Vím, že to bude náročné, ale moc se na trénování AZetu těším“, říká nový kouč áčka Tomáš Potěšil (2. část)

13.06.2012 | Tomáš Vlček

V první části rozhovoru se šéfem azeťácké střídačky jsme se dozvěděli zejména jeho hráčskou i trenérskou minulost a také okolnosti jeho odchodu z Havířova i návratu z posledního působiště. V dnešním pokračování už dáme nahlédnout do současnosti i blízké budoucnosti trenéra Tomáše Potěšila a tím pádem i jeho týmu.

(dokončení)

Tak a z minulosti se přenesme do současnosti. Nejprve nám prosím poodhalte, jak se odehrálo vaše angažování do AZetu?

Upřímně řečeno jsem tu nabídku nečekal, a když přišla, tak mi zamotala hlavu, protože v Boleslavi jsem byl v zásadě spokojený. O tom proč jsem ji přijal, rozhodlo více věcí. Tím zásadním byla rodina. Kluk půjde do školky, manželka nastupuje do práce a já chci být s nimi mnohem víc než poslední dva roky. Velkou roli hrálo i to, že znám asi 80% kluků v kádru a jejich kvality. A pak, trénovat muže je pro každého trenéra výzva. Po těch dvou sezónách je laťka sice hodně vysoko, takže překonat ji můžeme jedině postupem, ale i když je to tak trochu strkání hlavy do oprátky, tak já se té výzvy nebojím a moc se na práci v AZetu těším.

Hráči absolvující letní přípravu pod trenérem Potěšilem:

Brankáři: Lukáš Daneček, Adam Vrba, Petr Matoušek
Obránci: Patrik Rimmel, Petr Prokop, Karel Vydra, Martin Balčík, Marek Zientek, Alexandr Hegegy, Werner Hartmann, Aleš Jurčík, Tomáš Jindřich, Jiří Krisl
Útočníci: Jan Maruna, Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Vít Stránský, Luděk Lhotský, David Klimša, Tomáš Mráz, Jan Daneček, Robin Pavlas, Robert Říčka, Martin Potočný, Radim Haas, Robert Najdek, Marek Matějíček

A s čím do toho angažmá jdete?

Zaprvé hrát s týmem líbivý útočný hokej, založený na bruslení a agresivitě a také samozřejmě na poctivém plnění povinností v ofenzívě i defenzívě. Věřím, že s tím přijdou i výsledky a naplníme ochozy spokojenými diváky což je to nejdůležitější. Tým je kvalitní a i když je hokej jenom sport musíme navázat na předešlou sezonu a pokusit se o to, co uteklo o jediný bodík.

A jak se vám jeví mančaft, jak zatím probíhá vaše spolupráce?

Jsem spokojený až překvapený, jak poctivě kluci chodí na tréninky a trénují. I když na druhé straně kluky znám, znám jejich charaktery, takže to jen potvrzuje mé dřívější zkušenosti. I tady je laťka nasazena Honzou Danečkem hodně vysoko a já, ale i hráči samotní, z toho můžeme jenom těžit. Zatím je to paráda, a pokud to takhle půjde i dále, bude to jenom dobře.

Jak zatím probíhá vaše letní příprava?

Každý trenér má samozřejmě svůj styl, ale obecně se letní příprava nedá udělat nějak extra převratně jinak. Je to o nabírání kondice, takže běháme, posilujeme, zařazujeme i míčové hry. Klub disponuje moderními tréninkovými pomůckami, které mohou trénink zpříjemnit a zpestřit.

A co vás ještě během léta čeká?

První část letní přípravy máme naplánovanou do 29. 6. a ta běží v už zaběhnutých kolejích. Pak bude následovat zhruba třítýdenní dovolená a znovu se sejdeme 23. 7. a na led vyjedeme 28. 7. Na to se moc těším. V srpnu přijdou přípravná utkání, ale protože liga letos začíná až 15. 9., budeme ještě i potom led střídat se suchou přípravou. Vše je samozřejmě směřováno tak, abychom byli perfektně připraveni na začátek soutěže.

Přípravné zápasy AZ Havířov před novou sezónou:

10.8. AZ – Poruba
15.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
16.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
18.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
21.8. Hodonín - AZ
24.8. AZ –Frýdek-Místek
28.8. AZ – Toruň (Polsko - extraliga)
30.8. Šumperk - AZ
4.9. AZ – Šumperk
7.9. AZ – Přerov (nebo Přerov - AZ)

Jako asistenta jste si vybral Stanislava Sztefka, který vykonával tuto pozici i za trenéra Danečka. Proč?

Standu Sztefka jsem si vybral, protože má velké zkušenosti a zná hráče z loňské sezony. Budeme spolu konzultovat systém, jakým se hrálo loni a určitě bude mít i bohaté poznatky o našich soupeřích.

Obraťme nyní list od áčka k vaší druhé funkci, kterou v AZetu budete zastávat. A to je sportovní manažer se zaměřením na mládež. Co bude její náplní?

V podstatě jde o jakýsi dohled nad fungováním mládežnických týmů. Mám určité povinnosti ohledně doplňování kádru, tedy přestupy a hostování, zajišťování stravy a ubytování pro hráče, administrativní věci atd. Hodně budu spolupracovat s Martinem Janečkem, který je šéfem SCM (sportovní centrum mládeže) a s Honzou Danečkem, který je šéftrenérem žákovských týmů, aby vše v tomto směru fungovalo jak má.

Pane trenére, moc vám děkuji za rozhovor. A přeji vám, ať se vám daří naplňovat vaše předsevzetí a ať vy, hráči i fanoušci zažijí v následující sezóně co nejvíce krásných hokejových momentů a úspěchů.