VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu hraje AZ v Ústí nad Labem, zajistí si účast v play-off? Chceme vyhrát poslední zápasy, hlásí Jakub Matai

22.02.2019 | Petr Miklas

Havířovští hokejisté po dvou výhrách v řadě podlehli v pondělí na domácím ledě Kladnu s Jaromírem Jágrem v sestavě. Ve středu měl AZ volný den a výsledky zápasů 58. kola zajistily účast v play-off Přerovu a Prostějovu. O poslední dvě místa ve vyřazovacích bojích ještě hrají AZ, Litoměřice a Frýdek-Místek. Havířovu k jistotě play-off stačí dva body, do Ústí nad Labem ale pojede s cílem vyhrát. Na severozápadě Čech se hraje v sobotu 23.2. od 16 hodin.

Ústí nad Labem čeká poslední zápas sezóny

O tom, že Slovanu skončí sezóna po základní části, se ví už dlouho. Proto vedení klubu uvolnilo některé hráče a dohrává s mladým týmem. Přesto se snaží dohrát sezónu se ctí, což se jim někdy daří více, jindy méně. Ve středu hrál Slovan na ledě Kladna, domácí opět nastoupili s Jágrem a Plekancem v sestavě, ale brankostroj se nekonal, Rytíři vyhráli „jen“ 3:2.

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem v posledním utkání:

Stezka - D. Málek, M. Zdvořáček, Hes, Mert, Štochl – Šťovíček, Roubík, Schwamberger – Krliš, T. Jandus, Chrpa – Gottfried, Čermák, Tůma – Planý.

Zápasy posledních dvou kol Chance ligy

AZ Havířov potřebuje k jistotě play-off dva body

Současná situace v tabulce hovoří jasně – hráčům AZetu stačí zisk dvou bodů k jistotě play-off. V pondělí sice prohráli na domácím ledě 0:2 s Kladnem, ale předvedli dobrý výkon. Ve středu se hrálo 58. kolo, na Havířov vyšel volný den a tak jen sledoval výsledky ostatních týmů. Prostějov si zajistil play-off svou výhrou nad Litoměřicemi, Přerov sice doma po nájezdech podlehl Porubě, ale i tak má play-off jisté. Pro AZ to znamená sedmé místo v tabulce s dvoubodovým náskokem na osmé Litoměřice a čtyřbodovým náskokem na devátý Frýdek-Místek.

Pokud tedy hokejisté AZetu získají v Ústí nad Labem alespoň dva body, zajistí si tak účast v play-off.

Tabulka Chance ligy po 58. kole

Patrik Rimmel, manažer a asistent trenéra AZetu v jedné osobě, se s námi podělil o plány AZetu na utkání s Ústím nad Labem: „Do Ústí jedeme již v pátek, ať jsme na utkání dobře připraveni. Chceme samozřejmě vyhrát a zajistit si účast v play-off. Všichni hráči jsou v pořádku a na utkání se těší.“

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Gřeš, Haas, Maruna – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář.

Jakub Matai: beru každý zápas stejně – vždycky chci vyhrát

V sobotu hraje AZet v Ústí nad Labem, což by měly být "povinné body". Co na takové zápasy říká Jakub Matai? „Beru každý zápas stejně. Chci porazit každého a s tím do toho jdu.

Naši hokejisté dokázali Ústí třikrát v sezóně porazit, naposledy doma vysoko 9:1. Hraje Slovan na svém ledě jinak? Jaký hokej budou domácí hrát? „Tak Ústí už o nic nehraje, ale posledních pár kol podalo dobré výkony. Myslím, že většina týmů už moc nerozlišuje hru na domácím a cizím hřišti. Zápasy co jsme s nimi hráli, tak spíše bránili a spoléhali se na protiútoky.“

Jakub v Ústí odehrál jednu sezónu, jak na to vzpomíná? „V Ústí jsem zažil asi poslední sezónu, kdy to tam bylo nabité zkušenými hráči. Hrál se pěkný hokej, základní část dopadla dobře, pak se vyřadila Jihlava, ale bohužel Olomouc byla nad naše síly.”

K jistotě postupu do play-off AZetu stačí dva body, nebude to naopak nevýhoda, když hráči ví, že nemusí vyhrát za tři body? „Nějaké počty bodů neřešíme, chceme vyhrát poslední zápasy základní části a tím si i naladit formu.”

Statistické srovnání týmů

Ústí n L.-Havířov
    23. 2. 2019, 16:00

umístění v tabulce
54 –27 – 3 – 1– 23 (165:140) 88b.
statistiky základní části
55 – 12 – 1 – 7 – 35 (134:216) 45b.
P,P,V,V,P
forma
P,P,P,V,P
Havířov-Kladno 0:2
poslední zápas
Kladno-Ústí 3:2
Radek Veselý 40 (19+21)
Branislav Rehuš 40 (15+25)
Tomáš Gřeš 39 (16+23)
nejproduktivnější hráči
Lukáš Volf 30 (9+21)
  Antonín Melka 26 (13+13)
  Jaroslav Roubík 25 (6+19)
Radek Veselý (19 gólů)
nejlepší střelec
Antonín Melka (13 gólů)
Branislav Rehuš (25 asistencí)
nejlepší nahrávač
Lukáš Volf (21 asistencí)
Antonín Bořuta 22 (5+17)
nejproduktivnější obránce
Martin Dvořáček 12 (2+10)
David Chroboček (+19)
nejlepší hráč v +/-
Josef Jícha (+4)
Radek pořízek (63 TM)
nejtrestanější hráč
Peter Jánský (50 TM)
Ondřej Bláha 43z (89,60 %)
Jan Lukáš 9z (92,63 %)
Jiří Matoušek 7z (90,68 %)
úspěšnost brankářů
Aleš Stezka 28z (90,26 %)
   Jan Dlouhý 12z (89,69 %)
Dominik Groh 9z (84,42 %)
223 / 35 / 15,70%
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
236 /27/ 11,44 %
227 / 39 / 82,82 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
237 / 57 / 75,95%
31,33 / 25,69
průměr střel za zápas
na soupeře / od soupeře
29,69/ 36,75
vzájemné zápasy
1.611
průměrná návštěvnost
1.183

Zápas začíná na ledě Ústí nad Labem v sobotu 23.2. v 16:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos.