Junioři vybojovali druhý bod až v samostatných nájezdech

Lukáš Jandora | 07.01.2023

Chrudim, která v pátek přijela do Havířova, byla sousedem Slezanů v tabulce, čekalo se proto velice vyrovnané utkání. A světe div se, předzápasové předpoklady se nakonec potvrdily, i když nemuselo se tak stát, kdyby...

Liga juniorů - 25.kolo pá 6.1.18:30
AZ Havířov - HC Chrudim
5:4sn
(1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Middleton (Brančík, Wlodara), 22. Pohl (Žák, Siekierka), 47. Middleton (Plevka), 60. Middleton (Siekierka, Bílek), rozh. náj. Urbančík – 9. Macas (Matýs, Dvořák), 27. Dostál (Jirout), 33. Matýs (Novák), 49. Matýs (Macas, Novák). Rozhodčí: Pavel - Klimek, Frais. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

AZ Havířov: Smolka (Michalík) – Bílek (A), Brančík, Wlodara, Valouch, Kalina, Lazár, Kreutz – Urbančík (C), Ungr, Žák, Plevka, Mikula, Siekierka, Lajoš, Makovec (A), Middleton, Pohl, Lipka, Kolat
HC Chrudim: Červinka (Klas) – Vašek, Pazdera (C), Dvořák, Straka, Sopoušek – Macas, Matýs (A), Dostál, Zdeněk, Jirout, Štrup (A), Jaša, Procházka, Novák

V páteční podvečer se v havířovské Gascontrol Aréně odehrálo zajímavé a hodně ofenzívní utkání, které nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Přitom nemuselo k nim vůbec dojít, oba týmy měly svým způsobem na to, aby až k nim utkání nedošlo...

Domácí Havířované byli od samého začátku utkání lepším celkem, však vyjádření v podobě gólů nepřicházelo, ba naopak, hosty poslal do vedení Macas, který s kolegou Matýsem odehrál velice dobré utkání. Na přelomu úvodní a druhé periody, lépe řečeno v 19. a 22. minutě, domácí otočili skóre a už už to vypadalo, že zápas budou mít ve své režii, protože na ledě byli lepším celkem. Jenže otočka se během pár minut povedla i hostům, ti často těžili z minima příležitostí maximum, góly Dostála a Matýse znamenaly, že do kabin se šlo za stavu 2:3 pro Chrudim.

Na vyrovnání velmi dobře hrajícího Middletona, který letos koketuje i s A týmem AZetu, hosté znovu odpověděli, Matýs je znovu poslal do vedení a už už to vypadalo, že 3 body si do Čech odveze celek, který herně tahal za kratší konec provazu. Při závěrečné hře bez brankáře se však Slezanům podařilo vyrovnat. Vyhrané buly na beka, nahození Bílka na hostující bránu, před ní trma vrma, změť mnoha těl, puk nakonec propadl k volnému Middletonovi, který mířil do odkryté brány. Zcela zasloužené vyrovnání a radost domácích!

V prodloužení si oba týmy připsaly po jedné velké šanci, hosté byli v této pasáži hry možná poprvé lehce lepším týmem, však zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V těch se díky šikovnému Urbančíkovi nakonec radovali domácí, 2 body zůstaly v Havířově, vzhledem k průběhu utkání 2 body zlaté, však domácí hráči ví, že herně měli na to, získat body všechny tři...

Jan Křivohlávek (trenér AZ Havířov): V první třetině bylo znát, že se dlouho nehrálo. Hodně nepřesností nahrazovalo nasazení a velká snaha z obou stran. Byl to soupeř, který jako první využil našeho nedůrazu před vlastní bránou, ale pak se nám skóre podařilo otočit. Naší nedisciplinovaností jsme však Chrudim znovu pustili do vedení. Díky power play v závěru utkání došlo k našemu vyrovnání a v nájezdech jsme získali důležitý druhý bod.