AZ se ze Vsetína vrací s prázdnou

Jan Kudělka | 28.09.2020

V rámci 6. kola Chance ligy zavítali havířovští hokejisté na vsetínský Lapač. První třetina vyšla Havířovanům skvěle a po brance Martina Adamského nastupovali do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem. Ve druhé třetině se ale gólově ozval domácí Vsetín a po dvou brankách dokázal otočit vývoj zápasu. Na začátku třetí třetiny dokázal AZet vyrovnat díky Romanu Szturcovi a na světelné tabuli tak svítilo skóre 2:2. Poslední desetiminutovku ale dokázali lépe zvládnout domácí a po dalších dvou vstřelených brankách ovládli utkání 4:2. Další utkání AZ sehraje v sobotu 3.10. na domácím ledě proti Litoměřicím. Utkání začíná v 17:00.

CHANCE LIGA - 5.kolo po 28.9.17:00
VHK Vsetín - AZ Heimstaden Havířov
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Machač (Babka, Kucharczyk), 34. J. Kloz (Ondračka, R. Vlach), 49. Machač (Gorčík, Pechanec), 56. Hořanský (Rehuš, Bartko) – 13. Adamský (Kotala), 42. R. Szturc (Rašner). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití:  1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 38:25 (15:4, 14:13, 9:8). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 42:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Rehuš – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala, Cihlář (A), Adamský – Doktor, L. Bednář, R. Szturc – Fridrich, Maruna (C), T. Rousek – O. Procházka, Horváth, D. Sklenář.

Vsetín se snažil do utkání proti Havířovu nastoupit aktivně, zpočátku však Valachy srážela nepřesnost v kombinacích. První vážnější příležitost se dostavila v 6. minutě, když domácí Pechanec poslal puk na hůl Gorčíka, ten pálil z voleje, ale nepovedlo se mu usměrnit puk za Stezku. Zelenožlutí vytěžili z aktivity možnost početní výhody, ale nedokázali se na delší dobu usadit před Stezkou, aby domácí přinutili k chybám. V plném počtu hráčů pak vystartoval za odraženým kotoučem Gorčík, jenž stačil připravit příležitost Březinovi, ale ani jeho snaha k otevření skóre nevedla. Následně slibně kombinovala třetí formace domácích, od Babky směřoval kotouč přes Kucharczyka na hůl Machače, jenž se z voleje opřel do puku, ale rozvlnil pouze boční síť.

Havířov byl mnohem efektivnější, když z první vážnější příležitosti v utkání rozvlnil síť za brankářem Gábou. Kotala poslal z levého kruhu přihrávku Martinu Adamskému a extraligou protřelý borec dal o sobě vědět přesnou střelou z voleje. Vsetín ve zbytku první třetiny usiloval o srovnání, znovu se mu podařilo Slezany sevřít v obranném pásmu, ale i díky spolehlivému výkonu brankáře Stezky odcházeli po první dvacetiminutovce do kabin s jednobrankovým mankem.

Do druhé třetiny nastoupil Vsetín aktivně a brzy se dočkal vyrovnávací branky. Po dobré práce Babky v útočném pásmu se ke střele z voleje dostal Patrik Machač a vyrovnávací trefou rozjásal domácí fanoušky. Havířov mohl jít zpět do náskoku díky dvěma po sobě jdoucími přesilovými hrami, ale Vsetín zodpovědně bránil a kromě nastřelené tyčky v podání Procházky se hosté k ničemu nedostali. Vsetín měl při vyrovnaném počtu hráčů na ledě více ze hry a v čase 33:30 skóre otočil. Do útoku vyrazil Jan Kloz podporován Vlachem, oba zkušení útočnici si dvakrát vyměnili kotouč a prvně jmenovaný umístil puk za bezmocného Stezku. Smůlu v zakončení měl znovu havířovský Procházka, jenž krátce před druhou sirénou znovu trefil tyč Gábovy branky. Po dvou třetinách tak Valaši drželi jednobrankový náskok.

Start třetí třetiny se povedl hostům ze Slezska, když se brzy po výměně stran dočkali vyrovnávací branky. Pro puk si do útočného pásma dojel Roman Szturc a po chybě ve vsetínské obraně se prosadil přesnou střelou k tyči. Havířov byl rázem na koni a zdálo se, že domácí dostane pod tlak. Hosty mohlo mrzet vyloučení Doktora, které Vsetín potrestal po pohledné souhře, když Pechanec poslal puk za branku Gorčíkovi a ten předložil před branku Patriku Machačovi, jenž svou druhou trefou v utkání vrátil Vsetínu náskok. Od této chvíle už domácí zápas kontrolovali a přidali i čtvrtou branku, kterou měl po střele Rehuše na svědomí Adam Hořanský, jenž šikovně tečoval z hranice brankoviště a s pomocí brankové konstrukce oslavil první branku v sezoně. Havířov mohl ještě jednou inkasovat, ale Gorčík v samostatném úniku po pasu od Hořanského neuspěl.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov)

Dnes to byl z obou stran výborný zápas. My jsme se od prvního kola trápili, nemělo to takovou jiskru. Dneska to už tu jiskru mělo, ale bohužel jsme se nevyvarovali pár systémových věcí a tak silný soupeř jako je Vsetín nás potrestal. Možná to bude znít divně, ale já musím hráče pochválit, že tady neudělali ostudu a hráli dobře.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín)

Dneska bylo krásně vidět, jaký je to rozdíl, když přijede soupeř, který chce hrát hokej a má kvalitu. Zápas se musel divákům líbit, protože se hrál dobrý hokej. Byla tam spousta emocí, šancí na obou stranách. Na tuto dobu se hrálo ve skvělé atmosféře, my jsme spokojeni, protože kluci to odmakali a i když jsme udělali pár chyb, tak musím dneska kluky pochválit.