V zápase proti Opavě bude chytat Daneček - předvede novou masku

23.09.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Dalším soupeřem Azetu je v sobotním domácím utkání HC Slezan Opava, aktuálně vedoucí tým druhé ligy. Zajímavostí tohoto zápasu je představení nové masky brankáře Lukáše Danečka, jejíž vzhled navrhovali fanoušci a na jejíž jedné polovině jsou uvedeni majitelé permanentních vstupenek. Rovněž bude vyhlášen vítěz(ka) souteže o večeři se Stevem.

Důvod proč je Slezan v čele tabulky je jednoduchý. Ze čtyř zápasů Opavští hokejisté tři vyhráli, jen své úvodní utkání na ledě Valašského Meziříčí prohráli na nájezdy, když vyrovnali na 3:3 půl minuty před koncem třetí třetiny. Následovaly tři výhry v řadě – ze svého ledu vyprovodili Uherské Hradiště 8:3, z Poruby přivezli výhru 3:2 a poslední utkání na domácím ledě, proti Novému Jičínu, skončilo výhrou Slezanu 1:0. Velkou zásluhu na tom měl brankář Dušan Šafránek.

Tím se dostáváme k posilám Opavy – právě Šafránek byl největší posilou před touto sezónou, když si vyměnil místo Ilášem, který jej nahradil v celku Karviné. Tento brankář, který je Havířovským fanouškům dobře známý, zatím podává velmi dobré výkony a má velkou zásluhu na dosavadních výsledcích Opavy. Další posilou je Aleš Jurčík, kterého není třeba představovat, loni byl v týmu Azetu a v Opavě je na hostování – i on přispěl svou výbornou a obětavou hrou v obraně k současné pozici našeho soupeře. Proti Azetu se určitě bude snažit vytáhnout, aby dokázal, že Havířovští udělali chybu, když si jej nenechali v kádru.

Jinak se kádr Slezanu příliš nezměnil. Opava má velmi mladý tým, nejstarším hráčem je sedmatřicetiletý Zdeněk Pavelek, ostatní hráči mají všichni pod třicet let, kromě Bednárka, kterému je přesně třicet. Nejproduktivnějšími hráči jsou Měch, Grofek a obránce Tichý, který dal vyrovnávací gól ve zmiňovaném zápase ve Valašském Meziříčí.

Zápas s Azetem bude první větší prověrkou Slezanu v této sezóně, předchozí soupeři nejsou favority druhé ligy. Stejně jako naši předchozí soupeři, se bude Opava snažit předvést a dokázat Havířovu, že nedostane nic zadarmo. Ale podobné zápasy sehráli oba dnešní soupeři i v loňské sezóně. Pro připomenutí -první setkání těchto týmů proběhlo hned ve druhém kole na Havířovském ledě, Opava vedla už 2:0, ale Azet zápas nakonec otočil a vyhrál 4:2. Druhý zápas se odehrál v Opavě, Azet si odvezl těsné vítězství 2:1, vítěznou branku vstřelil 7. minut před koncem Michal Sztefek.

Žádné další utkání se loni mezi oběma soupeři neodehrálo, protože se Opava nedostala mezi nejlepší šestku. Nakonec si sice Slezan účast v play-off vybojoval, ale narazil na budoucího postupujícího – celek Šumperka, se kterým vypadl ve dvou zápasech. Naposledy jsme mohli vidět celek Opavy v Havířově při přípravných zápasech v srpnu, první Azet vyhrál 9:4, když to po první třetině bylo 5:0. Ve druhém sice prohrával 2:0, ale po výborné druhé třetině nakonec vyhrál 5:3. Ale dnešní zápas bude úplně jiný.

Před tímto zápasem si domácí Azet vylepšil reputaci cenným vítězstvím, které urval až na nájezdy, na ledě Karviné. A to Havířov v utkání třikrát vedl a byl lepším týmem. Velkou měrou se o výhru zasloužili gólman Vrba a ostrostřelec Říčka, i když je těžké vyzdvihovat individuality, protože Havířov vyhrává týmovou hrou. V utkání by měl do branky domácích nastoupit Lukáš Daneček, který představí svou zbrusu novou masku. Jinak se změny v sestavě neočekávají.

Další zápasy 5. kola: HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Frýdek-Místek HC Uherské Hradiště - HC Zubr Přerov HC RT Torax Poruba - VHK Vsetín LHK Jestřábi Prostějov - HC Karviná