V sobotu podruhé přijedou Bobři z Valašského Meziříčí

17.11.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po dvou porážkách v řadě čeká v sobotu v KaK Pneu aréně hráče AZetu zápas s dalším houževnatým soupeřem - Valašským Meziříčím. Bobři sice svůj zápas v Prostějově prohráli vysokým rozdílem, ale na zápas v Havířově se jistě opět řádně připraví a nebudou chtít odjet s práznou. Ale také Azet jistě udělá vše pro zisk bodů a všichni fanoušci hokeje se tak budou mít na co dívat. Zápas začíná v tradičních sobotních 17:00.

V sobotu k nám letos již podruhé zavítají Bobři z Valašského Meziříčí, ale bude to trochu jiný soupeř, než v prvním zápase. Bobři totiž posilují - na střídavý start získali olomoucké hráče Vodného a Janáčka, na hostování přišel ze Vsetína Marek Knebl. Valašský klub byl na vítězné vlně, kterou, po pěti vítězstvích v řadě, přerušila až vysoká prohra v Prostějově. Přitom výhra by Bobry posunula ze sedmého místa až na úroveň právě Prostějova. Důvodem je neuvěřitelně vyrovnaná tabulka, každý bod může rozhodovat o posunu o několik příček oběma směry. Nicméně zápas v Prostějově Valmezu nevyšel podle jeho představ, přestože po první třetině byl stav 0:0. Druhá třetina rozhodla o výsledku, Jestřábi ji vyhráli 5:0, ve třetí třetině přidali ještě dvě branky a Valašské Meziříčí si tak odvezlo krutou porážku 7:0.

Pod taktovkou trenéra Jaroslava Stuchlíka hraje Valašské Meziříčí poctivě v obraně, aby vyráželo ke smrtícím protiútokům. Základem této taktiky je kvalitní brankář, kterého náš soupeř v Jiřím Slovákovi bezpochyby má. Tento, teprve 22 letý, gólman svůj tým pravidelně drží skvělými zákroky nad vodou. Také on patří prvoligové Olomouci, ve Valmezu hostuje do konce sezóny. Prostor před ním čistí řízní obránci v čele s Wernerem Hartmannem, vítkovickým bekem hostujícím ve Valmezu do konce sezóny, a zkušenými borci Blažkem a Dvořákem.

Nejproduktivnějším obráncem Bobrů je Milan Ovšák s 10. kanadskými body (1+9), v útoku nejvíce řádí Martin Ambruz se 17 body (9+8) a Milan Kopecký se 13 body (7+6). Tento tým je tedy složen vesměs z mladých ambiciózních hráčů, kteří jsou zapůjčeni na hostování z klubů z vyšších soutěží a tak není radno je podceňovat. Ale to už tady omíláme asi posté, letos hraje Azet v roli favorita celé soutěže a musí počítat s tím, že se na něj každý bude chtít vytáhnout. Příkladem může být poslední domácí zápas, kde havířovskou K&K Pneu Arénu vykradlo podceňované Uherské Hradiště a po překvapivé výhře 4:3 si odvezlo všechny tři body.

Sestavy obou týmů v minulém kole:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (41.Vlachynský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Mikel, Musil, Ovšák, Knebl, Varga Martin, Varga Miroslav, Varga David, Vašut, Vodný, Zábojník.

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, M.Zientek, L.Zientek - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pavlas, Brezani, Kraft, Pechanec.

Další zápasy 21. kola:

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba
HC Uherské Hradiště - HC Nový Jičín
VHK Vsetín - HC Plus Oil Karviná
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

Před zápasem bude opět k prodeji předzápasový Bulletin, ve kterém najdete články, rozhovory, tabulky, statistiky a informace, které na našem webu nenaleznete. Zápas začíná v sobotu 19.11 od 17 hodin !

K dispozici bude i online přenos.