Z posledního venkovního zápasu základní části vezou junioři bod

Klára Bártková | 10.03.2023

Juniorka AZetu dnes zajížděla k hodně důležitému utkání na led brněnské Techniky, havířovští hokejisté po celý zápas dotahovali, ale druhý bod nakonec zůstal v Brně, jelikož tamní Technika rozhodla vteřinu před koncem prodloužení.

Liga juniorů - 41.kolo pá 10.3.18:45
VSK Technika Brno - AZ Havířov
4:3
(2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Růžek (Blaško, Toman), 12. Langmann (Sever, Čapka), 46. Apolenář (Šupa, Adam), 65. Trögner (Fornál, Sever) – 36. Pohl (Wlodara, Lipka), 42. Mikula (Kalina, Valouch), 59. Lipka. Rozhodčí: Čuňočka - Husák, Viskot. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

VSK Technika Brno: Nešpůrek - Šupa, Blaško (C), Svoboda, Žák, Čapka, Fornál, Juřík - Toman, Langmann, Sever, Růžek, Trögner, Szemmelroth, Novotný, Líska, Adam, Apolenář
AZ Havířov: Maňásek - Wlodara, Kreutz, Kalina, Brančík, Valouch (A), Bílek (A), Lazár - Siekierka, Lajoš, Lipka, Mikula, Pohl (C), Makovec, Plevka, Urbančík, Jelének, Middleton, Žák, Kolat

Vstup do utkání se havířovským juniorům vůbec nepovedl, Technika měla vše pod kontrolou a AZetu se nepodařilo využít ani přesilovou hru, naopak Technika si postupně začala vytvářet náskok, v čase 10:17 padla první branka, o kterou se postaral Jan Růžek1:0, o minutu později už na světelné tabuli svítilo skóre 2:0, havířovského brankáře totiž překonal Miloš Langmann.

Druhé dějství nabídlo hned několik vyloučení, tentokrát už byl Havířov úspěšnější a početní výhodu využil, AZetu se podařilo zůstat v útočném pásmu a Jakub Nešpůrek si neporadil se zakončením Přemysla Pohla 2:1. Technika po dvou třetinách stále vedla, ale havířovští junioři byli hodně blízko ke srovnání.

Aktivní vstup do třetí třetiny rozhodl o tom, že Havířov vyrovnal, Patrik Mikula si skvěle zpracoval kotouč a brankář Techniky neměl šanci zasáhnout – 2:2, tento stav však příliš dlouho nevydržel, poprvé v zápase se prosadil Vítek Apolenář, který Technice vrátil vedení – 3:2. Necelé dvě minuty před třetí sirénou pálil v přesilové hře Jakub Lipka3:3, i díky němu se pokračovalo do prodloužení, o tom, že bonusový bod zůstane v Brně rozhodl vteřinu před koncem Matěj Trögner4:3p.

Poslední utkání základní části je na programu v neděli, Havířov od 14:00 na domácím ledě vyzve Vsetín.