Starší dorost AZetu Havířov vstupuje do play-off!

19.03.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Odehráli 49 zápasů své extraligy (k tomu poslednímu padesátému v pátek jejich soupeř z Letňan nedorazil), a v nich svedli spoustu neúprosných bitev, ale také si v nich vybojovali právo zahrát si o to nejcennější - o titul mistra České republiky. A začátek této mise je už doslova za dveřmi, neboť nastane už v pondělí 21.3. 2011 od 18:00. Přijďte naše mladíky podpořit do hlediště!

Cesta k účasti ve vyřazovacích bojích nebyla pro havířovský starší dorost možná tak jednoduchá, jak se před sezónou předpokládalo, ale nakonec ji tým zvládl. Připomeňme si tedy krátce prozatímní průběh sezóny.

V základní části soutěže sehrálo družstvo pod vedením trenéra Jana Křivohlávka celkem 28 utkání s bilancí 11 výher a 17 porážek. A i když výkony nebyly vyloženě špatné a se všemi soupeři sehrávali vyrovnané duely, odsoudilo ho to s 35 body na poslední, tedy desáté, místo ve skupině "Východ".

To pro další část sezóny znamenalo účast v nadstavbové skupině B, z níž první čtyři z 12 účastníků postupovali spolu s dvanácti týmy ze skupiny A do osmifinále play-off.

A právě to se Havířovu podařilo. V tabulce nadstavby totiž se skvělou bilancí 16 vítězství a pouze 5 porážek, obsadili konečné druhé místo a postup do play-off si zajistili, dá se říct, suverénně.

Jak na tom družstvo vedené od prosince trenérem Stanislavem Sztefkem před vyřazovacími souboje je? "Jsme v pohodě. Naše poslední výsledky (10 vítězství z posledních 11ti zápasů - pozn. redakce) hovoří jasně. Všichni hráči jsou zdraví a na play-off správně nažhavení".

A co říká zkušený lodivod na soupeře, kterého AZetu přisoudilo tabulkové umístění? "Hrát budeme se Zlínem, který skončil na 3. místě v tabulce skupiny A. Na první pohled je mezi námi obrovský rozdíl jedenácti příček, ale my jsme s nimi letos sehráli čtyři vyrovnané zápasy a tak se rozhodně necítíme outsidery".

Připomeňme, že vzájemné zápasy staršího dorostu AZetu Havířov a HC PSG Zlín v této sezóně skončily těmito výsledky 4:2, 2:3, 5:6p, 3:5.

První osmifinálový zápas série, která se hraje pouze na dvě vítězství, začne v Havířově v pondělí v 18:00. Odveta je na programu už ve středu ve Zlíně a případný třetí zápas o den později tamtéž.