Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Na sv. Václava vyzve AZet na Lapači Vsetín

28.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - 28. září vyzvou havířovští hokejisté na Lapači domácí VHK ROBE Vsetín. Valaši v posledním domácím zápase porazili v sobotu Kadaň 4:2. Havířov v sobotu, z důvodu marodky Přerova nehrál, ve středu se představil na Kladně a byla z toho prohra 1:5. Zápas na Vsetíně začíná v 17:00.

VHK ROBE Vsetín 6. místo (5 – 2 – 1 – 0 – 2) 8 bodů, skóre 15:11

Poslední zápasy:

Vsetín – Šumperk 6:0
Kolín – Vsetín 3:0
Vsetín – Kladno 4:3 p
Přerov – Vsetín 3:1
Vsetín – Kadaň 4:2

Valaši na rozdíl od AZetu odehráli v CHANCE lize plný počet zápasů, ale dvakrát se jim na poslední chvíli změnil soupeř. Na Lapači dokázali ve třech domácích zápasech vyhrát. V posledním utkání porazili doma Trhače z Kadaně 4:2. Podobně jako Havířov, trápí i Vsetín efektivita v zakončení. Nejvíce to bylo vidět na ledě Zubrů, kde Valaši vystřelili 43 střel a byla z toho venkovní prohra 1:3.

Sezónu výborně rozjeli Antonín Pechanec, společně s Davidem Březinou a Sebastianem Gorčíkem, kteří už nastřádali 15 kanadských bodů. Poslední zápas proti Trhačům se povedl Michalu Hryciowovi (1+1). Nadějný vsetínský brankář Jakub Málek si dlouho držel čisté konto, ale Valaši dopustili drama. Kadaň snížila na rozdíl jednoho gólu, ve hře bez brankáře však o vítězství Vsetína rozhodnul již zmíněný Hryciow.

Sestava Vsetína v posledním zápase: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Kloz, Vlach, Klímek – Machač, Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek – Zeman.

AZ HEIMSTADEN Havířov 14. místo (4 – 1 – 1 – 0 – 2) 5 bodů, skóre 9:10

Poslední zápasy:

Havířov – Sokolov 1:2
Šumperk – Havířov 2:3p
Havířov – Prostějov 4:1
Kladno – Havířov 5:1

Zranění

Na Vsetíně určitě nenastoupí obránci Jaroslav Mrowiec, který má zranění v horní části těla a Antonín Bořuta. Nově jsou na seznamu zraněných obránce Tomáš Dajčar a útočníci Jakub Mrva a Filip Seman. Naopak po krátkém zranění se představí útočníci Martin Adamský a Roman Szturc.

V posledním zápase na Kladně se hokejistům z nejmladšího města nepovedl vstup do zápasu. Po 20 minutách na ČEZ stadionu už prohrával o tři góly a bez klíčových hráčů, se ukázal bývalý extraligový klub nad jeho síly. Rytíři doma zaslouženě zvítězili 5:1, což konstatoval i trenér Režnar. Čestný úspěch Havířova zaznamenal Jakub Kotala.

Sestava AZetu na Kladně: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček – Kotala, F. Seman (A), O. Procházka – Fridrich, Maruna(C), L. Bednář – Horváth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihlář, D. Sklenář.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal před zápasem na Vsetíně hlásí: „Po sobotním volnu jedeme na Lapač odpočatí. Hráči zregenerovali a ušetřené síly vydají na Vsetíně. Jsem přesvědčen o tom, že tam uspějeme.“

Zápas bude živě přenášet hokejkaTV a připraven je samozřejmě také klasický textový on-line přenos.