AZ vyhrál nad Vsetínem jednoznačně 5:1

Tomáš Vlček | 20.08.2019

Pátý přípravný zápas přinesl zatím nejvyšší výhru AZetu. V souboji se Vsetínem šel už ve druhé minutě do vedení a svůj náskok navýšil za dvě třetiny na 3:0. Pak hosté sice snížili, ale havířovští nakonec dovedli zápas s lehkostí ke konečné výhře 5:1. Velmi se dařilo zejména nové dvojici útočníků Petr Fridrich-Lukáš Žiak, oba si připsali tři body. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek doma proti Trenčínu.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 20.8.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Fridrich (Žiak), 22. Žiak (Fridrich), 40. Veselý (Bednář), 48. Seman (Mrowiec), 54. Bednář (Fridrich, Žiak) – 43. Karafiát (Volf, Ondračka). Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Gančarčík, Puczok. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 914. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Mrowiec, Ševěček, Nepokoj, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek - Bednář, Veselý, Cihlář - Maruna, Fridrich, Žiak - Bochnak
VHK Robe Vsetín: Bláha (41. Málek) – Slováček, Teper, Dudáš, Hryciow, Drtina, Ondračka, Jeřábek, Holomek – Jonák, Pechanec, Dostálek, Březina, Rehuš, Procházka, Karafiát, Volf, Vašenka, Hořanský, Šilhavý, Vítek

AZ vstoupil skvěle už do první třetiny. Hned ve druhé minutě se po buly v útočném pásmu dostal puk k nové útočné akvizici Petru Fridrichovi a bylo to 1:0. V 8. minutě Bláha ve vsetínské brance zachránil svůj tým od další branky při velkých šancích Kotaly a Semana. Pak AZ nevyužil přesilovku a hosté pomalu hru srovnali. V závěru třetiny měl Vsetín přesilovku, ale všem ujel Bednář, byl faulován, a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. To ale havířovský útočník nevyužil.

Začátek druhé třetiny byl opět ve znamení branky AZetu. Tentokrát překonal Bláhu parádním blafákem mezi betony v samostatném úniku Lukáš Žiak – 2:0. Vsetín do prostřední třetiny nastoupil s odhodláním srovnat. Vypracoval si několik velkých šancí, ale Aleš Stezka vychytal Volfa a Vašenku, Dostálek pak trefil tyč. Na druhé straně pak zlikvidoval Bláha Semanovu střelu a Marunův blafák v úniku v oslabení. Ve 36. minutě se opět zaskvěl havířovský gólman Stezka, který zastavil v leže střelu Karafiáta i následující Volfovu dorážku! Branky se tak skoro tisícovka diváků dočkala až těsně před odchodem do kabin. A byla to paráda. Radek Veselý vnikl po křídle do pásma, přebruslil obránce a střelou do bližší šibenice zvýšil na 3:0.

Do poslední třetiny vstoupili hosté už s Málkem v brance a po dvou minutách se jim podařilo snížit. Po rychlé souhře se spoluhráči vlétl do útočného pásma Jiří Karafiát a přesnou křížnou střelou po ledě k pravé tyči snížil na 1:3. AZ odpověděl za pět minut a byla to další paráda. Filip Seman si na levém kruhu obhodil bránícího hráče a pak přesnou střelou do protilehlé šibenice upravil na 4:1. Následně se na ledě po vzájemných vyloučení trochu vylidnilo, ale branku přinesla až přesilovka AZetu v 54. minutě. Střelu Lukáše Bednáře od modré Málek přes chumel hráčů neviděl a puk tak zapadl k jeho levé tyči – 5:1.

Patrik Rimmel (AZ Havířov): Byl to úplně jiný zápas z naší strany než v Krakově. Všichni na ledě plnili to, co měli. Samozřejmě tam byly nějaké chyby. Je to začátek sezony a taky led byl špatný. Ale kluci hráli dobře. Důležité bylo, že jsme dali první gól a ve druhé třetině neinkasovali ze šancí soupeře. To nás podržel brankář a kluci celkově zahráli velmi dobře.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Podmínky nebyly ideální, ale pro oba týmy to bylo stejné. Nicméně musím konstatovat, že Havířov byl dneska živější a lepší. Měl rychlejší přechodovou fázi, mnohokrát nás přečíslil a vyhrál zaslouženě. My jsme měli ve druhé třetině dost možností a šancí, ale branka byla až na jednu situaci zakletá. I tak to byl pro nás dobrý zápas. Viděli jsme spoustu věcí, na kterých musíme pracovat, tak to v přípravě bývá. Věřím, že v úterý doma Havířovu porážku oplatíme.