V sobotu derby s Frýdkem - Místkem

25.11.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu 27. listopadu přivítají borci AZetu na domácím ledě od 18:00 tým HC Frýdek - Místek. Po sobotním přerušení vítězené série na ledě Techniky Brno nás opět čeká soupeř z opačného konce tabulky 2. ligy. Hostující tým totiž v prozatím odehraných 21 kolech získal jen 15 bodů a v tabulce mu patří až předposlední 14. příčka. Azet tak má velmi dobrou šanci v tomto utkání přidat do své sbírky další vítězství a opět potěšit zdařilým představením své početné a bouřlivé publikum.

Historie hokeje ve Frýdku - Místku je velmi bohatá, ale poslední sezóny jeho dlouhou a úspěšnou tradici nepotvrzují. Tým totiž balancuje na hraně 2. ligy a krajského přeboru. V poslední sezóně skončil ve skupině východ druhé ligy poslední a nesestoupil jen díky reorganizaci soutěží a navýšení počtu účastníků.

Ani letošní výsledky a pohled na tabulku v klubu ani u fanoušků rozhodně nevzbuzují spokojenost. Mužstvo vedené trenérem Michalem Piskořem zejména doma nedokáže pravidelně bodovat, a i když občas nějaký ten bodík přiveze z ledu soupeře na víc než zmiňované předposlední místo v tabulce to zatím nestačí. Přitom ambice měl tým před sezónou jistě větší. V posledních odehraných utkáních nejprve frýdecko-místečtí vyhráli na ledě beznadějně posledního Uničova 7:6, ale hned následně tuto výhru doma nepotvrdili, a i přes výbornou první polovinu utkání, doma prohráli s Technikou Brno 2:3. Prozatím to tedy sice výsledkově na změnu nevypadá, ale utkání mají všechna mužstva před sebou ještě dost a tak je stále o co hrát a co napravovat.

Soupiska našeho sobotního soupeře je až na pár vyjímek tvořena mladými hráči, povětšinou odchovanci, kteří teprve sbírají zkušenosti.To však neplatí pro 37 letého obránce Martina Mintěla a 35 letého útočníka Petra Rozuma, známého i fanouškům v Havířově.

V brance se za dost prostupnou obranou (94 obdržených branek je druhý nejvyšší počet v celé soutěži) střídají Dalibor Polónyi a Radim Vašíček. V obraně jsou znát zkušenosti už zmiňovaného Martina Mintěla (3+7), ale prosazuje se také Jan Kudláček (3+7). V solidně produktivním útoku výrazně vyčnívá kanonýr týmu Jan Kolařík (20+11) a bodově se daří i Petru Rozumovi (3+11) a Janu Sluštíkovi (6+7).

Zbývá ještě dodat, že v prvním vzájemném souboji vyhrál Azet na ledě Frýdku - Místku vcelku suverénně 6:2. Podobný výsledek by jistě fanoušci přivítali. Sejdou se opět v tak hojném počtu jako při posledním utkání? Vytvoří tradiční bouřlivou kulisu? A bude opět překonána hranice 2 000 diváků? To se dozvíme v sobotu od 18:00.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek - Stránský, Sztefek, Potočný – Pavlas, Říčka, Toman,

HC Frýdek - Místek: Polonyi (Vašíček) - Gajda, Mintěl, Raszka, Kudláček, Matzke, Krutil, - Kolařík, Rozum, Štubňa, Kotásek, Štochl, O.Sluštík, Kopáč, Maliník, J.Sluštík, Matysz, Častečka

Přehled ostatních zápasů 22. kola:

SHK Hodonín - HC Břeclav, HC Uherské Hradiště – HC Uničov, HC Bobři Valašské Meziříčí - LHK Jestřábi Prostějov, HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava, Salith Šumperk – VSK Technika Brno, HC Plus Oil Orlová - VHK Vsetín