K&K Pneu arénu navštívilo během exkurzí 150 dětí

09.12.2013 | Tomáš Vlček

Děti z havířovských školek a základních škol mohly během listopadu využít jedinečnou nabídku HC AZ Havířov na exkurzi v K&K Pneu aréně. A skutečně se tak stalo. Během dopoledních prohlídek se jim, v doprovodu trenérů žákovských týmů, dostalo možnosti nejen projít si veřejnosti nepřístupné útroby haly, ale byl pro ně připraven i zajímavý doprovodný program.

V hale si děti postupně prošly šatny, brusírnu, rozhlasovou místnost i VIP prostory. Vyzkoušely si tréninky v posilovně i na suchu. Navlékaly na sebe hokejové výstroje jak hráče, tak gólmana. Zdržely se v šatně A týmu, kde se měly možnost setkat s prvoligovými hokejisty. Potěžkaly poháry, které pro Havířov vybojovali hokejisté AZetu i obdivovaly rolbu na ledě i zblízka.

PR manažerka AZetu ing. Jana Karasová připomíná, co bylo hlavním smyslem prohlídek. „Především jsme chtěli tímto způsobem nejen otevřít prostory arény dětem, ale také jim poodkrýt zákulisí hokejového klubu. Věříme, že se u nich tak podpoří pozitivní vztah ke sportu a najdou si cestu k jeho aktivnímu provozování. A pokud se z nich stanou třeba malí azeťáci, budeme jen rádi.“

Celkem si prohlídku v K&K Pneu aréně nenechalo ujít 150 dětí ze ŽŠ 1. máje, Školní a Fr.Hrubína a MŠ Mozartova.

Ing. Karasová je při hodnocení exkurzí spokojená a přidává i zajímavé postřehy. „Každá exkurze byla trochu jiná. Některé třídy se zdržely déle v posilovně, jiné u výstrojí. Někteří se fotili s áčkem na ledě a jindy se s nimi potkali zase při odpočinku v kabině nebo na střídačce. Vždy jsme prohlídku přizpůsobili dětem, podle toho, co koho zajímalo.“

Součástí každé exkurze bylo i pohoštění ve VIP salonku, kde děti dostaly malé občerstvení ve formě baget či čerstvých koblížků a také dostaly volnou vstupenku na zápas i pozvánku k návštěvě tréninku přípravky.

A jak se podle ing. Karasové podařilo naplnit cíl exkurzí? „Některé děti jsem již měla možnost potkat na zápase A-týmu a u pár z nich jsme vzbudili zájem natolik, že už navštívily naši hokejovou přípravku, takže myslím, že se to podařilo,“ uzavírá PR manažerka AZetu.

Fotografie z exkurzí naleznete ve FOTOGALERII