Ozvěny sezony 2012/2013 X. – 8.třída

27.05.2013 | Tomáš Vlček

Další díl seriálu článků mapujících v HC AZ Havířov sezonu 2012/13 je věnován ročníku 1999, tedy zjednodušeně 8. třídě. Svěřenci trenéra Jana Danečka vstupovali do sezony se snahou odčinit tu loňskou nepovedenou, a to se jim určitě podařilo.

Osmáci hráli soutěž nazvanou "Liga starších žáků ročníku 1999", konkrétně její regionální skupinu E. Jejich soupeři byly tyto týmy: HC Vítkovice Steel, HC Oceláři Třinec, HC Frýdek Místek, HC RT TORAX Poruba, HC Slezan Opava, VHK Vsetín, HK Nový Jičín a HC Černí Vlci (spojenectví Kopřivnice a Rožnova pod Radhoštěm).

Do své soutěže vstoupili těsnou výhrou 3:2 nad silným týmem Černých Vlků. Pak sice přišly porážky od Opavy a Třince, ale jinak si v první čtvrtině havířovští připsali ještě čtyři výhry a prohráli jen ve Vítkovicích.

Nejlépe se azeťákům vydařila druhá čtvrtina soutěže. Jen dvakrát poznali hořkost porážky (Černí Vlci, Třinec), jednou remizovali (Nový Jičín), ale pětkrát se radovali z vítězství. A to včetně výhry nad Vítkovicemi 4:2 v 16. kole!

V podobném duchu dopadl AZet i ve třetí čtvrtině - pět výher a jen tři porážky. Rekrutovalo z toho výborné třetí místo v průběžné tabulce, což by asi nikdo před sezonou netipoval. Jenže v poslední čtvrtině už se havířovským osmákům nedařilo zdaleka tak dobře, když si připsali jen 2 výhry.

Celkově z toho byl zisk 35 bodů a v konečné tabulce velice slušné 5. místo.

Trenér Jan Daneček při práci s malými hokejisty

Trenér Jan Daneček k povedené sezoně říká: „Každý, kdo to sleduje, asi ví, že loni jako sedmáci skončili v základní skupině poslední s jediným vítězstvím na kontě. Takže jsme museli hodně zapracovat. V přípravě od začátku tvrdě trénovali, víc než ostatní týmy. Myslím, že se to pozitivně projevilo – udělali velký skok ve výkonnosti a i když to vypadalo, že by mohli skončit i třetí nakonec z toho bylo v tabulce 5. místo. V závěru sezony se projevil úbytek sil z náročného programu, a někteří kluci pomáhali v mladším dorostu. Ostudu tedy rozhodně neudělali. Uvidíme, jak se podaří hráče zařadit do mladšího dorostu.“