Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Technikou v prodloužení

Josef Nudera | 27.10.2023

Do utkání proti Technice Brno vstoupila havířovská juniorka dobře a už ve třetí minutě vedla po zásluze Dominika Kolata. A když ve druhé třetině přidal Kolat druhou branku vypadalo to, že si Havířov zápas pohlídá. Technika ale dokázala v závěru druhé třetině dvěma rychlými brankami do šatny srovnat a ve třetí třetině se dokonce dostala do vedení. Na tuto branku našel Havířov odpověď z hole Middletona, ale to bylo vše. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém mělo více ze hry Brno. A v prodloužení Havířov počtvrté inkasoval, což znamená, že z utkání má pouze bod. Další utkání hraje juniorka na ledě Chrudimi už tuto neděli.

Liga juniorů - 12.kolo pá 27.10.17:45
AZ Havířov - VSK Technika Brno
3:4p
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kolat (Lipka), 27. Kolat (Lipka), 47. Middleton (Kolat) – 39. Čaňo (Červenka, Staněk), 40. Trögner (Frimel, Straka), 45. Straka (Hrabinec), 64. Svoboda (Zduba, Sladký). Rozhodčí: Alexandr Kapitanov — Martin Konvička, Jiří Molin. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Münch – Maršálek, Kalina (A), Lazár, Kreutz, Ćmiel, Valouch, Juřík – Barnošák, Kolat (C), Middleton (A), Zálesňák, Vizváry, Siekierka, Kubečka, Toma, Žák L., Konesz, Lipka, Jarolím
VSK Technika Brno: Hnízdil – Žák A., Svoboda (C), Spanel, Kadaňka, Hrabinec, Čaňo, Polame – Smrž, Sladký (A), Frimel, Jelének, Červenka, Apolenář, Trögner, Straka, Staněk, Novotný, Szemmelroth, Zduba

Havířov začal 12. kolo proti Technice Brno lépe a byl důraznější. Ve 3. minutě měli domácí možnost hrát přesilovku, kterou dokázali využít. Jakub Lipka nastřelil puk na zadní tyčku, kde stál Dominik Kolat, které dokázal zpracovat puk a uklidit ho do zcela volné branky – 1:0.

Především v první částí první třetiny měl Havířov lepší důraz a vybojoval řadu puků, které měli hosté mít pod kontrolou. Pramenily z toho šance Kubečky a Konesze, po které se dokonce ozvala i tyčka. V 11. minutě utkání hráli hosté další oslabení, ale v něm si připravili dvě největší dosavadní šance, na Müncha si ale nepřišli. V závěru třetiny si pak hosté mohli oddechnout, když přihrávka Lipky na Kolata jen těsně minula svůj cíl. V 19. minutě zahrozili i hráči Techniky, po střele Svobody zazvonil oblouk brankové konstrukce.

Ve druhé třetině pokračoval Havířov v dobrém výkonu a navýšil vedení na 2:0. Ve 27. minutě se to podařilo opět Dominiku Kolatovi, který dotlačil puk za záda Hnízdila. Ve druhé třetině jsme viděli několik obrovských šancí dva na jednoho, tři na jednoho nebo individuální šance, ale brankáři své týmy drželi.

Hosté hráli ve 39. minutě přesilovku 5 na 3, kterou nevyužili, ale následnou klasickou už ano. Martin Čaňo dostal puk v mezikruží a zápěstím prostřelil Müncha – 2:1. Pro hosty mohla tato branka být důležitá pro třetí třetinu, ale nakonec nebyla poslední. Pouhých 18 sekund před konce druhé třetiny dostal puk zcela volný Matěj Trögner a zamířil přesně mezi betony Müncha – 2:2. Dvě rychlé branky tak daly zápasu nový náboj.

Ve 45. minutě se dostali hosté poprvé do vedení, když Zbyněk Straka překvapil všechny i brankáře Müncha bekhendovým plácnutím do puku z levého kruhu – 2:3. Havířov to ale nepoložilo a ve 47. minutě se mu podařilo vyrovnat. Adam Middleton uháněl na brankáře hostů, byl faulován, ale i vleže dokázal dostat puk k tyčce za záda Hnízdila – 3:3. Následně jsme viděli několik zajímavých šancí, včetně akce, kterou měl Čaňa. Proti této střele musel vytáhnout Münch zákrok levým betonem. Utkání po 60 minutách skončilo 3:3 a muselo se prodlužovat.

V prodloužení měli více šancí hosté. Ať už to byl únik Smrže nebo Sladkého dorážka. V 64.mintě došlo k rozhodnutí, kdy hosté hráli přesilovou hru. Havířov měl šanci na protiútok, akce se nepovedla a po rozhodnutí u útočné modré čáry se hosté dostali rychle do akce na druhou stranu. Puk se dostal do mezikruží na hůl Jana Svobody, který po ledě k tyči překonal Müncha a rozhodl o zisku bonusového bodu pro Techniku Brno – 3:4p.