Junioři se parádně vrátili do zápasu, však Kladnu nakonec podlehli

Lukáš Jandora | 05.03.2023

Havířovští junioři bojují o záchranu Ligy juniorů, možná i proto se na jejich střídačce ukázali pánové Raszka s Mikulíkem. S Kladnem, které posílil stříbrný medailista z letošních "dvacítek", odehráli velmi solidní utkání, vstali téměř z mrtvých, však...

Liga juniorů - 40.kolo ne 5.3.12:00
AZ Havířov - Rytíř Kladno
4:5
(0:2, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 38. Bílek, 47. Makovec (Lipka), 50. Middleton (Plevka), 60. Makovec – 14. Hanousek, 16. Hanousek (Ticháček), 22. Novák (Hvězda, Ullrych), 58. Kouba (Kulich, Hanousek), 60. Nedvěd (Hvězda, Kulich). Rozhodčí: Koziol — Klimek, Veselý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5.

AZ Havířov: Smolka – Wlodara, Kreutz, Kalina, Brančík, Valouch, Bílek (A), Lazár – Urbančík (C), Siekierka, Lajoš, Lipka, Mikula, Pohl, Middleton, Plevka, Jelének, Makovec (A), Kolat
Rytíř Kladno: Gabriška – Ticháček, Hvězda, Šeba, Nácovský, Sýkora (C), Novák, Čarda – Halfar, Kut, Nedvěd, Kouba (A), Hanousek (A), Ullrych, Hurta, Kulich, Spilka

V první třetině, kdy zápas začal pro mnohé trochu netradičně - už v poledne - se hrál docela vyrovnaný hokej, možná lehce více ze hry měli domácí. Jenže hosté se ukázali jako vysoce produktivní, z velmi mála vytěžili dvě branky. Ve 14. minutě se trefil Miloš Hanousek - 0:1, aby si svůj střelecký úspěch zopakoval v minutě 16., kdy na útočnou modrou dostal nádhernou přihrávku od Ticháčka a střelou mezi betony nedal Smolkovi šanci - 0:2

Domácí byli ve druhé třetině jakoby zaskočení těmi dvěmi brankami z dějství prvního, hosté viditelně převzali iniciativu, kterou korunovali svým třetím gólem. Po střele na bránu od modré zůstal puk na brankovišti, Martin Novák jej našel jako první a dorazil za trochu překvapeného Smolku - 0:3. Do zápasu se však naši hráči, od kterých to ve druhé periodě bylo nedobré, alespoň trochu vrátili necelé 3 minuty před koncem druhého dějství, kdy obrovského zavání brankáře Gabrišky využil ve hře čtyř proti čtyřem Matěj Bílek - 1:3

V závěrečné třetině se děly věci. Havířovským obrovsky pomohl gól na 1:3, do třetí části vletěli viditelně nabuzení. Ve 47. minutě snížil Pavel Makovec - 2:3, aby v minutě 50., velmi hezkou střelou, srovnal Adam Middleton - 3:3. V tu chvíli se hosté strachovali o výsledek, havířovských byl plný led.

V 58. minutě se ovšem prosadil Zdeněk Kouba - 3:4, pojistku pak přidal v závěrečné minutě Zdeněk Nedvěd - 3:5. Domácí se ani poté nevzdali, v přesilovce a při hře bez brankáře ještě snížil Pavel Makovec - 4:5, vyrovnat se však Slezanům, kteří se moc hezky vrátili do zápasu, už nepodařilo...

Kladenským v sestavě obrovsky pomohl Jiří Ticháček, 20letý obránce, který letos za Rytíře odehrál 40 zápasů za A tým v Extralize a na ledě byl viditelně rozdílovým hráčem.