AZ Havířov

FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Páté utkání FINÁLE ve čtvrtek 25.4. od 17:30!

VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 9.

31.07.2023 | Lukáš Jandora

Už osm hráčů se vám v naší pravidelné pondělí a čtvrteční rubrice malinko představilo, každý na sebe "prásknul" něco zajímavého. V představování těch, kteří budou reprezentovat naše barvy, pokračujeme dál, i dnešní den přinášíme 10 odpovědí od hokejisty, který si v dresu AZetu zahraje i v nadcházející sezóně. Na zádech bude mít číslo dresu, které v AZetu nosil někdo mnohem známější, o kom se v dnešním článku také dočtete.

Dnes se jedná o jednadvacetiletého Tomáše Havlíka, který k nám před minulou sezónou přišel z vítkovické juniorky. Poměrně vysoký hráč byl v té předešlé sezóně zajímavý třeba i tím, že často měnil role, nastupoval tam, kde jej trenéři aktuálně více potřebovali. Jednou v útoku, podruhé v obraně, příště zase v útoku, opravdu podle potřeby. Už v minulé sezóně nám Tomáš prozradil, že lépe se cítí v obraně, tak uvidíme, zda v ní v té letošní zakotví nastálo. Nabízí se, že jeho hokejovému růstu by to mohlo jen a jen prospět. Loni ve 39 zápasech zaznamenal 7 kanadských bodů, ve svých letech se může stále ještě výrazně posouvat vpřed, nechme se proto překvapit, zda manažeru Milanu Mikulíkovi vrátí důvěru, která do něj byla vložena nabídnutím nové smlouvy. Kariéru hráče bude Tomáš kombinovat také s trenéřinou, u 5. a 6. třídy bude působit jako jeden z asistentů, pomáhat také bude u dětí v Akademii.  

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Dodnes si pamatuju, jak mě můj děda vzal na stadion v Novém Jičíně. Bylo to pro mě něco neskutečného. Viděl jsem ostatní kluky na ledě a tak mi cukaly nohy, že jsem musel jít hned taky.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Já prakticky odmala hrál jenom hokej. Tak jako děda a strejda, kteří k tomu byli vedení, byl k tomu veden i já. S postupem času bych mimo hokej chtěl zkusit třeba box, ten mě docela láká. A klidně se mu i mimo led trochu víc věnovat.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Určitě budu chtít nosit stejné číslo, které mám. Můj děda hrával s 3, strejda hraje s 83. Oba beru jako svůj vzor. Takže si číslo měnit nebudu (v minulé sezóně, stejně tak letos, Tomáš nastupoval a bude nastupovat s číslem #83 - pozn. autora).

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Vzpomínám na svůj první gól ve svém úplně prvním zápase za Nový Jičín. Sice, když to tak vezmu, to byla trošičku náhoda, ale i to se počítá (úsměv - pozn. autora).

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Za svoji kariéru, kterou ale ještě ani nemůžu pořádně nazvat slovem "kariéra", jsem potkal plno dobrých kluků. Určitě bych tady mohl složit celý tým. Ale do jedné pětky bych všechny nenacpal. V beku bych si to ale určitě chtěl někdy dát s Prčou, čili s vítkovickým Matějem Prčíkem.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Hra do těla, střela, oslabení - ve kterém ti určitě lehnu do střely...

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Už jako malý kluk jsem sledoval strejdu. A toho beru jako vzor nejen v hokeji, ale i v životě (strýcem Tomáše Havlíka je Martin Adamský - pozn. autora). Také bych chtěl zmínit Radka Gudase, protože jeho styl hry mě neskutečně baví.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Nechci nikoho urazit, ale mě osobně FIFA vůbec nebaví, třeba taková hra NHL, to už je jiná. Když to vezmu z pohledu právě hry NHL, tak bych si vybral určitě New York Rangers. Shesterkin v bráně je výborný brankář, dokáže podržet tým.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Když se nad tím zamyslím, asi bych nic neměnil. Z nějakého důvodu to tak asi mělo být. Třeba kdybych něco změnil, tak bych tu ani nemusel odpovídat na otázky a mohl jsem skončit s hokejem. Nebo taky ne, kdo ví...

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Já osobně nájezdy moc nejezdím. Ale mám jeden svůj oblíbený. Ten si chci nechat pro sebe, kdybych náhodou nějaký někdy jel (uculuje se - pozn. autora).

V minulých dílech jste si mohli přečíst - Marcel KuncMatouš Ćmiel, Jiří Tvrdý, Petr Ščurek, Šimon Pavlík, Dominik PawliczekOndřej ŠevčíkDaniel Spratek.

Youtube