AZ porazil Třinec po samostatných nájezdech

Petr Miklas | 10.08.2021

První přípravné utkání se AZetu povedlo. S Oceláři dokázal držet krok a, i když měli hosté více šancí, byli to domácí, kdo po první části vedl 2:0. Hosté nakonec dokázali dvě své šance využít a utkání šlo do prodloužení. V něm jsme branku neviděli a o vítězi tedy rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se prosadili jen dva střelci. Hostující Milan Doudera překonal Fučíka jednou, zatímco domácí Jakub Doktor dvakrát poslal puk mezi Mazancovými betony, čímž zajistil Havířovu výhru. Na utkání dorazilo 912 diváků, kteří vytvořili výbornou kulisu.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 10.8.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Oceláři Třinec
3:2sn
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Hudeček (Dostálek), 11. Dostálek (Hudeček, Doktor), rozh. náj. Doktor – 38. Adámek (Hrehorčák, Dravecký), 46. Hrehorčák (Doudera, Adámek). Rozhodčí: Koziol, Šutara – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Záruba, Hamrlík, Pastor – Bednář, Pechanec, Soltys – Doktor, Hudeček, Dostálek – Stuchlík, Maruna "C", Mrva – Veselý, Damašek, Krupa
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Adámek, Zahradníček, Kundrátek, Michálek, Matyáš – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Christov, Peterek, Kofroň – Ramik

Hostující Třinec do utkání vstoupil lépe, měl víc pohybu a vynutil si hned na začátku druhé minuty přesilovku. Tu ale nevyužil, naopak krátce po jejím konci inkasoval. Ujeli totiž Hudeček s Dostálkem, prvně jmenovaný našel druhého, jeho střelu Mazanec vyrazil, ale Jan Hudeček se dostal k puku a poslal jej do odkryté branky.

I poté byli lepší Oceláři, jenže nevyužívali své šance. Tu největší měl v 7. minutě Roman, jemuž svým rychlým přesunutím a zákrokem vyrážečkou zabránil ve skórování Fučík.

V 11. minutě pak AZ využil přesilovku, k čemuž potřeboval jen 5 vteřin, když po přihrávkách Doktora a Hudečka přesně pálil Vlastimil Dostálek.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl. Nejblíže byl hostující Roman, ale ten tváří v tvář Fučíkovi minul levý horní roh branky Havířova. Po první části tak domácí vedli 2:0.

Ve druhé části bylo k vidění hodně šancí, ale jen jedna branka. Třinec mohl snížit ve 27. minutě, kdy byl v brejku faulován Christov, ale následně nařízené trestné střílení nevyužil.

Na druhé straně se neprosadili Maruna s Mrvou, když vyražený puk po střele prvního nedokázal druhý jmenovaný dostat do sítě. Ve 32. minutě zhatil Marcinkovu šanci Fučík.

Ale ve 38. minutě už se Oceláři radovali, když Marian Adámek poslal puk zápěstím do levého horního rohu Fučíkovy branky. V závěru třetiny ještě hráli hosté přesilovku, ale nevystřelili a tak si její větší část přenesli do třetí části.

I proto po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 2:1.

Hosté nedokázali tuto přesilovku využít ani ve třetí třetině, když s dobrou střelou mezi Fučíkovy betony neuspěl Roman, protože domácí gólman včas scvaknul své chrániče. Ve 43. minutě Pechanec krásně uvolnil Bednáře, ale ten nedokázal tváří v tvář Mazancovi uspět.

Na konci 46. minuty bylo vyrovnáno, když Oceláři využili zásluhou Patrika Hrehorčáka přesilovku. Útočník Třince vyslal bombu od modré čáry a puk se odrazil od horní tyče za Fučíkova záda.

Poté měli hosté další dvě šance. Douderu však vychytal Fučík a v 53. minutě trefil Kofroň jen tyč odkryté branky Havířova. V 55. minutě mohl po šťastném odrazu poslat puk do odkryté branky domácí Dostálek, ale obránci hostí mu v tom zabránili.

Utkání tak po 60. minutách skončilo 2:2 a muselo se prodlužovat. V prodloužení měli gólovky pouze Oceláři, ale Hrehorčák, Roman ani Marcinko neuspěli a tak jsme byli svědky samostatných nájezdů.

V samostatných nájezdech se prosadili jen dva hráči. Domácí Jakub Doktor, jenž dokázal dvakrát překonat Mazance mezi betony Na druhé straně byl jednou úspěšný Milan Doudera, jenž se prezentoval pěkným forhandovým blafákem. To rozhodlo o tom, že vítězem je AZ Havířov, jenž má cenný skalp Třince, i když ten nebyl v nejsilnější sestavě. Havířov tedy první přípravu zvládl a může být spokojen.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Bylo to kvalitní utkání, pro nás s třešničkou na dortu, protože jsme po nájezdech vyhráli. Jsme za výhru rádi, i když víme, že Třinec nepřijel v nejsilnější sestavě. Konečně to bylo i s diváky a je jen škoda, že jich nebylo víc, ta atmosféra mohla být lepší. Myslím si, že se bylo na co dívat. Z naší strany panuje spokojenost.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): Byl to náš první zápas nové sezóny a přijeli jsme vyzkoušet některé nové kluky. Podle toho naše dnešní sestava vypadala. Vstup do utkání nebyl ideální, prohrávali jsme 2:0, ale myslím si, že se naše hra během první třetiny zvedala. Vytvořili jsme si spoustu šancí a je škoda, že jsme je neproměnili. Tady bylo vidět, že je to začátek sezóny a je třeba se do toho dostat, získat herní praxi a klid v zakončení. Ten zápas nebyl z naší strany úplně špatný, byly tam dobré věci, kluci makali, nechybělo nasazení a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Nakonec rozhodly nájezdy, ale v globálu si myslíme, že ten zápas nebyl špatný. Ukázal nám to, co jsme chtěli vidět a hodnotíme ho pozitivně, i když je výsledek takový, jaký je.