Žákovské týmy mají sezónu v plném proudu

06.11.2015 | Jozef Valenčík

Hokejová sezóna je rozehrána nejen v kategorii mužů, ale také u dalších azeťáckých týmů. V následujícím článku si vezmeme do hledáčku pátou až osmou třídu, které mají své sezóny v plném proudu. Chybět nemůže samozřejmě hodnocení trenérů těchto kategorií - Jana Danečka a Tomáše Urbánka.

Šestá třída - trenér Jan Daneček

Šestá třída stihla od září odehrát deset soutěžních utkání a start do soutěže se jim vcelku vydařil, v prvním zápase přivezli totiž cenné body z ledu Třince. Poté se však tým malinko zasekl a další výhru si připsal až v šestém kole ve Frýdku-Místku.

V celkovém souhrnu tým zvítězil ve třech zápasech a sedmkrát odešel poražen, což v osmičlenné tabulce stačí na průběžnou šestou příčku. Trenér Daneček k tomu říká: „My jsme věděli, že některé naše ročníky jako je šestá či sedmá třída nepatří k takovým "klidovým" třídám, kde stačí jen trénovat, aby se ti kluci zlepšovali. Bohužel se to ukázalo pravdou."

„Šestá třída ukázala obrovské nedostatky, z kluků jsem dost zklamán. Nemají základy pohybových aktivit, jsou málo pracovití a máme zde i malý počet hráčů. Někdy to spíše vypadá, že více chtějí rodiče než samotné děti. Posun v této kategorii je malý, ale my samozřejmě neskládáme zbraně a budeme družstvo postupně doplňovat a pracovat na tom týmu. Nicméně musím přiznat, že za celou moji kariéru je to pro mě nejtěžší práce, kterou jsem kdy prováděl."

Tým byl v průběhu sezóny již doplněn o nové tváře: „V této třídě jsme měli málo děti, tak jsme se poohlédli po okolí, ale stále je to málo v případě výpadku dvou či tří hráčů se dostáváme do složité situace."

Tabulka šesté třídy
Výsledky šesté třídy

Osmá třída - trenér Jan Daneček

Druhou kategorii, u které je hlavním trenérem Jan Daneček je osmá třída. V této kategorii má tým taktéž odehráno deset zápasů a čtyři výhry, jedna remíza a pět porážek stačí na průběžnou pátou příčku, také v této skupině startuje osm týmů. „Osmá třída má vcelku slušné výsledky, ale také zde chybí dostatečný počet žáků. Hrajeme na dva útoky, což stojí hráče síly a prohráváme zápasy i s vyrovnanými soupeři."

Jaké je tedy celkové hodnocení osmé třídy: „V této kategorii máme také navíc, ale jsme spokojeni s hráči alespoň po tréninkové stránce a také si kluci odehrají to svoje. Je vidět, že trénují přiměřeně na své možnosti."

Tabulka osmé třídy
Výsledky osmé třídy

Pátá třída – trenér Tomáš Urbánek

Pátá (a také 7.) třída bojuje ve společné skupině Moravskoslezského a Olomouckého kraje a to dává dohromady 19 klubů. Nejmladší z týmů, který dnes představíme, předvádí fantastické výkony a ze dvanácti odehraných zápasů prohrál pouze jediný a jednou remizoval. To se pochopitelně odráží na hodnocení trenéra Tomáše Urbánka: „V páté třídě se to hodnotí ve zkratce a jednoduše. Kluci předvádí výborné týmové výkony již od přípravy a potvrzují to také výsledky. Je vidět chtíč, snaha už na tréninku a to se přenáší i do zápasů."

Jediný prohraný zápas přišel hned v prvním kole a i ten se dal vyhrát: „Je škoda prohraného prvního zápasu doma s Prostějovem, který nás mrzí. Z pozice trenéra mě těší předvedená hra, kluci hrají hezký hokej a plní co mají a doufáme, že to tak vydrží i do další části sezóny."

Tabulka páté třídy
Výsledky páté třídy

Sedmá třída – trenér Tomáš Urbánek

Sedmáci bojují také stejně jako pátá třída ve skupině společného Moravskoslezského a Olomouckého kraje, v soutěži startuje 18 celků, ale výsledky zde nejsou tak optimistické jako u předchozí kategorie. Z jedenácti zápasů tým vyhrál pouze dvakrát. „V sedmé třídě jsme šli na led po náročném předsezónním programu, kdy jsme chtěli tuto třídu výkonnostně zvednout. To se nám však úplně nedaří, máme herně i výsledkově rezervy, ale stále máme dostatek času do konce sezóny s tím něco udělat."

S neuspokojivými výsledky se trenéři snaží pracovat a odrazilo se to na posílení týmu: „Tým sedmé třídy se postupně doplňuje, letos přišli dva kluci, nyní zde máme dalšího nováčka. Máme tým doplněný o rok mladšími hráči, ale ti mají svou kvalitu. Do budoucna musíme tento kádr ještě posílit, protože přesun do mladšího dorostu se pomalu blíží a tam musí jít hráči již připraveni na potřebné úrovni."

Tabulka sedmé třídy
Výsledky sedmé třídy

Redakce webu přeje žákovským týmům i jejich trenérům úspěšné pokračování sezóny!