Malí azeťáci dobyli Prahu

23.12.2013 | Klub

O tom, že být hokejistou neznamená jen trénovat a dřít na zápasech, se mohli přesvědčit malí azetáčci z třetích a čtvrtých tříd. Trenéři Jan Littner a Tomáš Urbánek si pro ně připravili vskutku nečekané povyražení. Za poctivou práci na trénincích a pěkné výkony na zápasech pro ně zorganizovali předvánoční výlet do matičky Prahy. Své tažení hlavním městem korunovali večerní návštěvou O2 arény, kde shlédli poslední domácí zápas české hokejové reprezentace před olympiádou v Soči.

Už cestou vlakem o sobě dávali patřičně znát a nikoho nenechali na pochybách, že se jedná o malé hokejisty „významného klubu“. Hrdě se hlásili k azeťácké příslušnosti i svému hokejovému umění.

Procházka Václavákem dělala z čtyřicetičlenné skupiny v bílých dresech s logem AZ na hrudi, častý cíl mnoha turistických fotoaparátů. Na Staroměstském náměstí se za skupinkou otáčela nejedna hlava. Lidé přicházeli prohodit pár slov, popřát hodně štěstí a dokonce se našlo i dost takových, kteří hlasitě skandovali „azet azet !!!“. Prostě AZet všude fandy má! Posilněni „prdelnikem“, a spokojeni pokračovali výletníci za svým nejočekávanějším zážitkem – do pražského metra!

Ukočírovat skupinu třiceti dětí v přeplněném metru není jen tak. Ale jejich doprovod to s přehledem zvládl. I v metru bylo o náležitou propagaci klubu postaráno. Na pokřiky nedočkavých fanoušků českého týmu „Kdože dneska vyhraje?“ – se celým metrem jednohlasně neslo „AZet přece!“

Před vstupem do O2 arény už byla celá havířovská skupina velmi dobře naladěna a krátila si čekání v davu veselými pokřiky, které přinášely úsměv na nejednu tvář. Zjištění, že nikdo nebude vpuštěn nejen s pitím, ale ani jídlem, odstartovalo doslova přežírací maratón. Tak rychlou likvidaci „týdenních“ zásob, jenž si dítka vezly, by snad azet mohl zaútočil i na nějaký z pojídacích rekordů. Dobrosrdečnost neznala mezí a každý každému nabízel, co jen mohl. Krátce po obědě však nebylo možné dobýt cíle a zásoby uložit z baťůžků do bříšek. Smířeni se ztrátou maminčiných dobrot, se skupina přesunula do spárů ochranky. A ono nic! Všichni prošli – škoda vyhozených tekutin, sláva zachráněným dobrotám! Obžerství bylo zbytečné!

Hokejový zážitek netřeba popisovat. Výprava si zápas Česko x Finsko neskutečně užila. Malí čeští fanoušci v havířovských dresech byli slyšet i vidět. Skandovali, zpívali, tančili, vytvářeli mexické vlny…. Byli šťastní, stejně jako jejich dospělý doprovod, který měl možnost se na jejich radost dívat. Společná fotografie dětí s maskotem českého hokejového týmu – lvíčkem – byla jen pomyslnou třešničkou na dortu, stejně jako výhra pojištěná brankou do finské sítě přes celé kluziště v závěrečné minutě.

Útok malých na fanshop české repre, cestou z arény, zruinoval pravděpodobně nejednu havířovskou domácnost – ale s tím asi rodiče počítali – vždyť jsou Vánoce :-)

Závěrečnou cestu metrem i zpáteční cestu vlakem zvládla výprava také na jedničku. Kdo by si myslel, že malý azet lze unavit, ten se hluboce mýlí. Jediní, kdo toužili po spánku, byli doprovázející rodiče. Malé neposedné osazenstvo usínalo v přeplněném vlaku až v tzv. poslední zatáčce. Cesta objednaným autobusem ze svinovského nádraží domů před třetí hodinou ranní probíhala za čilého ruchu. Byl to krásný výlet a zbydou na něj krásné vzpomínky a přesně o to šlo!

Nezbývá než poděkovat trenérům Littnerovi i Urbánkovi nejen za kompletní servis, ale hlavně za to, že nám dali tu možnost něco společně prožít i mimo brány zimních stadionů a nebáli se přijmout zodpovědnost za skupinu osmiletých dětí a vyjet s nimi do přeplněné Prahy. Poděkování patří také všem doprovázejícím rodičům, za to, že si v hektickém předvánočním období udělali čas a věnovali ho (nejen) svým dětem. Věříme, že takových akcí bude jistě více a už teď se na další těšíme….

Příjemné je poznání, že o AZetu se ví i mimo brány Havířova, lidé náš klub znají, znají naše pokřiky (snad nám kotel nezpychne), hlásí se k nám příznivci jiných klubů i obyčejní lidé, které zajímá, co jsme zač.

Nyní však přichází čas hokejového odpočinku a my vám všem přejeme krásné a ničím nerušené Vánoční svátky a Šťastný Nový rok 2014.