AZ v Ústí ztratil výborně rozehraný zápas

Petr Miklas | 23.02.2019

Hokejistům AZetu stačí k jistotě postupu do play-off dva body, v Ústí nad Labem měli nášlápnuto ke třem bodů, když po první třetině vedli 0:3. Dvakrát se trefil Lukáš Bednář a jednou Filip Seman. Jenže Slovan ve 34. minutě dvěma brankami Martina Šťovíčka snížil na rozdíl jediného gólu. Krátce nato sice navýšil vedení Havířova Jan Bambula, ale to bylo ze strany AZetu vše. Naopak domácí zásluhou Václava Krliše ještě ve druhé třetině snížili a necelých devět minut před koncem třetí třetiny vyrovnali, když Petr Chlán dostal vyražený puk do odkryté branky. Zápas šel do prodloužení, které v 63. minutě ukončil opět Petr Chlán, jenž se dostal do brejku a bekhendovou kličkou překonal Bláhu. AZ tedy ze severozápadu Čech veze jen bod a o play-off bude muset zabojovat v úterý 26.2. na domácím ledě GASCONTROL Arény proti Třebíči.

CHANCE LIGA - 59.kolo so 23.2.16:00
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Residomo Havířov
5:4p
(0:3, 3:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Roubík, Krliš), 34. Šťovíček (Krliš), 38. Krliš (Šťovíček, Chlán), 52. Chlán (Ouřada, M. Zdvořáček), 63. Chlán – 8. L. Bednář (Rašner, R. Veselý), 11. F. Seman (O. Procházka, Bořuta), 17. L. Bednář (R. Veselý, Kotala), 35. Bambula (Kotala). Rozhodčí: Radek Wagner, Tomáš Luczków – Ondřej Doležal, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Střely na branku: 25:41 (7:18, 9:9, 6:14, 3:0). Zblokované střely: 5:19. Vhazování: 39:21. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Zdvořáček, Hes, Štochl, Seemann, D. Málek, Mert – Schwamberger, Ouřada, Krliš – Čermák, Grim, Šťovíček – Planý, T. Jandus, Ma. Svoboda – Roubík, Gottfried, Chlán.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Dudek, Staněk – Maruna, Rehuš, Haas – F. Seman, R. Veselý, Kotala – O. Procházka, Gřeš, Pořízek – L. Bednář, Kurovský, Bambula.

Úvodní třetina začala vyhraným vhazováním Slovanu. V průběhu její první části se Volkemu úspěšně dařilo odolávat střelám Havířova, v 8. minutě utkání ale Lukáš Bednář protlačil puk mezi betony domácího gólmana. Tím svůj tým povzbudil k akci a o několik minut později skóroval Filip Seman, čímž zvýšil na 2:0. Později získal Havířov šanci v podobě přesilové hry. Tu ale Slovan dokázal úspěšně ubránit. Při druhém oslabení domácích však měli převahu hosté a autor prvního gólu Lukáš Bednář změnil skóre na 3:0.

Ačkoli Slovan vstupoval do druhé periody za velmi nepříznivého stavu, přibližně do půlky třetiny nedošlo k žádnému zásadnímu zvratu. Ten nastal ve 34. minutě utkání, kdy Jaroslav Roubík nahrál Martinu Šťovíčkovi, který svou střelou snížil na 1:3. Než se ale stačili havířovští vzpamatovat, Martin Šťovíček opět skóroval. Tentokrát mu ke gólu dopomohl svojí asistencí Václav Krliš. Za několik desítek vteřin opět nastala velká radost, jenže na straně hostí. Jan Bambula změnil nebezpečně nízký náskok Havířova na 2:4. Po sledu rychlých akcí došlo k vyloučení na straně hostí, čehož využil Václav Krliš. Asistovali mu Martin Šťovíček a Petr Chlán, a druhá třetina tak skončila za stavu 3:4.

Slovanu se podařilo dostat se zpátky do hry a poslední část zápasu tak byla pro Ústí plná očekávání. Přes aktivní začátek ale prvních deset minut přineslo pouze neproměněné šance obou týmů. V 52. minutě utkání však žlutomodří vyrovnávají! Gól padl z hokejky Petra Chlána, asistovali Kryštof Ouřada a Martin Zdvořáček. Poslední minuty základní hrací doby byly pro Ústí kritické. Havířov vyvíjel na Volkeho silný tlak až do poslední chvíle, ten ale všechny rány hostů vykryl a Slovan tak čekalo prodloužení.

V prodloužení byli u puku nejprve ústečtí, ale po nepovedené rozehrávce se kotouče chopil Havířov. Po pár minutách se však situace obrátila a rozhodující branku vstřelil Petr Chlán

AZ v úterním domácím utkání s Třebíčí musí získat alespoň bod, jinak pro něj s největší pravděpodobností sezóna skončí.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem velmi rád, že jsme poslední zápas zvládli, i když to tak po první třetině nevypadalo. První třetina byla z naší strany katastrofální, o přestávce jsme museli zvýšit hlas. Zřejmě si to hráči vzali k srdci a zbytek zápasu vypadal úplně jinak. Prohrávali jsme o gól, ale věřili jsme, že ten gól dáme. Nakonec se nám to podařilo a myslím si, že i v tom prodloužení jsme byli lepším týmem. Za výhru jsme rádi i díky divákům, kteří dnes přišli.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale bohužel jsme ho nezvládli. Celou sezónu víme, že když neplníme to, co máme, nejsme úspěšní. Přesně to se teď stalo. Je třeba se z toho poučit a potom ten úspěch přijde. Pokud ne, sezóna pro nás skončí a bude to jen naše vina. Hraje se o hodně – o play-off, další angažmá, jméno na zádech a hlavně s logem AZ na hrudi. To si musí každý uvědomit.