Dnes k nám přijede VHK Vsetín

30.09.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Dnešním soupeřem Azetu je klub s bohatou historií, VHK Vsetín. Opět nás čeká zápas s lídrem druhé ligy, kterým Vsetín momentálně je. V dosavadním průběhu dokázali Vsetínští vyhrát pět ze svých šesti zápasů, jedinou prohru utrpěli od Přerova na domácím ledě. Poslední utkání odehráli Vsetínští ve středu Na Lapači s Novým Jičínem a dokázali zápas otočit, když vítěznou branku vstřelil 3 minuty před koncem Sprušil. Vsetín se tak udržel v čele tabulky druhé ligy skupiny východ i díky tomu, že druhý Přerov má o zápas míň. V každém kole má totiž jeden tým volno, protože ze soutěže odstoupil těsně před jejím zahájením Šternberk.

Ve středu měl volno Azet a tak mohou mít jeho hokejisté na začátku dnešního zápasu problémy dostat se do tempa, což by určitě byla výhoda pro ambiciózní celek z Valašska, který si na Havířov věří. Valašský hokejový klub, jak zní oficiální název Vsetína, před sezónou posílil, největším úlovkem byl návrat jeho odchovance, Ondřeje Hrušky. Od toho se čeká bodový přísun, zatím nastřádal 4 body, všechny za nahrávky a na svůj první gól stále čeká. Další výraznou posilou Vsetína je František Zúbek, jenž je se sedmi body nejproduktivnějším hráčem a s pěti brankami zároveň nejlepším střelcem našeho dnešního soupeře. Vsetín má na výpomoc dva mladé útočníky z Třince - Adama Rufera a Filipa Bajtka, oba získali ve dvou zápasech tři body, takže odevzdávají Vsetínu přesně to, co se od nich čeká.

Vsetín má, podobně jako většina druholigových týmů, velmi mladý kádr. Vyjímkou je čtyřiatřicetiletý obránce Daniel Tesařík, který je nejstarším hráčem týmu. Tesařík je i dost produktivní, ve čtyřech zápasech si připsal čtyři body za 3 branky a 1 gólovou přihrávku. Na postu nejdůležitějším, tedy brankářském, má VHK Vsetín zkušeného Lukáše Plška, který dokazuje své kvality v každém zápase. Tomu hlídá záda dvacetiletý Petr Hromada, brankářská naděje Vsetína, která několikrát oblékla reprezentační dres České republiky v mládežnických kategoriích.

Pro osvěžení paměti připomeneme poslední vzájemná střetnutí dnešních soupeřů, která proběhla v sezóně 2010-11. Znovuzrozený AZ Havířov nastoupil ke svému prvnímu mistrovskému utkání právě proti Vsetínu, ale utkání hrané Na Lapači se bohužel nedohrálo, neboť po výtržnostech v hledišti se domácí ochranka rozhodla použít slzný plyn, což způsobilo nedýchatelnou atmosféru na stadionu a nakonec i nedohrání zápasu. Po dvou třetinách vedl Havířov 3:2 a tento výsledek nakonec zůstal platný. Branky Azetu dávali Prokop, Maruna a Najdek. Druhé a zatím poslední vzájemné střetnutí obou týmů skončilo jasnou výhrou Havířova 6:3, úspěšnými střelci domácích byli Potočný, Maruna, Říčka, Krisl, Stránský a Sztefek.

V sestavě Azetu by nemělo dojít k příliš velkým změnám, kromě dlouhodobě zraněného Luďka Lhotského, nejsou další zranění hlášena. Po krvavém závěru střetnutí s Opavou zůstali někteří hráči se šrámy, které však nikomu nebrání v odehrání zápasu.

Sestavy obou celků v posledním zápase:

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský - Daneček J., Říčka, Pechanec - Brezani, Kraft, Pavlas.

Valašský hokejový klub: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Hrčka - Zúbek, Hruška O., Bajtek, Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Hegyi, Hambálek, Dědek, Holík.

Další zápasy 7.kola:

HC Uherské Hradiště - HC Frýdek-Místek

HC RT Torax Poruba - HC Bobři Valašské Meziříčí

HC Nový Jičín - HC Zubr Přerov

Zápas se hraje v sobotu 1.10.2011 od 17. hodin v K&K Pneu Aréně.