Představujeme prvoligové soupeře - HC ZUBR Přerov

27.08.2016 | Petr Miklas

Předposledním celkem WSM ligy, kterého si představíme, je loňský nováček a překvapení soutěže ZUBR Přerov. Ve své první sezóně ve druhé nejvyšší soutěži totiž tento Moravský klub nebojoval o udržení, ale držel se v první polovině tabulky a nakonec obsadil sedmé místo.

Přerov obsadil šestou příčku a šel rovnou do čtvrtfinále

V Přerově odvedli dobrou práci, když před sezónou vhodně doplnili kádr, se kterým pak byli konkurenceschopným týmem. Po základní části udrželi šestou příčku zajišťující přímý postup do play-off s pětibodovým náskokem na náš AZet. Ve čtvrtfinále Zubři narazili na ambiciózní Motor České Budějovice, který dokázali potrápit, ale nakonec padli v pěti zápasech. I tak mohli být fanoušci Přerova spokojeni.

Zubrům se proti AZetu dařilo, dokázali vyhrát ve všech čtyřech vzájemných zápasech. Na domácím ledě zvítězili těsně 3:2, v odvetě hrané v Havířově pak po poctivém výkonu v obraně podpořeném skvělým brankářem Lukášem Klimešem brali tři body po výsledku 0:3. Třetí utkání se opět hrálo v Přerově, kde AZet nedokázal zužitkovat herní převahu a prohrál 4:1. Jediný bodový zisk si Havířov připsal ve čtvrtém vzájemném zápase, když na ledě K&K PNEU Arény prohrál v prodloužení, když celý zápas vedl, soupeř ale vždy vyrovnal a vteřinu před koncem prodloužení rozhodl o výhře hostí Milan Procházka.

Změny před sezonou

Kádr přerovských Zubrů zůstal téměř beze změn. Nejvýraznější ztrátou je odchod útočníka Filipa Stoklasy, kterému skončilo hostování z Pardubic. V přerovském dresu neuvidíme ani brankáře Juraje Šimbocha, jenž byl v Přerově na střídavé starty, ale v letošní sezóně bude hájit barvy třinecké farmy, tedy Frýdku-Místku. Přerov spolupracuje s extraligovou Kometou Brno, odkud měl na střídavé starty obránce Tomáše Dujsíka, ten ale bude letos na hostování v Karlových Varech.

Největší posilu získali Zubři na místě, kde je loni tlačila bota nejvíc, tedy v brankovišti. Ne, že by měli špatné brankáře, ale často řešili až těsně před utkáním, kdo vlastně bude chytat. Letos by tomu mělo být jinak, protože ze Zlína získali na hostování zkušeného gólmana Luboše Horčičku. "Všichni máme v paměti loňskou sezónu, kdy jsme prakticky na každý zápas řešili, koho budeme mít k dispozici do brány. Příchodem Luboše a setrváním Lukáše Klimeše se nám vytvořila výborná dvojice gólmanů. S Lukášem samozřejmě počítáme, ale v případě jeho zranění nebo povolání zpět do Komety, což může kdykoliv nastat, bychom museli řešit loňský problém," řekl k Horčičkově příchodu sportovní manažer klubu Pavel Hanák. Navíc jsou domluveny případné střídavé starty Jiřího Slováka, takže Přerov by měl mít otázku gólmanů vyřešenou.

Zubrům se podařilo udržet Vlastimila Dostálka, který je v Přerově na hostování z Brna, i Romana Pšurného, o jehož pokračování v modrožlutém dresu se rozhodlo v tento týden v pondělí. Kromě toho se po dvaceti letech vrátil do Přerova Karel Plášek, tento velezkušený forvard bude určitě pro tým přínosem.

Zubři si naplánovali 8 přípravných utkání

Z osmi naplánovaných přípravných střetnutí Přerov už sedm odehrál a to s poměrně vyrovnanou bilancí tří výher a čtyř proher. Soupeři byly Zubrům celky Komety Brno, Frýdku-Místku, polského Krakova, Prostějova a Třebíče, přičemž s Prostějovem a Frýdkem-Místkem se utkali dvakrát. Přerov čeká poslední přípravné utkání 30.8., kdy pojede k zápasu do Vsetína.

Názory expertů:

Martin Janeček: „Loňské obrovské překvapení. Vyvážený tým, složený jak ze zkušených hráčů, tak z dravého a důrazného mládí. Podle letošní soupisky se tým téměř udržel pohromadě. Myslím, že s výbornou brankářskou dvojicí (Klimeš, Horčička) budou Zubři svou důraznou hrou opět patřit k postrachu soutěže. Můj tip je 4. až 5.místo.“

Patrik Rimmel: „Tento tým, který má ve svých řadách několik velice zkušených hráčů, před touto sezónou určitě neoslabil. Říká se, že druhá sezóna je vždy těžší, ale zvládli jsme ji my a zvládne ji i Přerov. Dle mého bude v tabulce do 6. místa.“