Opavský Rousek sestřelil čtyřmi brankami mladší dorost AZetu

Tomáš Vlček | 04.11.2012

Poslední extraligový zápas před listopadovou reprezentační přestávkou sehráli mladší dorostenci AZetu Havířov na opavském ledě. Domácí Slezan šel už ve druhé minutě do vedení, ale Havířov ještě před polovinou utkání skóre otočil. Za 5 minut však Opava srovnala a pak si vzal střelecké sólo domácí Rousek. Ke své úvodní brance přidal ještě tři a rozhodl tak o výhře Slezanu nad AZetem 5:2.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu - 14.kolo ne 4.11.
HC Slezan Opava - AZ Havířov
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Rousek (Kosina, Horký), 33. Fedor (Nardelli, Borunský), 33. Rousek (Kosina, Štěpán), 55. Rousek, 60. Rousek - 26. Sojka (Pacoň, Klaus), 28. Holeš (Ďurkáč). Rozhodčí: Rapák - Lazecký, Kukelka. Vyloučení: 7:4 navíc Mareček (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 47:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
HC Slezan Opava: Huzlík - Cibulka, Dreljuš, Černý, Klement, Olšr, Štěpánek - Borunský, Fedor, Hendrych, Hlačík, Horký, Kosina, Langer, Nardelli, Rousek.
AZ Havířov: Vacula - Hudeček, Ďurkáč, Kalus, Kiss, Šteffko - Holeš, Honsa, Kurovský, Lenomar, Mareček, Moravčík, Mrowiec, Pacoň, Sojka, Stružík.
Domácí Slezan měl ostrý vstup do zápasu a už na konci 2. minuty jej poslal do vedení Tomáš Rousek. AZet mohl vyrovnat v polovině 7. minuty, ale trestné střílení opavský gólman Marek Huzlík vychytal. O minutu později si oba týmy vyzkoušely hru ve čtyřech, ale ani větší prostor na ledě k brance nevedl. A když ve druhé desetiminutovce neuspěli střelci ani v přesilovkách, které si oba týmy zahrály, šlo se do kabin, i přes poměrně útočně laděný průběh, za stavu pouze 1:0.

Druhá část zápasu byla na branky mnohem bohatší. Nejprve to byl dvakrát AZet, kdo se radoval. Na začátku 26. minuty se totiž prosadil svou první extraligovou brankou v životě Kristián Sojka, a když na konci 28. minuty skóroval Jakub Holeš, vracející se z trestné lavice, rázem vedl Havířov 2:1. Slezanu však na srovnání stačilo necelých 5 minut, když se trefil Marcel Fedor. Navíc za dalších 20 vteřin vrátil, svým druhým gólem v zápase, domácím vedení Tomáš Rousek.

Opavský ostrostřelec si schoval do závěrečného dějství ještě další dvě trefy. Hattrick zkompletoval v 55. minutě, a na konečných 5:2 pro Slezan, upravil přesně minutu před koncem. AZetu se i přes velkou snahu branku vstřelit nepodařilo, a tak mu tentokrát zlepšený výkon body nepřinesl.