání jsme rozehráli velmi dobře a téměř po celý jeho průběh jsme jej měli jednoznačně pod kontrolou. Škoda poklesu koncentrace v závěru, která přinesla tři branky v naší síti.

Tomáš SRŠEŇ (HC Uničov): Mě nezbývá než domácím pogratulovat ke hře i k vítězství. Užili jsme si zápas v krásné atmosféře a před skvělými diváky.Je poznat, že se nový začátek hokeje v Havířově dělá správně a tohle jsou viditelné výsledky. Bohužel my dnes nemůžeme domácím konkurovat, ale musíme se soustředit na zápasy se soupeři ze spodních pater tabulky.