Rád vypomáhám v útoku, říká obránce Karel Vydra

29.09.2011 | Josef Nudera

H A V Í Ř O V - Při vítezství nad Opavou bylo v utkání několik důležitých momentů, kromě výkonu brankáře Danečka, jenž svými zákroky držel Azet nad vodou a vyrovnávací branky Daniela Krafta, to byl rozdílový gól na 2:1. Ten Vstřelil výborně útočně vybavený obránce Karel Vydra. Samotné provedení bylo úžasné, pokud by tohle předvedl v extralize, určitě by jej neminula Zlatá helma. Rozhodli jsme se jej trochu vyzpovídat, Karlovy odpovědi najdete v následujícím článku.

Rozhovor začneme takovým shrnutím toho minulého zápasu. Proti Opavě jste vyhráli za tři body, to je to co se nepodařilo předešlé tři duely. V tom zápase jste prohrávali, ale nakonec jste to otočili. Co se změnilo?

Myslím si, že první dvě třetiny jsme nebyli horším týmem, Opava se nám ale vyrovnala, vstřelila první branku a potom jsme tlačili furt do plných. Byla otázka času, kdy vyrovnáme nebo přidáme gól navíc a vyhrajeme.

Ty sám si se podílel na tom výsledku nádhernou brankou, když jsi obešel obranu a zavěsil backhandem. Můžeš fanouškům popsat tu akci ze svého pohledu?

Viděl jsem, jak Robert Říčka vyjíždí z rohu směrem k modré čáře, tak jsem začal ustupovat a čekal jsem, že mi přihraje. To se nakonec stalo, trošku jsem nepochopil, co udělal ten útočník, když si zbytečně lehnul. Objel jsem ho a pak už to dopadlo, tak jak to dopadlo.

V pozici obránce to byla dokonalá akce, nechtěl jsi být útočníkem?

Kdysi jsem v útoku hrával, v minulé sezoně mě trenér i využíval na postu útočníka. Já se tomu nebráním, když můžu pomoct útočníkům.

Karel Vydra
- narozen 3.9.1988
- výška: 185 cm, váha: 90 kg
- svobodný, děti - žádné
- povolání: hokejista a student
- předchozí kluby: Orlová, Třinec

Steve (Lukáš Daneček) v tom zápase chytal znovu skvěle a předvedl i svůj nový design masky, jak se Ti líbil vítězný návrh fanouška a byl Steve základním kamenem úspěchu?

Určitě byl tím základním stavebním kamenem toho úspěchu, protože jak říkám prohrávali jsme od začátku zápasu 0:1 a kdyby vstřelili nějaký ten gól na 0:2, tak by se nám dvoubrankový rozdíl otáčel už velice těžce. Maska se mi rozhodně líbí, ten návrh má něco do sebe a jak říkám, všichni jsme se shodli na tom, že se nám ta maska líbí.

V dalším zápase na vás bude čekat Vsetín, tým, který letos hraje v tabulce hodně vysoko, co očekáváš od tohoto zápasu? Myslíš, že Vsetín přijede s podobnou taktikou jako Opava?

Myslím, že Vsetín na tom není tak kvalitně jako Opava. To, že jsou nahoře, je taky výsledkem toho, že hráli se soupeři, nechci říct, že slabšími, ale nepatří do té Top 5 druhé ligy východní části. Hráli snad s Uherským Hradištěm a Frýdkem, takže sami víte, že to nejsou top manšafty. Jsou proto nahoře a samozřejmě se budeme snažit vyhrát.

Co říkáš na to, že máte ve středu volno?

No, raději bychom hráli.