Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V úterý AZet doma vyzve v prvním přípravném zápase mistrovský Třinec

09.08.2021 | Petr Miklas

A v hledišti GASCONTROL arény mohou konečně hokej sledovat také fanoušci. Právě rozloučení s jedním z nejvěrnějších fanoušků v historii klubu bude hokeji předcházet. Zavzpomínáme na Oldřicha Vichera, všem dobře známého Olina, který bohužel 27. května ve věku 60 let zemřel. Bude mu věnována minuta ticha a sedadlo, které se už nikdy nesklopí. V samotném utkání fanoušci uvidí v akci nové posily našeho týmu a hráče extraligového Třince. V první přestávce pak proběhne utkání v minihokeji malých hokejistů. Zápas se odehraje v úterý 10.8. od 17:30 hodin. Před GASCONTROL arénou bude od 15:30 testovací místo. Vstup do hlediště je podmíněn dodržováním opatření proti nemoci Covid-19, podrobnosti níže.

Rozlučka s Olinem

V hledišti už jej bohužel neuvidíme, ale jeho místo mu zůstane napořád. Bude slavnostně odhaleno před úvodním buly, chybět nebude ani minuta ticha na uctění Olinovy památky.

AZ s novým kádrem

V dresu AZetu se poprvé představí nové posily. Brankáři Tomáš Fučík a Michal Kořének, obránci Matúš Hlaváč, Daniel Kabelka a Richard Záruba. V útoku pak Ondřej Damašek, Vlastimil Dostálek, Jakub Veselý a navrátilec Antonín Pechanec, který se vrátil po dlouhých čtyřech sezónách.

Mistrovský Třinec bude velkou výzvou

Oceláři Třinec jsou aktuálním držitelem mistrovského titulu, když ve finále loňské sezóny porazili Liberec 4:1 na zápasy. Těžko říct, s jakým kádrem k nám přijedou, ale určitě postaví silný tým. Je to velké lákadlo pro fanoušky a motivace pro hráče AZetu. I pro Třinec je to první přípravné utkání, Oceláři hrají jen čtyři přípravné zápasy, kromě Havířova budou hrát ještě na ledě brněnské Komety, ve Frýdku-Místku a na vlastním ledě přivítají Vítkovice. Pak už jim začnou utkání Ligy mistrů.

Pár slov manažera AZetu

Pavel Zdráhal nám před utkáním řekl: „Třinec bude mít určitě silný tým a bude nám těžkým soupeřem, i když jde o přípravu. My budeme zkoušet naše hráče a snažit se uhrát co nejlepší výsledek. Zítra nenastoupí Radek Veselý, protože ještě není úplně fit, jinak by měli hrát všichni. Kádr ještě není kompletní, během srpna budeme posilovat. Co se týče brankářů, zítra se rozhodne, kdo půjde do brány a jestli budeme v polovině utkání střídat. Je to pro nás prestižní zápas, stejně jako pro diváky a kluci budou chtít určitě podat co nejlepší výkon. Snad se jim to povede.“

Podmínky vstupu na domácí zápasy

Pro návštěvu sportovních akcí momentálně platí, že je nutné mít oficiální doklad o provedeném testu (profesionálním odběrovým místem), doklad o prodělané nemoci nebo o ukončeném očkování. Potvrzení o bezinfekčnosti může být v papírové, ale i  v elektronické podobě (včetně aplikace Tečka).

Na přípravné zápasy AZetu může tedy ten, kdo doloží, že je:

• Plně očkován (tzn. uplynulo min. 14 dní od aplikace druhé dávky vakcíny v případě dvousložkových vakcín, nebo min. 14 dní od očkování jednosložkovou vakcínou).
  • Otestován: Prokáže se PCR testem (maximálně 7 dní starým), či negativním antigenní testem (maximálně 3 dny starým).
  • Prodělal onemocnění Covid-19 (prokáže se certifikátem, maximální doba od potvrzení pozitivního testu je 180 dní).

Věříme, že se, i za takto stanovených podmínek, na tribunách sejdeme v co největším povoleném počtu!

Potvrzení o bezinfekčnosti je fanoušek povinen předložit při kontrole u vstupu do GASCONTROL Arény.

Ochrana dýchacích cest, divácká kapacita a dodržování rozestupů:

Rozhodnutí o povinnosti mít dýchací cesty zakryty rouškou či respirátorem bude stanoveno na základě aktuálního vládního nařízení. Totéž platí i pro maximální počet diváků. Při pobytu v hledišti jsou fanoušci povinni respektovat pokyny pořadatelů týkající se rozestupů v souladu s aktuálně platnými závaznými opatřeními.

Předprodej na přípravné utkání s HC Oceláři Třinec spuštěn! Stačí kliknout.