Starší dorost tentokrát na Vítkovice nestačil a v Ostravě prohrál

Tomáš Vlček | 11.11.2016

Starší dorostenci AZetu sehráli svůj zápas 21. kola NOEN extraligy ve Vítkovicích. V předchozích dvou duelech se jim podařilo favorita zaskočit a získali celkem 5 bodů, ale dnes byl soupeř nad jejich síly. Rychle šel do vedení, které v průběhu zápasu navýšil až na konečných 5:0. Další utkání sehraje AZ už v sobotu po poledni proti Třinci.

ELSD - 21.kolo pá 11.11.17:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Kučera (Vojtovič), 18. Blaško (Baláž), 35. Baláž (Toman), 43. Baláž (Kunc), 57. Baláž. Rozhodčí: Kubičík - Hlavatý, Cabák. Vyloučení: 4:3, navíc Žídek (HAV) 2+10 za UHK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:20 (16:5, 10:9, 12:6). Průběh utkání: 0:0, 5:0.

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Piták) – Bílý, Kaláb, Vondál, Kučera "A", Šulák, Vacula, Kunc – Vojtovič, Gřesík, Fridrich "C", Blaško, Baláž "A", Bochnak, Toman, Beránek, Mrva, Konečný, Lewandowski.
AZ Havířov: Matoušek (Dufek) – Pliska, Máca, Zíková, Szturc "A", Ševěček "A", Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Kýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek "C", Žídek.

První třetina byla v režii Vítkovických. Časomíra ukrojila jen 67 vteřin a domácí šli díky Matěji Kučerovi do vedení. Ve 12. minutě mohl vyrovnat z ojedinělé šance AZetu Klíma, ale svůj sólový únik nedotáhl do úspěšného konce. Naopak na druhé straně se v 18. minutě hned po buly trefil Ján Blaško a bylo to 2:0. Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal, ale šancí bylo pomálu. V jedné z mála neuspěl domácí Kaláb, ale havířovský gólman Matoušek jej vychytal. Ve 35. minutě ujel v oslabení hostující obraně Jozef Baláž a tentokrát už ani Matoušek brance nezabránil. Ve třetí třetině měli domácí opět navrch a ještě skóre zakulatili. Postaral se o to opět Jozef Baláž, který se nejprve prosadil ve 43. minutě a 4 minuty před koncem stejný hráč jednak dokonal svůj hattrick a také uzavřel skóre na 5:0 pro Vítkovice.