Po dlouhé době doma – čeká nás souboj s Prostějovem o první místo

02.12.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Tři zápasy v řadě odehráli hokejisté Havířova na stadiónech soupeřů, konečně se zase předvedou doma a co víc, bude to přímý souboj o první místo. Po minulém kole se situace ještě víc zamotala, druhá liga je opravdu velmi vyrovnaná a v sobotu mohou Havířov na prvním místě vystřídat hokejisté Prostějova nebo Karviné. Nebo také Havířov může na prvním místě zůstat – trenér Daneček není se současnými výkony svých svěřenců spokojen a proběhly pohovory s hráči. Navíc souboj s Prostějovem je pro hráče prestižní a určitě budou chtít předchozí porážky odčinit.

Jak jsem již zmínil výše, pořadí v tabulce se promíchalo a odstupy se snížily. Zápasy 24. kola přinesly několik proher favoritů – kromě porážky našeho Azetu ve Frýdku-Místku 3:2, také neuspěli Jestřábi z Prostějova, kteří doma podlehli Novému Jičínu 3:1, Přerov prohrál ve Vsetíně 5:1 a Uherské Hradiště vykradlo Opavu, odkud si veze výhru 5:1. Jediným týmem, který potvrdil roli favorita, byla Karviná, která doma porazila Porubu 7:2.

Ale vraťme se k Azetu. Výkony hokejistů reprezentující naše město v posledních zápasech přinesly rozčarování a po dlouhé vítězné šňůře přišly porážky. Že situace není optimální, vědí všichni – fanoušci, vedení klubu, trenéři i hráči samotní. A všichni mají zájem, aby se vrátila, když ne vítězná vlna, tak alespoň lepší předváděná hra. Ve čtvrtek proběhly osobní pohovory s hráči, které by měly přinést požadované zlepšení. Pokud by zlepšení nenastalo, přijdou na řadu výměny. Doufejme, že k výměnám nebude muset dojít a hráči se zvednou.

Naopak Prostějov prohrál po pětizápasové vítězné šňůře, Nový Jičín předvedl prostějovským svou nepříjemnou hru a opět se mu to vyplatilo. Je ovšem pravdou, že Prostějov v posledních zápasech neoslňoval – trenéři tohoto klubu chtějí na situaci reagovat změnou tréninků a nasazením čtvrtého útoku. Prostějov musel řešit i situaci na brankářském postu, když se při utkání proti Azetu zranila jednička Jestřábů Dalibor Sedlář. Klub sehnal na výpomoc Stanislava Taťáka, jenž má po třech odchytaných zápasech skvělou úspěšnost zákroků – 96,55%. V brance se střídá s Petrem Musilem, jenž má po pěti odchytaných zápasech také dobrou úspěšnost zásahů – 90,32%.

Na špici kanadského bodování klubu je trojice Martin Stejskal 22 bodů (14 branek, 8 asistencí), Lukáš Duba 22 bodů (6+16) a Jakub Čuřík 21 bodů (7+14). Mezi obránci je nejproduktivnější Pavel Kumstát se 13 body (5+8), nejlepší v plus/minus je Jiří Osina (+14). Jestřábi pravděpodobně předvedou svůj klasický útočný hokej s rychlými kombinacemi, což je velice atraktivní podívaná pro diváka.

Těžko říct jak bude vypadat sestava Azetu, v posledních zápasech někteří hráči chyběli vinou nemocí a zranění. Podle posledních zpráv zůstává zraněný Petr Prokop, jenž má problémy s kolenem, ale dnes zkusí trénovat. K němu se ve středu přidal Jan Daneček, jehož vyřadilo zraněné rameno. Nemocný je i nadále Robert Najdek. V sobotu pravděpodobně nenastoupí ani jeden z této trojice.

Sestavy obou celků v minulém kole:

LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Kumstát, Doseděl, Halouska, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek D., Stráněl, Zachar.

AZ Havířov: Daneček L. - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek, Machálek, Klimša, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Sztefek, Kraft, Kopún, Pechanec, Brezani.

Další zápasy 25. Kola

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín
HC TR TORAX Poruba – HC Slezan Opava
HC Nový Jičín – HC Plus Oil Orlová

Pokud můžete, nenechte si tento zápas ujít. Očekává se jedno z vrcholných představení v základní části a Azet potřebuje podporu fanoušků! Utkání se hraje v sobotu 3.12. a začíná tradičně v 17 hodin.

Jestliže z jakéhokoliv důvodu na stadión nemůžete, je tady možnost sledovat online přenos.