Proběhla valná hromada klubu

29.05.2012 | Tomáš Vlček

Minulý týden se uskutečnila valná hromada občanského sdružení HC AZ HAVÍŘOV 2010, tedy nejvyšší statutární orgán hokejového klubu. Kromě toho, že se poprvé konala podle nových stanov, přinesla také některé změny v personální oblasti. S novinkami nás seznámil prezident klubu Jaroslav Mrowiec. Více se dozvíte v následujícím článku.

„Na úvod je třeba říct, valná hromada měla naprosto standartní průběh, a že v klubu nedošlo k nějakému zemětřesení, či převratu jak se někde prezentovalo. Především zvolila dva nejvyšší výkonné orgány. Jednak prezidenta klubu, a také tříčlenný výkonný výbor,“ říká Jaroslav Mrowiec.

Zatímco prezidentem zůstává právě Jaroslav Mrowiec, do výkonného výboru byli kromě něj zvoleni ještě Aleš Bambula a Michal Jonáš. Dále byla zvolena revizní komise ve složení Stanislav Bureš, Tomáš Matějek a Pavel Jurčík.

„Do výkonného výboru nebyl zvolen Martin Potočný, protože se s ním počítá na pozici generálního manažera. Dle nových stanov sdružení totiž nesmí být GM členem výkonného výboru ani členem revizní komise. Martin už nabídku pokračovat ve funkci generálního manažera a-mužstva dostal. Rozhodnout by se mělo do konce týdne.“

Dále byly obsazeny dvě funkce v oblasti práce s mládeží. Sportovním manažerem se stal Tomáš Potěšil a šéftrenérem mládeže Jan Daneček. Naopak po odchodu Pavla Jurčíka z funkce sekretáře klubu bude tuto pozici vykonávat Robin Pavlas.

„Změny ve struktuře klubu jsou dlouhodobě zaměřeny na větší průhlednost jednotlivých stupňů řízení a také osobní odpovědnost. Aby se zkrátka nemohl nikdo za pár let vymlouvat, že za to či ono nemůže, nebo že o tom nevěděl. Tak jak se to stalo za bývalého vedení,“ dodává na závěr Jaroslav Mrowiec.