MDO: Havířov rozebral obranu Poruby devíti brankami

David Motloch | 14.09.2017

Také druhé kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu dopadlo pro havířovské hráče vítězně. Na led Poruby zajížděli svěřenci trenéra Tomáše Potěšila v roli favorita, což se nakonec s přehledem potvrdilo. AZ za 60 minut nasázel do sítě soupeře postupně devět branek. Dvakrát skóroval Bochnak a Adámek, nulu vychytal brankář Nowak, zkrátka zápas skončil pro Havířov bez přehánění na celých 100% úspěšně. Další utkání hraje MDO již v sobotu doma proti Brnu.

ELMD - 2.kolo čt 14.9.18:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Residomo Havířov
0:9
(0:3, 0:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Čempel (Byčkov), 15. Byčkov (Horvát, Čempel), 19. Bochnak (Frančiak), 27. Horvát (Čempel, Dabrowski), 30. Adámek (Bochnak, Mastič), 31. Pavlačka (Szturc), 36. Bochnak (TS), 40. Adámek (Vojkůvka), 42. Černý (Byčkov, Čempel). Rozhodčí: Čahoj – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:3 - navíc Kotásek (POR) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 9:55 (1:21, 4:18, 4:16). Průběh utkání: 0:9.

HC RT TORAX Poruba: Calábek – Dobeš, Machů, Hlaváč, Gelnar, Macias Kac., Bechný, Elbl – Kotásek, Macias Kr., Halata – Foldyna, Krčmarský, Fojtík – Spurný, Pavlík, Barčák – Bukovjan
AZ Residomo Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horvát

Hosté z Havířova byli od prvních vteřin zápasu na ledě aktivnějším týmem a porubským hráčům toho příliš nedovolili. Díky své, na první pohled jasné, převaze mohli také poměrně brzy sklízet zasloužené ovoce. Už v čase 5:55 se po přihrávce Filipa Byčkova z levého rohu do odkryté branky prosadil Matěj Čempel. A hosté mohli slavit. Kdo by si však myslel, že po vstřelené brance aktivita hostů opadne, mýlil by se. Havířovská mašina se nezadrhla a už v čase 14:48 slavila dvougólové vedení. Po přihrávkách Matěje Čempela a Kevina Horváta se z mezikruží nemýlil Filip Byčkov. V čase 18:20 jel sám na Calábka Adámek. Porubský gólman však vytáhl krásný zákrok a udržel dvougólový rozdíl ve skóre. Dlouho to ale hosty mrzet nemuselo, jelikož za 26 vteřin si po nahrávce Jakuba Frančiaka skulinku mezi tyčí a Calábkovým ramenem našel Wiktor Bochnak. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo, a tak se šlo do kabin za zaslouženého třígólového vedení hostů.

Jestliže měli v první třetině hosté velkou převahu, tu druhou doslova ovládli. Nebylo by ani příliš troufalé napsat, že se téměř celá odehrála v obranném pásmu domácích. Gólový účet druhé třetiny otevřel v čase 26:44 Kevin Horvát, který uklidil puk do odkryté branky po přihrávkách Filipa Dabrowskeho a Matěje Čempela. Zanedlouho hosté přidali další dva slepené góly. Nejdříve v čase 29:56 po přihrávkách Wiktora Bochnaka a Maxima Mastiče předvedl krásné sólo přes celé hřiště Lukáš Adámek. Hned po buly se hosté dostali do pásma znovu a v čase 30:10 vystřelil přesně po přihrávce Gabriela Szturce Martin Pavlačka. To už se začalo schylovat k opravdovému debaklu. V čase 35:54 fauloval jeden z domácích obránců unikajícího Wiktora Bochnaka a sudí nařídil trestné střílení. Bochnak při něm nevymýšlel nic složitého a střelou mezi Calábkovy betony pohodlně zvýšil na sedmibrankový rozdíl. Devětadvacet vteřin před koncem ještě náskok hostů zvýšil po Vojkůvkově přihrávce Lukáš Adámek. Do kabin se tedy odcházelo za hrozivého skóre 0:8.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném duchu těch dvou předchozích. Havířovští se znovu zakousli do svých bezzubých soupeřů a už v čase 41:44 mohli oslavit devátý gól za Calábkovými zády. Po asistencích Matěje Čempela a Filipa Byčkova napřáhl na modré Adam Černý a propálil překvapeného strážce domácí klece. Od této chvíle se zápas pro domácí proměnil v boj o neinkasování oné pověstné „desítky“. To se jim nakonec i s přispěním snížené motivace Havířova podařilo. Jedinou šanci Porubských v poslední periodě měl tak pouze minutu před koncem Alex Kotásek, jemuž však samostatný únik nevyšel.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): V dnešním utkání byl vidět jednoznačný rozdíl v herní kvalitě mužstev. Jak jsme již s panem Bahníkem v kabině říkali: "Neprohráli jsme s Havířovem, ale de facto s výběrem Moravy doplněným i nějakými šikovnými Slováky". Soupeř na tom prostě byl jak herně, tak i kondičně úplně jinak. Byli chytří, na ledě o sobě věděli. My jsme hráli v křeči. Za stavu 0:0 jsme vyrobili dvě naprosto zbytečné chyby v našem obranném pásmu a od stavu 0:2 se nám hra začala sypat. Soupeř dnes vyučoval extraligu mladšího dorostu.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Myslím si, že jsme od samotného začátku na ledě dominovali. Musím kluky pochválit za to, že nepolevili a to nastolené tempo drželi celý zápas. Do poslední třetiny jsme postavili všechny čtyři pětky, přesto jsme si nadále vytvářeli dobré příležitosti. Soupeře hodnotit nechci, ale my jsme hráli výborně.