Junioři pokračují v dobrých výkonech, dnes zdolali Kladno

Josef Nudera | 20.11.2022

AZ Havířov se v Lize juniorů rozjíždí a postupně stahuje bodovou ztrátu ve východní skupině. Po povedeném utkání doma s Chomutovem dokázali junioři vyhrát i na ledě Rytířů Kladno. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině mohli diváci na Kladně vidět divoké utkání, ve kterém padly ještě čtyři branky. Havířov šel nejprve v 57. minutě do vedení 3:1, ale domácí Rytíři necelou minutu a půl před koncem třetiny snížili na rozdíl jediné branky. AZet nakonec pečetil tříbodovou výhru 26 vteřin před koncem a dokázal tak vyhrát čtvrté utkání v řadě za sebou. Další zápas čeká juniory v pátek 25.11. na domácím ledě proti Porubě.

Liga juniorů - 16.kolo ne 20.11.15:30
Rytíř Kladno - AZ Havířov
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 40. Daníček (Hurta, Kulich), 59. Sýkora (Šeba, Halfar) – 17. Urbančík (Bílek), 52. Middleton (Plevka, Brančík), 57. Siekierka (Lipka), 60. Valouch (Kolat). Rozhodčí: Martin Němec — Marek Kučera, Matěj Deja. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 32:34 (10:10, 11:10, 11:14). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Rytíř Kladno: O. Gabriška — M. Čarda, J. Trojna, M. Novák, L. Sýkora, D. Šeba, A. Nácovský, M. Šátek, V. Marcinek — P. Šíma, L. Kulich, T. Vosyka, V. Hurta, T. Typolt, L. Novák, M. Daníček, E. Iljuk, J. Halfar
AZ Havířov: T. Maňásek — J. Lazár, O. Wlodara, M. Bílek, D. Kosina, J. Valouch, M. Brančík, A. Kreutz — J. Plevka, A. Middleton, D. Kolat, P. Pohl, P. Mikula, J. Lipka, L. Lajoš, M. Siekierka, J. Urbančík, V. Jelének, P. Makovec

Na juniorku čekala v neděli cesta na kladenský zimní stadion, kde vyzvala domácí Rytíře. Havířov posílený třemi výhrami za sebou začal utkání skvěle. Po první třetině vedl 0:1, když se v 17. minutě prosadil z přesilovky Jakub Urbančík.

Po druhé třetině už bylo ale na střely vyrovnané utkání srovnáno i brankově. Ve 40. minutě srovnal Marek Daníček – 1:1.

Na branky byla nejzajímavější třetí třetina. V 52. minutě si vzal Havířov ztracené vedení zpátky poté, co se prosadil Adam Middleton – 1:2. V 57. minutě přidal důležitou branku Mateusz Siekierka a poslal AZet do vedení o dvě branky – 1:3.

Domácí Rytíři dokázali v 59. minutě třetí třetiny snížit brankou z hole Lukáše Sýkory – 2:3. To bylo od domácích ale nakonec vše. Havířov dokázal utkání ubojovat a ještě 26 vteřin před koncem pojistit brankou Jana Valoucha – 2:4.

V úplném závěru utkání jsme ještě mohli vidět bitku Sýkory a Plevky. Ale na výsledku utkání to již nic nezměnilo. Havířov vyhrál počtvrté v řadě a už není na posledním místě, o bod přeskočil Šumperk.