Ve středu přivítáme poslední Uničov

15.11.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve středu 17. listopadu přivítají borci AZetu na domácím ledě od 18:00 tým HC Uničov. Po sobotním vítězství na ledě velmi silného Prostějova nás tentokrát čeká soupeř z opačného konce tabulky 2. ligy. Uničovští totiž v prozatím odehraných 19ti kolech získali jen 9 bodů a patří jim tak až poslední 15. příčka. Azet tak má velmi dobrou šanci v tomto utkání prodloužit svou sedmizápasovou šňůru vítězství a potěšit dalším zdařilým představením své početné a bouřlivé publikum.

Historie hokeje v Uničově není ani zdaleka tak dlouhá jako v jiných tradičních hokejových městech na Moravě. Přesto se mohou v tomto malém městečku ležícím asi 20 km severně od Olomouce pochlubit dnes již 11ti odehranými sezónami ve druhé lize a to v konkurenci mnohem větších a slavnějších klubů.

Současné výkony a pohled na tabulku sice v klubu ani u fanoušků rozhodně nevzbuzují spokojenost, ale soutěž je pořád ještě ve své první polovině a tak je bezesporu stále o co hrát a co napravovat. O maximálním nasazení všech činovníků svědčí i fakt, že v posledním utkání nastoupil na led v základní sestavě poprvé i manažer a trenér týmu 44-letý Tomáš SRŠEŇ! Uspěch to sice výsledkově nepřineslo, neboť Uničov prohrál doma s Frýdkem – Místkem v divoké přestřelce 6:7, ale pro havířovské publikum je to jistě zajímavá informace, neboť tento hráč zde zanechal nesmazatelnou stopu. Druhé zajímavé jméno na soupisce našeho středečního soupeře je obránce Petr PAVLAS, také kdysi působící v našem městě, ale jeho start není vzhledem ke zranění jistý.

Jinak je velmi mladý tým tvořen hráči, kteří si své jméno a pozici budou muset teprve vybojovat. V brance střídá lepší a horší výkony Miroslav KOLOUŠEK. Mezi mladíky v obraně jsou znát zkušenosti už zmiňovaného 42 – letého Petra PAVLASE (6 zápasů, 7 bodů). Ve vyrovnaném útoku pak poněkud vyčnívá jen kanonýr týmu Petr JURČA (10+1).

Zbývá ještě dodat, že v prvním vzájemném souboji vyhrál sice Azet na ledě Uničova 4:3, ale protože ztratil v poslední desetiminutovce dvougólové vedení, musel v prodloužení o zisku alespoň dvou bodů rozhodnout Robert NAJDEK. Takové drama určitě ve středečním utkání naši borci nebudou chtít připustit a fanoušci je od počátku poženou k dalším třem bodům. Přáním nejen hráčů je, aby poprvé v sezóně padla při utkání hranice 2 000 diváků, kteří vytvoří tradiční bouřlivou kulisu.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Jindřich - Maruna, Klimša, Najdek - Stránský, Sztefek, Potočný - Pechanec, Říčka, Mach - Toman, Pavlas, Mráz

HC Uničov: Koloušek (Vybíral) - Hodulák, Pour - Jurča, Skokan, Zúbek - Drábek, Trojan - Přikryl, Handl, Frieb - Sršeň, Řezáč - Diviš, Brveník, Šnejdar - Rak, Anděl, Provaz

Přehled ostatních zápasů 20. kola:

SHK Hodonín - VHK Vsetín, Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava, Uherské Hradiště - HC Břeclav, Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov, HC Frýdek-Místek - VSK Technika Brno, Zubr Přerov - HC Nový Jičín