Velmi důležité utkání junioři nezvládli

Lukáš Jandora | 08.03.2023

Junioři havířovského utkání hrají v těchto dnech o život. Ano, s trochou nadsázky, ale tak by se dal nazvat jejich boj o záchranu v Lize juniorů. K dalšímu utkání vyrazili naši mládežníci do Chrudimi, tamní celek drželi ještě před zápasem v tabulce o bod pod sebou...

Liga juniorů - 35.kolo út 7.3.
HC Chrudim - AZ Havířov
6:2
(1:0, 4:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Pazdera (Matýs, Macas), 27. Štěpánek (Beran, Macas), 28. Matýs (Jaša), 30. Jirout (Štěpánek), 32. Pazdera (Sopoušek, Jirout), 59. Matýs (Jaša, Bárta) – 48. Wlodara (Kreutz), 56. Bílek (Kolat, Middleton). Rozhodčí: Raška — Figer, Hnilička. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

HC Chrudim: Kadlc — Sopoušek, Beran, Pazdera, Bárta, Dvořák, Straka, Vaníček — Štrup, Štěpánek, Zdeněk, Macas, Rossokha, Jirout, Novák, Dostál, Kotalík, Hemský, Matýs, Jaša
AZ Havířov: Smolka — Wlodara, Bílek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina, Lazár — Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Siekierka, Urbančík, Jelének, Makovec

Ve velmi důležitém utkání začalo být havířovským juniorům zle nedobře ve 13. minutě zápasu, kdy domácí zužitkovali přesilovou hru, po přihrávkách Matýse a Macase se trefil Erik Pazdera - 1:0

Pokud se naši hráči v první periodě ještě drželi a měli naději na dobrý výsledek, tak vše se jako domeček z karet sesypalo ve druhém dějství, které o průběhu celého utkání de facto rozhodlo. V rozmezí 5 minut 4 inkasované góly. Nejprve se ve 27. minutě trefil Jiří Štěpánek - 2:0, na jeho branky navázali Daniel Matýs - 3:0 a Ondřej Jirout - 4:0, aby pětiminutovku snů z pohledu domácích zakončil svým druhým gólem v utkání opět Erik Pazdera - 5:0. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 5:0 pro domácí.

V dějství závěrečném se dvakrát prosadili i hráči AZetu, nejprve se ve 48. minutě trefil potřetí v sezóně Olaf Wlodara - 5:1, no a v minutě 56. pak svou druhou brankou v sezóně využil přesilovou hru Matěj Bílek - 5:2. Poslední gólovou tečku však přeci jen napsali domácí, gólem minutu a čtyři vteřiny před koncem, do prázdné brány, se prosadil Daniel Matýs - 6:2

Nepěknou dohru měl konec utkání, kdy v mnohých tzv. ruply saze, na ledě byla k vidění hromadná rvačka, po které hlavní sudí Raška rozdal téměř 150 trestných minut.

Důležitější je však stav na ledě, kdy utkání jsme bohužel nezvládli, po této porážce klesli v Lize juniorů na poslední místo naší skupiny, o dva body právě za Chrudim. Do konce základní části zbývají 2 kola, situace je velice vážná, v dalším střetnutí pojedou naši junioři bojovat o body na led brněnské Techniky, v jihomoravské metropoli se představí už tento pátek... Držme jim palce, ať se jim soutěž podaří zachránit.