V 1. ročníku O Pohár HM Globus zvítězili hokejisté Přerova!

09.08.2015 | Petr Blakala, David Motloch

H A V Í Ř O V - Dnešním dnem definitivně skončil úvodní ročník O Pohár HM Globus, který ovládli přerovští Zubři s celkovým počtem šesti bodů. O jeden bod méně získal reprezentační výběr Francie. Na třetí pozici skončil havířovský AZet, jenž první výhru zaznamenal až v posledním duelu. Poslední příčka patří polskému týmu z Jastrzebie. Nyní si pojďme shrnout, co se odehrálo během nedělního dne!

Francie neuspěla s Přerovem a přišla o první místo!

Tým Francie do 23 let vstupoval do svého závěrečného utkání již v 11:00 dopoledne a soupeřem jim byli hokejisté Přerova. Francie měla na čele tabulky dvoubodový náskok a v případě zisku alespoň jednoho bodu by mohla předčasně slavit turnajové vítězství.

Do utkání vstoupili lépe Francouzi, ale do vedení šel ve 4. minutě Přerov, když se prosadil Šimon Kratochvíl. Ještě do přestávky však bylo skóre opačné, góly Maurina Bouveta a Jorise Bedina otočily průběh zápasu. Ve druhé třetině se Přerovu podařilo vyrovnat na začátku 28. minuty, kdy se prosadil David Šebek.

Poté co se Francouzi oklepali z vyrovnání, sahali také po třetí brance. Ze svého tlaku vybojovali přesilovou hru, ale právě v té inkasovali, když své sólo zakončil gólem Matěj Blinka a právě jeho branka byla tou vítěznou. Ve třetí třetině již gól na havířovském zimním stadionu nepadl a Přerov tak se šesti body měl jistotu minimálně druhého místa v turnaji a mohl jen čekat, jak si v odpoledním zápase povede Jastrzebie s domácím Havířovem.

HC ZUBR Přerov – Francie U23 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky:  4. Š. Kratochvíl (Blinka), 28. Šebek (Novotný), 39. Blinka (Přindiš) – 14. Bouvet (Rech), 17. Bedin (Briand, Thillet).

Rozhodčí: Šutara – Stonavský, Kuchař. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Slovák (Grigárek) – Pala, Přindiš, Novotný, Zbořil, Šnajnar, Běhal, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král, Kratochvíl Š. – Kratochvíl M., Matula, Málek.

Francie U23: Ylonen (Bertein) – Gullemain, Baazi, Bedin, Briand, Valier, Bouvet, Crinon – Ville, Gutierreze, Llorca – Faure, Thillet, Chapuis – Chakiachvili, Metais, Kazarine – Bourgeois, Dusseau, Abramov – Rech, Lamboley.

Ohlasy trenérů:

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Vstoupili jsme do utkání aktivně, trošku jsme změnili taktickou hru. Kluci to plnili na sto procent. Bohužel jsme pak trošku polevili, soupeř pak také změnil svou hru. Ve druhé třetině jsme měli takovou pětiminutovku, kdy nám hrozilo, že dostaneme nějaké branky, ale ustáli jsme to. Soupeř byl určitě kvalitní, ale ne tak, jak včerejší polský mančaft. Dnes jsme dobře zareagovali na jeho herní strategii a kluci si plnili dobře své povinnosti. Proměňovali jsme šance, byli jsme agresivnější v napadání i v obranné části. Turnaj nám určitě utvořil obrázek o tom, jak složit tým, jak udělat potřebná rozhodnutí. Byla to opravdu přípravná utkání, ve kterých jsme si potvrdili naše domněnky a představy o týmu.

Dave Henderson (Francie U23): Jednalo se dnes o fyzicky náročné utkání, které jsme si komplikovali velmi hloupými fauly. Odehráli jsme sedm náročných zápasů a jsem spokojený s výkonem mých hráčů. Snažili jsme se kotouče hrát na bránu, jednalo se o těžký zápas, ale i přes porážku jsem spokojený s hrou mých hráčů. Tato série utkání mé hráče prověřila hlavně po fyzické stránce.

AZ získal třetí místo po výhře nad Jastrzebie

AZ Havířov – JKH GKS Jastrzebie 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky:  22. Bárta (Rimmel), 39. Krisl (Lenďák), 44. Lenďák (Kanko), 57. Rimmel (Krisl), 58. Slováček – 45. Danieluk (Nalewajka, Plichta), 51. Danieluk (Plichta, Janáček).

Rozhodčí: Fiala – Moravec, Kuchař. Vyloučení: 3:6 - navíc Vojtěch Tomi 10 min. za protesty. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

O poslední zápas turnaje O Pohár HM GLOBUS se postaral domácí celek Havířova s polským Jastrzebie. Po předchozím odehraném duelu bylo jasné, že Havířov může skončit už nejlépe třetí, zatímco GKS se mohlo v případě výhry těšit celkovému prvenství na turnaji.

Přesto to byl ale právě AZ, který šel už od první minuty dravěji za vítězstvím, které nakonec uzmul po výsledku 5:2. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale domácí si svůj pohodový náskok 3:0 nechali utéct. Dvěma brankami v závěru utkání však přeci jen nenechali soupeře nadechnout. Podrobný report společně se statistikami zápasu naleznete zde.

Ceny pro nejlepší hráče předával David Pastrňák!

V Havířově se v těchto dnech pohyboval také talentovaný hokejista David Pastrňák, jenž obléká dres zámořského týmu Bostonu Bruins. Právě tento mladý hráč předával na turnaji ceny pro nejlepší hráče.

Nejlepší brankář: Miroslav Svoboda (AZ Havířov)

Nejlepší obránce: Florian Chakiachvili (Francie U23)

Nejlepší útočník: Mateusz Danieluk (JHK Jastrzebie)