Na jednu desítku s... Díl 1.

03.07.2023 | Lukáš Jandora

Na období letních měsíců, na období před startem nové sezóny, na kterou se fanoušci už určitě hodně těší, jsme si pro vás připravili novou rubriku, díky které každého našeho hráče poznáte možná malinko jinak, třeba se o něm leccos zajímavého dozvíte. Každému, kdo v nadcházející sezóně bude potit dres se znakem AZ na hrudi, jsme položili 10 stejných otázek (brankáři tu desátkou dostali jinou), můžete se začíst do občas zajímavých odpovědí a absolvovat tak s hráčem jednu pomyslnou desítku...

Premiérovým hráčem, jehož odpovědi dnes přinášíme, který tuto rubriku otevře, je Marcel Kunc, který se v AZetu poprvé objevil už v sezóně 21/22, kdy byl náš klub ještě účastníkem Chance ligy. Odehrál za nás 5 zápasů, aby se do AZetu vrátil i pro sezónu nadcházející, čili tu loňskou, bohužel už druholigovou. V ní se stal naším nejproduktivnějším obráncem, ve 36 zápasech posbíral 17 bodů, často na modré čáře řídil a dirigoval naši přesilovku. Podpis nové smlouvy s Marcelem Kuncem a jeho setrvání v AZetu tak mnozí fanoušci jistě velmi kvitovali, uvidíme, jak se role tohoto stále mladého beka pro nadcházející sezónu posune, zda projde nějakým vývojem, bude zajímavé sledovat, zda na loňskou sezónu naváže nebo ji v lecčems třeba ještě překoná.

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Jelikož jsem z Opavy, tak mé první hokejové krůčky proběhly právě tam, na opavském zimním stadionu. Můj táta chtěl hrát vždycky hokej, ale nedostal nikdy šanci. A tak v mých třech letech neváhal a dovedl mě na zimní stadion.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Jako malý jsem hrával hokej i fotbal. Ale potom přišel čas, kdy jsem si musel vybrat, jestli chci dělat to nebo to. A já si vybral hokej. Ale kdyby to tedy nebyl hokej, tak by to byl právě fotbal.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Vybral bych si číslo 86. Protože s číslem 6 jsem hrál od útlého věku a číslo 8 nosí na dresu dva hráči, ke kterým vzhlížím. Jsou to Alex Ovečkin a Cale Makar.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Přiznám se, že moc zápasů si takhle konkrétně nepamatuju. Ale je přeci jen jeden, který mi opravdu utkvěl v hlavě? Je to finále na Mistrovství ČR Krajů, které jsme jako Moravskoslezský kraj vyhráli. Měli jsme úžasnou partu a celý ten turnaj jsme táhli za jeden provaz, až jsme to dotáhli do vítězného konce.

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Nevím, jestli to jde takhle úplně říct a vybrat za celou tu dobu jenom jednu pětku. Všude, kde jsem byl, jsem měl skvělé spoluhráče, se kterými jsem si rozuměl, moc nechci ukázat prstem jenom na 4 hráče, s kterými bych si ještě rád zahrál. Na některé jiné bych totiž zapomněl a přišlo by mi to líto.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Otázky tohoto typu osobně nemám moc rád. Ale když to "musí" být, tak myslím si, že podpora útoku, bruslení a rozehrávka.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Už odmala se mi vždycky svým herním projevem líbil Alexander Ovečkin. I když jsem obránce a on útočník, tak ta jeho herní dravost a střela, to bylo vždy něco, co jsem rád pozoroval a vzhlížel k němu. A poslední dobou, na koho opravdu rád koukám, je to Cale Makar z Colorada. Výborný a sebevědomý obránce, kterého je prostě radost sledovat.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Dřív by byla má odpověď ihned a bez přemýšlení Real Madrid, ale od té doby, co odešel Cristiano Ronaldo, už to pro mě není ten Real... Takže bych si nejspíš vzal PSG, kde je aktuálně hodně mých oblíbených hráčů.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Když se ohlédnu zpět, tak jsem udělal spoustu dobrých i špatných rozhodnutí. Ale i kdybych mohl, tak bych nic neměnil. Protože každé to rozhodnutí mělo svůj důvod a někam mě posunulo. A nemá cenu tedy ani přemýšlet, co bych konkrétně změnil nebo nezměnil.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Na trestné střílení jsem nikdy nebyl nějaký expert. Byly už sice sezony, kdy jsem nájezdy jezdil pravidelně, ale většinou nic velkého nevymýšlím a volím střelu. A kam? To si nechám pro sebe :-).