Tisková konference klubu

09.06.2012 | Tomáš Vlček

V pátek odpoledne se v prostorách K&K Pneu arény uskutečnila tisková konference HC AZ Havířov. Za přítomnosti regionálních médií a především fanoušků se jí zúčastnili prezident klubu Jaroslav Mrowiec, manažer A-týmu Martin Potočný, hlavní trenér A-týmu a zároveň sportovní manažer mládeže Tomáš Potěšil, a také dva hráči – Martin Balčík a Jan Maruna .

Na úvod Jaroslav Mrowiec krátce popsal situaci v klubu po valné hromadě a administrativních i personálních změnách. Představil nového trenéra A-týmu Tomáše Potěšila a také změny v kádru.

„Ty jsou oproti minulé sezóně minimální. Hráčskou kariéru ukončil Robert Machálek a do jiných klubů zamířili Lukáš Zientek, Daniel Kraft a Mario Brezani. Naopak do přípravy se zapojili obránci Alexandr Hegegy (naposledy Karviná) a Werner Hartmann (Valašské Meziříčí) a z hostování v Olomouci se vrátil útočník Radim Haas. Do přípravy se také zapojili navrátilci z hostování Aleš Jurčík a Tomáš Jindřich a také dva hráči z juniorky - Tomáš Mráz a Marek Matějíček.“

Martin Potočný nastínil plány a cíle týmu mužů v nadcházející sezoně: „I po fantastické minulé sezóně zůstáváme nohama na zemi. Jsme stále poměrně malý klub s omezenými financemi a proto i nadále jdeme cestou výchovy vlastních hráčů spíš než drahými nákupy. Chceme zopakovat loňské vítězství v druhé lize a bojovat o postup, ale všichni mějte na paměti, že pořád je to jen sport a v něm zkrátka ne vše a ne vždy vyjde podle plánu.“

Krátce si vzal slovo i Tomáš Potěšil: „Letní příprava zatím z mého pohledu probíhá výborně a jsem moc spokojený s docházkou i přístupem kluků k tréninku. Většinu hráčů znám ze svého dřívějšího působení u havířovské mládeže, takže o to je to jednodušší. Snažíme se v tréninku dělat některé nové věci a i díky tomu tým připravit poctivě na následující sezonu, v níž máme samozřejmě ty nejvyšší cíle. I kvůli nim jsem se do Havířova vrátil.“

Pak už došlo na dotazy přítomných fanoušků, z nichž vybíráme:

Proč zůstala východní skupina 2. ligy v lichém počtu účastníků?

2. liga má momentálně 32 účastníků, takže jejich rozdělení je určitý problém. Nepodařilo se nám prosadit přesun Hodonína, ale na druhé straně vzhledem k dnešní nejistotě, můžeme být nakonec rádi, že máme zatím jistých 10 klubů v naší skupině. Ale jinak ideálem by samozřejmě byl sudý počet účastníků, aby se hrálo bez volných kol a pokud možno nad 40 zápasů v základní části. Realita v klubech a na svazu je však jiná.

Bude se měnit cena vstupného na zápasy?

Ano, plné vstupné se pravděpodobně zvedne 5 – 10 Kč, ale na druhé straně připravujeme určité slevy a balíčky pro rodiny, děti a důchodce.

Budou už letos na ZS turnikety?

Ne. Není to technicky proveditelné. Spíše budou zavedeny čtečky kódů vstupenek.

Bude tým mužů ještě doplněn o nějaké hráče?

Žádné nákupy ani velké přestupy neplánujeme, ale je to práce s lidma. Může přijít zranění, někdo dostane skvělou nabídku apod. a tak ke změně nakonec může dojít.

Hráči absolvující letní přípravu pod trenérem Potěšilem:

Brankáři: Lukáš Daneček, Adam Vrba, Petr Matoušek
Obránci: Patrik Rimmel, Petr Prokop, Karel Vydra, Martin Balčík, Marek Zientek, Alexandr Hegegy, Werner Hartmann, Aleš Jurčík, Tomáš Jindřich, Jiří Krisl
Útočníci: Jan Maruna, Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Vít Stránský, Luděk Lhotský, David Klimša, Tomáš Mráz, Jan Daneček, Robin Pavlas, Robert Říčka, Martin Potočný, Radim Haas, Robert Najdek, Marek Matějíček

Jak to vypadá s gólmany?

V přípravě jsou všichni tři - Steve, Adam i Maty - a jsme rádi, že máme na tomto postu kvalitu a konkurenci. Všichni se poperou o svou šanci a uvidíme, jak to dopadne.

Na závěr pozval Martin Potočný fanoušky na dvě akce, kterých se zúčastní i hráči AZetu. 17.6. sehrají charitativní fotbalový zápas s ženským týmem ČSAD Havířov, a koncem června se uskuteční fotbalový turnaj za účasti týmů hráčů, fanoušků a sponzorů+vedení.

Ale zejména prý věří, že se v co největším počtu přijdou podívat na první přípravný zápas a to 10.8. doma proti Porubě.

Přípravné zápasy AZ Havířov před novou sezónou:

10.8. AZ – Poruba
15.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
16.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
18.8. ??? - AZ (turnaj v Porubě)
21.8. Hodonín - AZ
24.8. AZ –Frýdek-Místek
28.8. AZ – Toruň (Polsko - extraliga)
30.8. Šumperk - AZ
4.9. AZ – Šumperk
7.9. AZ – Přerov (nebo Přerov - AZ)

Fotografie z tiskové konference jsou ve FOTOARCHIVU.