Mladší dorostenci potvrdili roli favorita a Porubu vysoko porazili

Petr Miklas | 26.10.2017

11. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu přivedlo do Havířova celek ostravské Poruby. Hráči Poruby dokázali vzdorovat favorizovaným domácím pouze jednu třetinu, kterou prohráli "jen" 2:0. Ve druhé třetině AZ zabral, přidal čtyři branky a nakonec dokráčel k výhře 9:0. Hosté si za celý zápas připsali jen 3 střely, které si rozložili do všech třetin. Blýskli se čtyřbodoví Ondřej Backa (2+2) a Filip Byčkov (0+4), dva góly dali také Martin Pavlačka a Kevin Horváth.

ELMD - 11.kolo čt 26.10.18:00
AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba
9:0
(2:0, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Bochnak (Mastič, Koubek), 14. Backa (Byčkov, Koubek), 28. Pavlačka (Byčkov, Backa), 34. Szturc, 36. Horváth (Szturc, Čempel), 40. Backa (Pavlačka, Byčkov), 42. Pavlačka (Byčkov, Backa), 42. Horváth (Szturc), 57. Vojkůvka (Čempel, Dabrowski). Rozhodčí: Pelc – Marek, Dohnal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 51:3 (13:1, 21:1, 17:1). Průběh utkání: 0:0, 9:0.

AZ Residomo Havířov: Pawlas – Macurák, Dabrowski, Topolanský, Koubek, Frančiak, Černý, Bílek, Puzoň – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Mikula, Urbančík, Szturc, Byčkov "A", Horváth
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Machů "A", Macias, Bechný, Dobeš, Foldyna, Boguaj, Fojtík "C", Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Krčmarský

Zápas začal vyloučním domácího Pavlačky, ale Poruba přesilovku nevyužila a sama se provinila faulem. Po návratu Pavlačky z trestné lavice přišel další faul Poruby a domácí měli krátkou přesilovku 5 na 3. Tu využít nedokázali a zdálo se, že nevyužijí ani zbytek klasické přesilovky.

Jenže pět vteřin před jejím koncem našel Mastič volného Wiktora Bochnaka, který měl spoustu času zamířit do pravého horního rohu Hurčíkovy branky. To bylo v polovině 6. minuty.

Pak dlouho nebyla k vidění žádná šance, která by stála za řeč. Až ve 12. minutě se před Hurčíka dostal domácí Adámek, ale s bekhendovým pokusem neuspěl. O dvě minuty později se puk po Byčkově střele odrazil před branku, kde stál Ondřej Backa, jemuž stačilo trefit odkrytou branku. Ve zbytku třetiny jsme branku neviděli a tak AZ vedl 2:0.

Ve druhé třetině už domácí Havířov ukázal své kvality v plné parádě. Ve 28. minutě vybruslil Martin Pavlačka zpoza branky na pravý kruh a zamířil do levé šibenice Hurčíkovy branky. Ve 34. minutě Gabriel Szturc vybojoval v rohu puk, pak kroužil za brankou, rychle vyjel a poslal puk do branky za dezorientovaného Hurčíka.

O dvě minuty později Kevin Horváth napřáhl v mezikruží a nedal Hurčíkovi žádnou šanci. To ale ještě nebylo všechno, necelou minutu před koncem třetiny zvyšoval na 6:0 Ondřej Backa, jenž tečoval Pavlačkovo nahození mimo dosah Hurčíka. Po čtyřiceti minutách tak měli domácí luxusní náskok.

A hned na začátku třetí části zápasu si AZ pozici ještě vylepšil. Hrála se 42. minuta, když se Martin Pavlačka dostal před Hurčíka a překonal jej přesnou střelou k tyči. V téže minutě Szturc vypálil z levého kruhu, Hurčík puk pouze vyrazil a Kevin Horváth měl lehkou úlohu.

V 57. minutě pak svým prvním gólem za mladší dorost uzavřel skóre utkání na konečných 9:0 Marek Vojkůvka. Havířov si celkem v poklidu došel pro povinné tři body.

Další utkání sehraje AZ v sobotu na ledě Warrioru Brno.