Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Páté přípravné utkání je tady, v úterý přijede Vsetín

19.08.2019 | Petr Miklas

Přípravné zápasy AZetu se v úterý 20.8., kdy hostíme Vsetín, překlopí do druhé poloviny. Havířov má za sebou čtyři přípravné zápasy s bilancí dvou výher a dvou proher. Stejnou porci zápasů měl mít za sebou i Vsetín, ale zápas se Zlínem musel být zrušen a kontumován. Vsetínská bilance tedy je tři odehraná utkání a tři vítězství. Dokáže mu AZ připravit první porážku? To uvidíme v úterý od 18 hodin.

VHK ROBE Vsetín

Loňský semifinalista Chance ligy hodně obměnil kádr a chystá se znovu atakovat nejvyšší mety, i když ztratil svého nejlepšího střelce Luboše Roba. Na soupisce valachů figuruje už druhou sezónu odchovanec AZetu Antonín Pechanec, z našeho loňského týmu pak zamířili do Vsetína brankář Ondřej Bláha a útočník Branislav Rehuš.

Jak již bylo uvedeno výše, Vsetín má zatím v přípravných zápasech stoprocentní bilanci. Hned na úvod přípravy na sezónu si Valaši vyšlápli na celek ze slovenské extraligy slavnou Duklu Trenčín, kterou na domácím ledě porazili 4:3. Třemi góly se na výhře podílela nová posila Vsetína Martin Procházka, stejný počet asistencí nasbíral Branislav Rehuš.

Poté se Vsetín předvedl v dobrém světle na ZUBR Cupu, kde porazil domácí Přerov 3:1 a získal body za kontumovaný zápas se Zlínem. Ten se nehrál z důvodu obav o bezpečí fanoušků, protože hrozilo násilí ze strany táborů příznivců obou klubů. Na závěr turnaje Vsetín na domácím ledě přestřílel Slavii 7:5 a mohl se radovat z vítězství v turnaji. Martin Procházka v tomto zápase vstřelil dvě branky a na jednu přihrál, Branislav Rehuš nasbíral čtyři asistence.

VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 7:5 (4:2, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Ondračka (Volf, Klímek), 6. Procházka (Březina, Rehuš), 15. Březina (Rehuš, Procházka), 17. Hořanský (Drtina, Ondračka), 26. Dudáš (Rehuš, Jonák), 53. Karafiát (Volf, Jeřábek), 58. Procházka (Rehuš, Jeřábek) – 9. Šteiner (Ondráček), 18. Hovsepyan (Duda, Brož), 26. Šmerha (Šmíd, Všetečka), 27. Furch (Hovsepyan), 35. Ryzák (Ondráček). Vyloučení: 9:10, navíc Dudáš (VSE) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1870. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:5, 7:5.

Sestava Vsetína v posledním utkání:

Bláha – Teper, Slováček, Hryciow, Dudáš, Ondračka, Drtina, Holomek, Jeřábek – Dostálek, Pechanec, Jonák – Procházka, Rehuš, Březina – Klímek, Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

AZ RESIDOMO Havířov

Hokejisté AZetu v přípravě tak úspěšní jako Vsetín nejsou, ze čtyř utkání dvě vyhráli a stejný počet prohráli. Dvakrát se utkali s polským Krakovem a Frýdkem-Místkem. Krakov nejprve na domácím porazili 3:2, ale v odvetě hrané v Polsku odešli poraženi 4:2.

Opačné to bylo s Frýdkem-Místkem, se kterým AZ doma prohrál 0:3, ale v odvetě v hale Polárka vyhrál 3:2. Po minulém utkání, které AZ odehrál v Krakově, ukončilo vedení klubu zkoušku s Vojtěchem Tomim a Petrem Krejčím.

Zatím se v přípravě střelecky nejvíce daří Radkovi Veselému, který se trefil dvakrát ve Frýdku a právě v posledním utkání v Krakově.

Comarch Cracovia - AZ Residomo Havířov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Kapica (Vachovec), 27. Domogala (Kalinowski), 28. Dziurdzia (Kapica), 60. Drzewiecki – 36. Veselý (Tomi), 59. Mrowiec (Cihlář). Vyloučení: 4:1. Využití:0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 3:0, 3:2. 4:2.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Malina, Kachyňa, Nepokoj – Kotala, Maruna, Bambula – Bednář, Veselý, Dvořák – Tomi, Pořízek, Pawliczek – Krejčí, Cihlář, Bochnak – Juhász

Manažer Patrik Rimmel k zítřějšímu zápasu řekl: “Zítra očekáváme kvalitní utkání, protože Vsetín hodně posílil a bude patřit k favoritům soutěže.”

“Do utkání nastoupíme s hráči, které máme k dispozici. Máme totiž pár zraněných a nemocných hráčů,”dodává.

Utkání začíná v Gascontrol aréně v 18:00 a je možno na ně zakoupit vstupenky on-line.

Rozpis přípravných zápasů

6.8. 2019 AZ RESIDOMO HavířovComarch Cracovia Krakow 3:2

8.8. 2019 AZ RESIDOMO HavířovHC Frýdek-Místek 0:3

13.8. 2019 HC Frýdek-Místek AZ RESIDOMO Havířov 2:3

15.8. 2019 Comarch Cracovia Krakow AZ RESIDOMO Havířov 4:2

20.8. 2019 AZ RESIDOMO HavířovVHK ROBE Vsetín

22.8. 2019 AZ RESIDOMO Havířov HK DUKLA Trenčín

27.8. 2019 VHK ROBE Vsetín  – AZ RESIDOMO Havířov

5.9. 2019 Jastrzebie AZ RESIDOMO Havířov

Výměna voucherů za permanentky

Od zítřejšího přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.