AZ Havířov

Odkaz na on-line ticketing pro nákup permanentky nebo vstupenek na zápasy ZDE.

AZ v Šumperku těsně podlehl Drakům

Vít Káňa | 11.10.2021

V 10. kole CHANCE ligy zajížděli hokejisté Havířova na led Šumperka. V prvním dějství měli více ze hry Draci, ti v úvodu využili přesilovku Kindlem. I AZ snížil v početní výhodě, ve 24. minutě se z dorážky prosadil Dominik Paś. Havířov přidal, jenže gól dali v polovině zápasu domácí, rychlé přečíslení trestal Vildumetz. Velké šance Dostálka a Mrvy se bohužel neujaly. V závěrečné dvacetiminutovce nevyužili AZeťáci přesilovku a následně měli problémy s disciplínou. Marek Stipčák v bráně čaroval, ale Havířov už, ani v šesti, neskóroval. Šumperk zvítězil nad Havířovem 2:1. V dalším kole vyzve AZ ve středu 11. října doma Kadaň.

Chance liga - 10.kolo po 11.10.18:00
Draci Šumperk - AZ Heimstaden Havířov
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. D. Kindl (Drtil, Vildumetz), 29. Vildumetz (P. Kratochvíl, D. Kindl) – 24. Paś (J. Doktor, Š. Kratochvil). Rozhodčí: Veselý, Wagner – Zídek, Hranoš. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1076. Střely na branku: 27:27 (10:6, 10:12, 7:9). Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Draci Šumperk: Mokry – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč, L. Rutar – P. Kratochvíl, D. Kindl (C), Vildumetz – J. Krejsa, Kohút, A. Furch – Bernovský, Šilhavý, Scheuter – J. Horký, Spratek, Antoníček.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – F. Kočí, Rašner, M. Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna (C), Mrva.

Autor reportáže: Vanesa Vařeková (dracisumperk.cz)

Úvodní dějství začali lépe hosté. Hned v první minutě zápasu se Antonín Pechanec dostal nikým nehlídaný do prostoru mezi kruhy, branku ale netrefil. V následujícím průběhu převzali otěže Draci. Ve 4. minutě byl vyloučen hostující Jan Hudeček za vysokou hůl. Šumperským hokejistům stačilo jen pár vteřin početní výhody ke vstřelení branky. Tomáš Drtil našel úplně volného Denise Kindla, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Draci si poté vytvořili ještě několik velkých šancí, další gól se jim ale nepodařil vsítit. Do druhé třetiny tak vstupovali s jednobrankovým náskokem.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala ostře. Nejprve se do vyložené šance dostali domácí hráči, Denis Kindl a Tomáš Drtil, ale ani jeden nepřekonal Marka Štipčáka. Na druhé straně musel vytáhnout skvělý zákrok Vojtěch Mokry. V 23. minutě byl vyloučen domácí obránce Martin Pěnčík, který se provinil hákováním. A také Havířov zužitkoval svojí první přesilovou hru. Vojtěch Mokry nejprve zneškodnil střelu Jakuba Doktora, na následnou dorážku Dominika Paśe už ale nedosáhl. A rázem bylo vyrovnáno, ovšem ne na dlouho. O pět minut později se opět radoval Šumperk. Draci se dostali do přečíslení 4 na 2, Petr Kratochvíl zachoval klidnou hlavu, poslal přihrávku na Tomáše Vildumetze a ten přesnou ránou k bližší tyči navýšil skóre na 2:1. Ke konci třetiny ještě Vojtěch Mokry předvedl několik dobrých zákroků.

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Havířov, který se snažil vyrovnat seč mu síly stačily. Jenomže proti Havířovu stál fantasticky chytající Vojtěch Mokry. Mokry si nejprve poradil s pokusem Antonína Pechance, následně skvěle zakročil i proti střele Jiřího Severy. S blížícím se koncem zápasu se začalo přitvrzovat. Hostující celek si několikrát pomohl nedovoleným zákrokem, Draci ale nedokázali přesilové hry proměnit. Skvělými zákroky se prezentoval také havířovský Marek Štipčák. Havířov to ještě před sirénou zkoušel v šesti, ale vyrovnat se mu nepodařilo. V poslední minutě zápasu byli hosté dokonce vyloučeni za zalehnutí puku. Dnešní utkání tak končí šťastněji pro domácí mužstvo, které bere za těsné vítězství 2:1 všechny body. Zásluhu na tomto výsledku mají gólmani obou celků.

Ohlasy k utkání


Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Další těsný výsledek pro nás. Nejspíš to bude tím, že jsme si zatím nevypěstovali instinkt zabijáka. V první třetině byly výborné přesilovky a měli jsme velkou převahu nad soupeřem. Kdybychom měli instinkt zabijáka, mohla tato třetina skončit větším rozdílem. Ve druhé třetině jsme dostali na 1:1, to byla dobře sehraná přesilovka soupeře. Potom samozřejmě ta nervozita a nezkušenost většiny hráčů, protože to mužstvo je mladé, hrála neskutečnou roli. Je potřeba trpělivost, ale zase na druhou stranu kluci zkušenosti nahrazují srdíčkem, bojovností a chutí vyhrát. Zatím to nese ovoce, tak buďme rádi a snad nám to vydrží.


Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Už v první třetině jsme byli pod obrovským tlakem, respektive hráli jsme velmi špatně. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól. Ve druhé třetině se kluci zvedli, srovnali jsme na 1:1. Pak bych řekl, že se možná čekalo, který tým ten další gól dá. Bohužel pro nás ho dal Šumperk a později se ukázalo, že to byl gól rozhodující. Ve třetí třetině jsme nějaké šance měli, které nedopadly. V závěru už to byla křeč a bohužel jsme zase prohráli o gól a prostě pokračujeme v té černé sérii.

Instagram Youtube
×
Dnes v 17:30 | Muži
AZ Havířov
HC ZUBR Přerov