Kdo si dnes vybojuje mečbol?

03.03.2012 | David Motloch

Kdo si myslel, že play-off bude procházkou růžovým sadem, ten bude muset své rozhodnutí rychle přehodnotit. Havířov poprvé ve vyřazovací části padl, stalo se to v Prostějově a stav série je tak nerozhodný 1:1. Oba týmy si drží domácí neporazitelnost, vydrží toto pravidlo i po dnešku? Nepromeškejte dost možná klíčový duel celé semifinálové série, hraný v K&K Pneu aréně od 17 hodin!

Série se za stavu 1:1 vrací na domácí půdu Havířova. Oba celky si zatím drží domácí neporazitelnost, tak doufejme, že toto pravidlo vydrží alespoň do příštího zápasu. Oba předešlé zápasy se odehrály v poměrně jednoznačné partii, nejprve si AZet doma připsal jasné vítězství 6:2, poté však Jestřábi zabrali a po zlepšeném herním projevu zaslouženě doma vyhráli 5:1.

V semifinálové sérii se poprvé představil v brance Havířova také gólman Adam Vrba, jenž si tak připsal svůj druhý start v play-off. Ten první si odbyl v duelu s Frýdkem-Místkem, kde už zasahoval do rozhodnutého zápasu. Kdo nastoupí do sobotního utkání je otázka, ne však tak úplně nerozluštitelná. Brankářovi Lukáši Danečkovi se v play-off náramně daří, ve čtyřech odchytaných zápasech za svá záda pustil pouze tři branky! Dá se tak očekávat, že v sobotu právě on dostane důvěru od trenéra Jana Danečka.

Co se týče útoku, i ten je velice produktivní a na tom nic nezměnil ani poslední zápas. Jediným úspěšným střelcem v Prostějově byl Jan Daneček, jenž je zatím nejproduktivnější hráčem Havířova v play-off (4+6). Hned za ním je Martin Potočný, jenž si sice ještě nepřipsal branku, za to má na svém kontě hned devět asistencí.

Havířov není jediný, kdo v semifinále klopýtl. Porážku si připsala také Karviná. Domácí Přerov totiž před vlastními fanoušky dokázal strhnout utkání na svou stranu, když se v prodloužení prosadil Jakub Ferenc a zařídil tak Přerovu výhru 4:3 po prodloužení.

Havířov si bude muset dát pozor na nejproduktivnějšího hráče týmu v play-off Lukáše Dubu. Tento hráč, jenž shodou okolností v minulosti oblékal dres Havířova, si v dosavadním průběhu vyřazovací části připsal sedm bodů (3+4). Do branky se zcela jistě postaví Dalibor Sedlář, který zatím odchytal všechny duely v play-off.

Důležitý zápas začíná dnes 3.3 v K&K pneu aréně od 17 hodin!

K dispozici bude jako již tradičně i on-line přenos.