Zápas rozhodl čtvrtý gól a naše přesilovky, říká o prohře v Kadani Jan Maruna

04.02.2014 | Marcel Holl

K a d a ň - V pondělí 3.února vyrazil AZ na zápas do severočeské Kadaně. Svěřenci trenéra Jana Danečka mohli po zápase slavit jistotu postupu do play-off, to by ale museli porazit domácí Sportovní klub za tři body. V utkání byl hodně vidět nejproduktivnější hráč AZetu JAN MARUNA. Ani jeho branka, ale k bodům nepomohla, a tak se jistota postupu do vyřazovacích bojů odkládá.

Domácí Kadaň tlačila svého soka od prvních minut a rozhodně nebylo vidět, že by byl Havířov v tabulce o tolik příček výše. Domácí se ujali vedení ve třinácté minutě, když se ve vlastním oslabení prosadil Gajovský. Stejný hráč zvyšoval na 2:0 o třináct minut později. Třetí trefu do černého přidal po 64 sekundách Karel Ton a Kadaň vedla o tři branky. Havířov se dostal díky dvěma rychlým brankám Jana Maruny a Davida Klimši zpět do zápasu. Kadaňští na začátku třetí části přidali čtvrtou branku, kterou nejspíše zlomili zápas.

„Těžko se mi to hodnotí, protože jsme prohráli. Čekali jsme, že nás čeká těžký zápas, protože domácí jsou posílení o některé hráče z Chomutova, což udělá výsledek v těch důležitých chvílích a musím říci, že Kadaň hrála hodně dobře. Ze začátku na nás vletěli a nepouštěli nás moc do šancí. Ale postupem času, jak dali na 3:0, tak se mi zdálo, že trošku zvolnili. My jsme dali dva góly a dostali jsme se trošku na koně, i když domácí hráli pořád výborně. Byli jsme na kontakt a bylo na nich vidět, že jsou nervózní. Před třetí třetinou jsme si řekli v šatně, že na ně vletíme, že to zkusíme ještě otočit. Dostali jsme hloupý čtvrtý gól, který si myslím hodně rozhodl,“ hodnotí zápas střelec úvodní trefy AZetu.

Rozhodujícím faktorem pondělního utkání byl čtvrtý kadaňský gól na začátku poslední třetiny, s čímž souhlasí i havířovský křídelník„Zápas rozhodl čtvrtý gól a naše přesilovky, protože to byla hrůza.“

Již ve středu čeká na havířovské hokejisty další utkání. Na domácím stadionu přivítají největšího favorita soutěže - Mladou Boleslav. Co od středečního zápasu očekává Jan Maruna? „Pokud se nepletu, tak hrajeme doma s Mladou Boleslaví, takže tam... Musíme se s tím prostě porvat a ještě zkusit urvat ty tři body, ať je to s kýmkoliv, které nám vlastně zaručí ten jistý postup do play-off.“

Právě postup do vyřazovacích bojů je pro AZet velmi blízko. K jistotě postupu stačí získat tři body. I to je na letošního nováčka první ligy určitě úspěchem. „Ano, je to velký úspěch. A já si myslím, že v této soutěži, i když je ta Boleslav herně někde jinde, tak zápas začíná od stavu 0:0 a my jsme domácí, takže se s tím popereme.“

Hráči AZetu budou moci ve středu jistě těžit ze značné podpory svých příznivců. A co vzkazuje fanouškům produktivní útočník? „Ať přijdou v hojném počtu a, že uvidí havířovské srdce.“